Avrupa Yakası'nın Selin'i Evrim Akın ile çok özel!

Yeni programının heyecanını yaşayan Akın, "Tesadüfen bir araya geldiğim bir ekip. Ama bu kadar keyifli bir ekiple bir arada olduğum için çok şanslıyım" diyor.

resim yok
22 Şubat 2014 - 10:46
Röportaj

'Hiç aşık olmadım'


Show TV'nin bu akşam başlayacak olan programı Ev Kuşu'nun sunucusu Evrim Akın, "Daha önce yaşadıklarım aşk değil arkadaşlıktı. Ben hiç aşık olmadım" diyor.

Başarılı projeleri ve unutulmaz karakterleriyle adından söz ettiren Evrim Akın, şimdi de Show TV'nin yeni programı 'Evrim Akın'la Ev Kuşu'yla izleyici karşısına çıkıyor. Her haftasonu saat 14.00'te ekrana gelecek olan programda Akın, ünlülerin ev hallerini, yaşantılarını ve bilinmeyen özelliklerini seyircilere aktaracak.

 

Yeni programının heyecanını yaşayan Akın, "Tesadüfen bir araya geldiğim bir ekip. Ama bu kadar keyifli bir ekiple bir arada olduğum için çok şanslıyım" diyor.

'Ev Kuşu' ile yolunuz nasıl kesişti?

Bu sene çok fazla dizi teklifi geldi. Kiminin senaryosunu beğenmedim, kimiyle de şartlarda anlaşamadık. Sonra Suavi Doğan aradı beni program için ve, 'Ne dersin?' diye sordu. Ben de 'Tamam' dedim. O kadar dizi teklifini reddedip program teklifini anında kabul etmeme şaşırdı. Iki dakikada gelişen bir şeydi. Demek ki program yapmak istiyormuşum artık. Program sunmayı seviyorum, eğleniyorum çünkü.

 

'ÇOK KEYİFLİ BİR  EKİP'

Programın formatı nedir?

İnsanların normalde sahnede, ekranda, filmde gördüğü ünlülerin görülmedik ve bilinmedik yanlarını, iç dünyalarını yansıtacağız insanlara. Ünlülerin evlerine konuk olup, onlarla sohbet ederek evde ne yaptıklarını göstereceğiz.

Bu farklı formattaki program için özel bir hazırlık içine girdiniz mi?

Evine gideceğim ünlü hakkında önceden bir araştırma yapıyorum. Bir yandan ekip gönderiyor bilgileri, bir yandan ben internetten araştırıyorum ve ünlülerin arkadaşlarını arayarak bilgi alıyorum.

2009'dan bu yana sunuculuk yapmamışsınız. Heyecanlı mısınız?

Tesadüfen bir araya geldiğim bir ekip. Ama bu kadar keyifli bir ekiple bir arada olduğum için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Çok keyif alarak çalışıyoruz. 'Hergün set olsa da gitsek' düşüncesi var hepimizde.

 

'HAYALİM HAMLET'

Programınız dışında başka projeleriniz var mı?

Evet, yazdığım şeyler var. Yazıyorum, notere gidip onaylatıyorum ve rafıma yerleştiriyorum. Zamanı geldiğinde değerlendireceğim.

Dönüm noktası olarak değerlendirdiğiniz bir projeniz var mı?

Avrupa Yakası. Ama içinde bulunduğum tüm projeler unutulmaz benim için. Çünkü bir karakter yaratıyorsun ve onu hayata geçiriyorsun. O artık seninle yaşıyor.

Avrupa Yakası'ndaki Selin karakterinin bu kadar sevilmesinin sebebi neydi sizce?

Türkiye'de tikiyi ilk defa ben oynadım da ondan. Komedi adına yıllarca köylü, sarhoş, tiplemeleri canlandırıldı, doğu ve karadeniz lehçeleri yapıldı. Şehirli kızın komedisini ilk defa ben yaptığım, farklı olduğu için sevildi.

Oynamayı hayal ettiğiniz bir rol var mı?

17 yaşından beri hayalim Hamlet'in kendisini oynamak.

 

'KURALLARIM VAR'

Oynamam dediğiniz bir rol olabilir mi?

Rol değil de senaryo var. Klişe şeyleri, kötü fikirleri kabul etmiyorum ben. Reddettiğim işler, kabul ettiğim işlerden daha fazladır.

Kriteriniz nedir peki?

Orjinal, yaratıcı ve iyi bir fikir olması. Matrix bir fikirdir mesela.

O halde daha önce yer aldığınız bütün projeler 'iyi fikir'di sizin için...

Evet. Avrupa Yakası Türkiye'yi inletti. Bez Bebek de bir fikirdi. Bir oyuncak insan olmak istiyor, düşünsene. Onun senaryosunu ilk okuduğumda bayılmıştım.[reklam]

Rolünüz gereği her şey yapar mısınız?

Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyorum. Ve bu Cumhuriyet'te yazılmamış bazı ahlaki kurallar vardır. Ben de bu kurallara dikkat etmeye çalışıyorum. Dolayısıyla kabul etmediğim ve etmeyeceğim bazı şeyler var. Bir Türkan Şoray kanunum yok ama kurallarım var. Her zaman ölçü, denge ve erdem derim.

 

'YAŞADIĞIM İLİŞKİLER ARKADAŞLIKTI'

Sizce aşk nedir?

Ben yaşamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Hiç aşık olmadım. Geçenlerde de bunu sorguluyordum. Aşık olan arkadaşlarıma sordum 'Aşk nedir?' diye. Tariflerini kendimde bulamadım.

Yaşadıklarınız neydi peki?

Arkadaşlık. Insan her ilişki yaşadığında aşık mı oluyor? Insan olarak seviyorum, yanımda olmasını istiyorum. Güç veriyoruz birbirimize, birlikteyken eğleniyoruz.

Evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz?

Hayır. Galiba daha büyümedim ben. Hormonlarım var ama duygularım yok. Kendimi böyle bir şeye hazır hissetmiyorum. Önce bir adam bulmak lazım ki öyle bir düşünce içine girebileyim, 'Bu adamdan bir parça istiyorum' diyebileyim. Bunu hissetirecek bir adam çıkmadı daha karşıma.

Peki nasıl bir adam size bunu söylettirebilir?

Güçlü bir adam. Benden daha güçlü ve daha zor bir adam. Daha önce böyle bir adam girmedi hayatıma. Şimdi de yok.

Bir röportajınızda, 'Stand up yapmak isterim ama bu topraklarda sosyolojik olarak bu mümkün değil' demişsiniz. Neden mümkün olmasın?

Erkeğin egemen olduğu bir topluma sahibiz çünkü. Böyle bir toplumda da erkeğe güvenilir. Kadın stand up yapmaya kalksa seyircisi olmaz. Bana bir tane kadın cumhurbaşkanı söyleyin. Geldiğimiz topraklar, sistemimiz, yaşama şeklimiz böyle.

Bu sizce değiştirilemez mi?

Zaman içinde değiştiriyoruz. Belki bizden sonrakiler etki edebilir. Çünkü kültür dediğin şeyi bir anda atamazsın.

Stand up yapan ilk kadın olmak ve kadınlara bu alanda bir yol açmak gibi idealist bir düşünceniz olmadı mı hiç?

Savaşacak kadar güçlü hissetmiyorum kendimi. Başka dertlerim var benim. Stand up'ı da ben yapmayıvereyim, başkası yapsın.

 

'ÖLDÜRÜLME KORKUM VAR'

Korkularınız var mı?

Karanlık ve öldürülme korkum var. Karanlık korkumdan dolayı gece dışarı çıkamıyorum. Öldürülme korkum ise devamlı rüyalarıma giriyor. Rüyamda sürekli ensemden bir kurşunla öldürülüyorum. Onun bir süresi varmış. Bilmem kaç saatte hastaneye yetiştirilirsen kurtuluyorsun. Ben de rüyamda o an kim varsa yalvarıyorum. Herkes de, 'Hayır. Senin vaktin doldu, gideceksin' diyor ve ben yavaş yavaş ölüyorum.
 

 

SEDEF AVCI 'BOYNU BÜKÜKLER'İ ANLATTI! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları