yandex
Kılıç Günü 8. Bölüm Fragmanı Tümünü Göster
Kılıç Günü
0
oy
Yapım yılı : 2010
Yapım şirketi : SİNEGRAF
Yapımcı :
Yönetmen :
Senaryo :
Türleri : Aşk, Dram

Konusu

Çocuğunuzun doğduğu gün öleceğinizi öğrenseydiniz ne yapardınız? Günlerinizin sayılı olduğunu, son nefesinize doksan gün kaldığını... Ya hayatınız boyunca ertelediğiniz o büyük hesaplaşmanın tam da o anda kapınıza dayandığını, üstelik, karşınızda Türkiye'nin en büyük şer imparatorluğu olduğunu bilseydiniz?! Ve üstelik, hayatınız boyunca unutmadığınız ilk aşkın o şer imparatorluğunun içinde olduğunu görseydiniz..?! Ali Kılıç, bütün bunları aynı gün yaşadı. 30'lu yaşlarındaki bu genç adam, kızını kucağına aldığı gün, aynı zamanda da hayatının son doksan gününü yaşadığını öğrendi. Üstelik, unutmaya, yok saymaya çalıştığı bir eski hesap, tam da o gün beklenmedik bir şekilde yeniden karşısına çıktı. Türkiye'nin en büyük iktidar odaklarından biri, bütün kötülüğü, bütün sınır tanımazlığı ile, yeniden Ali'nin karşısındaydı artık. Şimdi, dünyanın en eşitsiz, en adaletsiz savaşı başlamak üzere: Musa'nın karşısında Firavun, Davut'un karşısında Golyat! Ali'nin, elinde büyüdüğü Hafız'ın basireti ve kılavuzluğu, ve can pahasına yanından ayrılmayan bir avuç dostu dışında hiç bir şeyi yok. Bir yanda ölüm korkusu, diğer yanda yeni doğmuş kızı ve öbür yanda da, yaralı kalbine sığdırmaya çalıştığı 2 kadının aşkı. Ama, bütün gücü ile üstüne çöken bu kabusla savaşma azmi tam. Elinde sadece o çılgın cesareti ve kılıç günü geldiğinde kabzasından kavramayı beklediği o kılıç var: bütün hesapları kapatacağı, bütün acıları giderecek ve adaletin şaşmaz keskinliği ile kesecek o kılıç! Değer yargılarınızı yeniden düşünün: inançlarınızı, olur ve olmaz dediklerinizi, kabul ve red ettiklerinizi... Kılıç Günü geldiğinde göreceklerinize inanın... ve o gün, ilk taşı günahsız olanınız atsın!

Kılıç Günü 8. bölüm özet

Kılıç Günü'nde heyecan fırtınası sürüyor. Kızıltanlar Ali'nin yüreğine bir kor bırakıyor. Şeyma her yerde ölen bebeğini ararken bütün bu olanlardan Ali'yi sorumlu tutuyor.Cansu, Ali'ye yaklaşmak istese de Ali onu hayatından uzaklaştırıyor.Kızıltanlar'ın bu son hamlesi ile yıkılan Kılıç Ali intikamı için zor bir yola giriyor...
16 hayranı var Sen de hayranı Ol Fotoğraflar Videolar

Üye yorumları ( 2 )

 • YUNUS EMRE K
  YUNUS EMRE K / yıllar önce
  dızıyı beğenıyorum her cumayı sabırsızlıkla beklıyorum ama bu cuma cıkmadı gunu mu degıstı
  +1 -
 • yilmaz
  yilmaz / yıllar önce
  bu dizi fragmanları kadar kendine özgü bir dizi olursa başarılı olacağına eminim. Çok özgün ve farklı tam bir karakter dizisi olacak.
  + -