resim yok
07 Mayıs 2013 - 00:00

Birçok yeni dizi projesi gündemdeyken, diğer yandan uzun süredir ekranlarda olan bazı diziler final yapma hazırlığında!

 

Bunlardan birisi de Fox'un sevilen dizilerinden Yer Gök Aşk...

 

Sezon sonu bitiyor

 

FOX ekranlarında üç sezondur yayınlanan Yer Gök Aşk dizisi de sezon sonunda ekrana veda edecek.

 

Twitter hesabından duyurdu

Yer Gök Aşk'ın senaristi Berfu Soner, Twitter adresinden sevilen dizinin bu sezon final yapacağını duyurdu.

 

Oyuncular değişmişti

İlk sezonlarında Murat Ünalmış ve Birce Akalay'ın rol aldığı dizide yeni sezonda başrol oyuncuları değişmişti.

 

122. bölümle beraber...

Senarist Berfu Soner, dizinin 3 hafta sonra 122. bölümüyle ekrana veda edeceğini açıkladı.

 

Dizi hakkında

 

2010'da yayınlanmaya başlayan dizinin başrollerinde Burak Hakkı, Melisa Aslı Pamuk ve Tuvana Türkay yer almaktadır. Dizinin eski başrol oyuncuları Birce Akalay ve Murat Ünalmış'ın dizi setinde başlayan aşkları evlilikle son bulmuştur. Çift bir süre sonra ayrılık kararı almıştır ama daha sonra barışmışlardır. Bir süre sonra çift boşanmıştır.
[reklam]
Dizinin 2. sezonlarına yakın başrol oyuncusu Selen Soyder aynı yapım şirketinin bir başka dizisi Lale Devri (dizi) adlı diziye Türk dizi tarihinde ilk olarak Yer Gök Aşk'ta ki karakteriyler transfer olmuştur. Dizinin başrol oyuncusu Murat Ünalmış 3 . sezonda diziden ayrılıp Babalar ve Evlatları adlı dizide yine başrolde oynamıştır. Aynı şekilde eşi Birce Akalay da dizinin birkaç bölümünde oynadıktan sonra diziden ayrılmıştır. 3. sezonda diziye yeni karakterlerle yeni oyuncular gelmiştir. Bunlardan ikisi Melisa Aslı Pamuk ve Burak Hakkı'dır.

Dizinin konusu 1. sezonda Ürgüp te Hancıoğlu konağında geçer. İki kızkardeş olan Havva ve Toprak'ın bölgenin en zengini Yusuf Hancıoğluna olan aşklarını ve onu elde etmek isteyen Havva'nın entrikalarını konu alır. Dizide yaşanan ayrılıklar dolayısıyla senaryo da sürekli değişikliler olmuştur. 2. sezonda Toprak'ın Lale Devri dizisindeki Çınar karakteriyle evlenip İstanbul' a gitmesiyle Yusuf'a aşık bir başka kadın Bade'yle (Tuvana Türkay) Havva'nın savaşını konu almıştır. 3. sezonda Yusuf karakterinin ölmesiyle dizinin konusu yeni karakterlerle yine değişmiştir.

 

 

FOX TV DİZİ ATAĞINA GEÇTİ! YENİ DİZİLER YOLDA! İŞTE DETAYLAR!

 

YER GÖK AŞK 120. bölüm fragmanı için tıkla!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları