Bugünün Saraylısı'nın yıldızı Ali Ersan Duru ile keyifli sohbet!

'Bugünün Saraylısı' dizisinde Fatih karakterini oynayan Ali Ersan Duru ile keyifli bir sohbet...

resim yok
03 Ocak 2014 - 13:17
Röportaj

'Bugünün Saraylısı' dizisinde Fatih karakterini oynayan Ali Ersan Duru, ''Sonucunda hüsran dahi yaşasanız, yaptığınıza pişman olmayıp 'Yine de çok güzeldi' demek, sanırım aşka dair bir psikopatlık'' diyor.

Oyuncu olmaya karar vermek, sizin için nasıl bir süreçti?


Hayatımda pek çok şey karar verdiğim anda şekil buluyor. Bütün serüvenlerim, karar anından sonra başlıyor, oyunculukla ilgili sürecim de tam olarak böyle oldu.

 

Oyunculuk zorlu, yorucu bir süreç ama performansınızla ilgili tatmin olduğunuz noktada yaşadığınız haz her şeye değiyor. Heyecanımın daim olması, işimi sevmek anlamında elimdeki en büyük silah.

Peki oyunculuğa dair hayallerinizle ilgili sınırlarınız var mı?


İyi bir kariyer herkesin hayali tabii ki ama buna ulaşmak için gerçekten emek ve sabır gerekiyor. Oyunculukla ilgili bir hedefiniz varsa buna ulaşmak için ciddi bir hayat mesaisi yapacağınız aşikar. Ben bu yola, bunların hepsini göze alarak çıktım ve benim de hedeflerim var.

 

''ÇOCUKLUĞUMU DİBİNE KADAR YAŞADIM''

Karakter özelliklerinizde sevdikleriniz ve sevmedikleriniz neler?


Kararlılığımı seviyorum çünkü, ''Kararsızlık, en kötü karardan daha kötüdür'' sözüne inanıyorum. Verdiğim kararlara sadık oluşumu ve sonuna kadar gitmemdeki o inatçılığımı da seviyorum; yani en azından şimdiye kadar bunun bir zararını görmedim. Tahammül sınırlarımın zorlanmasını sevmiyorum çünkü zaten yeterince tahammüllü biriyim.

Oldukça sakin bir yapıya sahipsiniz, çocukluğunuzda da böyle sakin miydiniz?


Çocukluğum doğup büyüdüğüm Ankara'da geçti. Çok mutlu ve birbirine çok bağlı kalabalık bir ailede büyüdüm. Ben en küçük çocuk olduğum için söylediğinizin aksine biraz yaramaz ve inatçıydım. Anneme, babama ve abilerime dediğimi mutlaka yaptırırdım.

 

Klasik bir 90’lar çocuğuydum aslında: Mahalle maçları, misket kardeşlikleri, bisiklet yarışları, hafta sonu dershaneleri... Hepsini  dibine kadar yaşadım.

 

''KADINLAR GÖZ ALICI GÖRÜNMEYİ İYİ BİLİYOR''

Bir kadında aradığınız ilk özellikler neler?


Sadelik, zarafet ve asalet.[reklam]

Karşınızdaki kadının giyim tarzıyla ilgili de aynı özellikleri arar mısınız?


Açıkçası kadınların stiline baktığımda fazlasıyla marjinal ve uçlarda detaylar dışında özellikle itici bulduğum başka bir şey yok.
Genelde kadınlar doğaları gereği kendilerine neyin yakışacağını ve neyin onları daha güzel göstereceğini iyi biliyorlar, biz erkekler bu konuda onlardan daha zayıf  kalıyoruz. Bence bir kadın hangi sınıftan, ırktan, milletten olursa olsun kendini   en göz alıcı şekilde göstermeyi her zaman çok iyi  biliyor.

Aşkla aranız nasıl?


Genelde elinde olmayan sebepler sana aşkı dibine kadar yaşaman için gerekli ortamı sağlıyor. Onu sadece bir saat görebilmek için dokuz saat yol gitmek ya da çok sevdiği bir şeyi almak için saatlerce soğukta dolaşmak gibi. Bunları sonucunu düşünmeden, hiç şikayet etmeden büyük bir zevkle yapıyorsunuz. Sonucunda hüsran dahi yaşasanız, yaptığınıza pişman olmayıp, 'Yine de çok güzeldi' demek sanırım aşka dair bir psikopatlık. Aşk kesinlikle yaşanılası bir delilik.

Peki bu aralar aşık mısınız?


Son zamanlarda aşk kapımı hiç çalmadı, ben de bekleme modundayım. Aşk, aradığınızda kaçan bir şey olduğu için pek üstelemiyorum ama sanırım artık sıkılmaya başladım, uzatmaları oynuyormuşum gibime geliyor. Kim bilir, zaman belki bana bir delilik daha yaptırır.

 

''DAHA YOLUN BAŞINDAYIM''

Şu sıralar gündeminizi meşgul eden en önemli şey ne?


Daha heyecanlı ya da marjinal bir değişiklik olmadığı ve yoğun bir set programına maruz kaldığım için önceliğimi ve gündemimi işim işgal ediyor. İşimi ve 'Bugünün Saraylısı' dizisinde canlandırdığım Fatih karakterini çok sevdiğim için bu işgale karşı hiçbir isyanım yok. Daha yolun  başında sayılırım,  belki de ondandır.

 

''KENDİ STİLİM VAR''

Dikkat çeken bir stile sahipsiniz. Modayı takip etmek ve uygulamakla ilgili cesur biri olduğunuzu söyleyebilir miyiz?


Giyinmeyi çok sevdiğim için modayı takip etmek benim için bir zevk. Kendi oluşturduğum belirgin bir tarzım var ancak yakıştırdığım sürece ara sıra tarzımın dışına da çıktığımı söyleyebilirim. Dünya modasını yakından takip ediyorum, zaten trendy olan her şey kısa sürede Türkiye'ye de geliyor. Özellikle takip ettiğim bir tasarımcı ya da modacı yok. 

 

 

YENİ ROLÜ İÇİN ADETA ERİDİ! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları