resim yok
03 Şubat 2012 - 00:00

 

Dizi fenomen olma iddiasında...
Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, 110 dakikalık Uçurum dizisinin ilk böümünü ham montajını gördü ve diziyi köşesine taşıdı.
 
Aytuğ'a göre dizi fenomen olmaya aday... İşte Yüksel Aytuğ'un kaleminden Uçurum dizisinin detayları:
 
"Dizi, ortalama televizyon izleyicilerinin kabul sınırlarını zorlayacak kadar sert sahnelere ve diyaloglara yer veriyor. Ama olan biten öyle gerçekçi ve doğal temellere dayandırılmış ki, asla 'yapıştırma' durmuyor. Zaten benim izlediğim, dizinin 110 dakikaya ulaşan ilk bölümünün ham montajıydı. Eminim bazı sahnelerin çapakları törpülendikten sonra yayına verilecektir. Ama bir kez daha söylüyorum: Dizi hayli sert ama bu sertlik asla yapay durmuyor.
 
YENİ FENOMEN OLUR
Senarist Kerem Deren ve yönetmen Cem Karcı müthiş bir ikili oluşturmuşlar. Paralel anlatımlar için ayıla bayıla izlediğimiz bazı yabancı dizilerdeki o harika tekniğe başvurulmuş.
Ekranda üç pencere açılıyor. Dizinin üç kahramanının o anda ne yaptıkları üç ayrı ekranda eş zamanlı olarak izleyiciye aktarılıyor
Tıpkı Ezel'deki gibi hikaye flash back'lerle (zamanda geri dönüş) destekleniyor. Ama bunlar bazı özenti dizilerdeki gibi kafa karıştırıcı cinsten değil. Hepsi yerli yerinde ve bir amaca hizmet ediyor.
Dizi; yurt dışından gelip İstanbul'da fuhuş batağına düşürülen iki kız kardeşin ekseninde dönüyormuş gibi görünse de yan hikayeleri, temel öyküyü gölgede bırakacak kadar güçlü ve cezbedici.
Bir de Alp Yenier'in müzikleri var ki, her sahneye 'cuk' oturmuş.
Oyunculuklara gelince: Mehmet Ali Nuroğlu her zamanki gibi etkileyici. Selçuk Yöntem ilk bölümde sadece 20 saniye görünüyor ama "İşte oyuncu" dedirtiyor."

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları