resim yok
15 Mayıs 2013 - 00:00

Burak Özçivit, "Çalıkuşu" dizisinde Kamuran rolü için düşünülüyor.

 

İsmi birçok projede geçiyor


"Muhteşem Yüzyıl" dizisinde canlandırdığı Malkoçoğlu rolüyle yükselişini sürdüren Burak Özçivit, geçen sezon Tim’s Production’ın doğaüstü olayları anlatan "41" adlı dizisinde oynayacağını açıklamış, ancak Nebahat Çehre’nin de rol alacağı o proje daha sonra rafa kaldırılmıştı.

ÖZÇİVİT 'KAMURAN' OLACAK

Burak Özçivit’in şimdi iki sezondur beraber çalıştığı Tim’s Production’ın yeni yayın döneminde Kanal D’de ekrana gelecek olan "Çalıkuşu" dizisinde Kamuran rolü için düşünüldüğü konuşuluyor.

Kanal D’de ekrana gelecek olan dizi, Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden uyarlanacak.

 

Kadın başrol?


Dizinin bayan başrolü için görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Roman hakkında

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin tarafından 1922 yılında yazılmış bir romandır. Türk edebiyatının en çok sevilen klasik eserleri arasında yer alır. Ağırlıklı olarak Anadolu'da geçen ve arka planda Osmanlı'nın son yıllarını anlatan bir romandır.

Kitabın son kısmı hariç, ki bu bölüm dışarıdan bir gözlemcinin anlattıklarıdır, romanın ana kahramanı Feride'nin hatıra defteri şeklinde yazılmıştır.
[reklam]
Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu'nu önce İstanbul Kızı adıyla dört perdelik bir oyun olarak yazmıştır. Yapıtı, 1922'de Vakit Gazetesi'nde Çalıkuşu adıyla roman olarak yayınlanınca büyük ilgi çekmiştir.

Çalıkuşu, duygusal bir olayı anlatmakla birlikte dönemin toplumsal sorunlarının eleştirel olarak da ortaya koymaktadır. Çalıkuşu, Türkiye'de yeni ve modern bir dönemin başlamasını özendiren bir roman olarak kabul edilmektedir.

Feride: Anadoluda öğretmenlik yapan İstanbul terbiyesi almış bir kadın (ana karakter). Kamuran: Feride'nin kuzeni ayrıca eşi. Munise: Feride'nin Zeyniler köyündeki öğrencisi ona acıyıp evlat edindi.

 

 

BUGÜNÜN SARAYLISI 30 YIL SONRA YENİDEN! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
ozlemkolik
Çok mutlu oldum. Çalikuşu'nu çok seviyordum. Aydan Şener de rolünün hakkını en iyi şekilde veriyordu. Burak Özçivit en beğendigim aktör. Kamuran rolüne yakışır. Yeni Çalıkuşu'nda inşAllah Özlem Yılmaz olur, hem onu çok özledim. Çalıkuşu rolüne güzel yakışır. Hem de Burak Özçivit ile çok yakışıyor. Lütfen başrolde Burak ve Özlem olsun.

facebook yorumları