resim yok
02 Ocak 2014 - 09:45
Magazin

Harun coştu bir kere!

Harun Tan, sunucu Ebru Şallı'dan boşandıktan sonra kendini spora adadı.


Ünlü işadamı; boks, kayak ve tenisin ardından, şimdi de Ashtanga yoga yapmaya başladı.

 

BÜYÜK DEĞİŞİM!

Ebru Şallı ile boşanma evresinde ortalarda görünmemeyi tercih eden Harun Tan; hem imajını, hem de yaşam biçimini değiştirdi.

 

ÖVGÜ ALIYOR

Bir süre önce sakal bırakan Tan; bir yandan yeni stiliyle, bir yandan da forma soktuğu vücuduyla ilgili övgüler almaya başladı.

Kayak, pilates, boks ve tenis gibi pek çok sporla ilgilenen Harun Tan'ın şimdi de Ashtanga yoga yaptığı ortaya çıktı.

 

ÜNLÜLERDEN ÖRNEK ALDI

Madonna, Sting ve Gwyneth Paltrow gibi dünyaca ünlü isimlerin yaptığı Ashtanga yoga ile esneklik kazanan Harun Tan'ın bu sayede sadece fiziksel bir çalışma değil, ayrıca zihinsel bir tedavi sürecine girdiği de konuşuluyor.

Tan'ın vücudunun çok daha esnek olmasını sağlayan Ashtanga yoga, Hindistan'ın Mysore şehrinde geliştirilen ve en yaygın yoga türlerinden biri.

Ashtanga Yoga Nedir?

Nefes ve hareketin koordinasyonu ve  belirli bir sırayı takip  eden pozlardan oluşan akıcı bir uygulamadır. Uygulama ile zihin dinginleşir aynı zamanda pratik esnasında  içsel  ısı oluşur.[reklam]

Bu da bedenin toksinlerden arınmasını sağlar ve dolaşımı düzenler, Bununla birlikte fiziksel açıdan esneklik ve güç kazandırır.

Ashtanga Yoga Hindistan’ın Mysore şehrinde 1915-2009 tarihleri arasında yaşamış Sri K.Pattabhi Jois tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. Bugün dünya çapında en çok uygulanan ve en yaygın olan yoga türüdür.

 

Madonna, Sting,Gwyneth Paltrow,Gerri Halliwell gibi birçok ünlü  Ashtanga yoga yapmaktadırlar. Diğer yogalardan farklı olarak günümüze kadar değişime uğramadan gelmiş geleneksel bir metoddur.

Ashtanaga Vinyasa Yoganın 3 temel öğesini pozlar, nefes ve odak(bakış) noktası teşkil eder. Pozlar bedeni esnetir, güçlendirir ve toksinlerden arındırır. Asanalar sırasında uygulanan nefes sinir sistemini, Dristhi (bakış ,odak noktası) ise zihni arındırır.

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile birlikte, Mula(anal kilit) ve Uddiyana Banda (alt karın kilidi)uygulanır. Bu kilitler yaşam enerjisini bedende tutar. Güçlü  bir içsel ısı oluştururlar.

 

 

ESKİ EŞİNDEN EBRU ŞALLI'YA ÜLTİMATOM! DETAYLAR BURADA!
 

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları