Deniz Tunca'nın uyuşturucu isyanı!

İkinci 'makul şüpheli' oyuncu Deniz Tunca oldu!

resim yok
23 Ekim 2014 - 13:30
Magazin

İkinci 'makul şüpheli' oyuncu Deniz Tunca oldu!

Oyuncu Deniz Tunca'nın başına gelenler 'makul şüphe' tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.


Polis çevirmesinde durdurulan Tunca'ya polis 'Çok neşelisin, uyuşturucu mu kullandın' diyerek uyuşturucu testi yaptı. Yani polis Tunca'nın 'neşesinden şüphelendi' ceza kesti ama Tunca uyuşturucu ve alkol kullanmadığını ispatladı.

Hükümetin yeni yargı paketi kapsamında TBMM'ye sunulan 35 maddelik teklifle şüphelilerin ev ve işyerlerine arama yapabilmek için 'somut delile dayalı kuvvetli şüphe' yerine 'makul şüphe' yeterli sayılacak olması tartışmalara neden olmuştu.

Bu gelişme üzerine geçtiğimiz günlerde Adana'da yazdığı Fuat Avni kitabı ile gündeme gelen gazeteci yazar Aytekin Gezici makul şüpheli olarak gözaltına alınması kamuoyunun dikkatini çekmiş ve yeni tartışmaların ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Hürriyet yazarı Mehmet Yakup Yılmaz ise bugün ikinci 'makul şüpheli' oyuncu Deniz Tunca'nın başına gelenleri yazdı. Deniz Tunca Ortaköy'de polis çevirmesine durdurulunca başına ilginç bir olay geldi.

 

'ÇOK NEŞELİSİN, UYUŞTURUCU MU KULLANDIN'

Deniz Tunca'ya polis tarafından alkol muayenesi yapılmış ancak bir şey çıkmamış bunun üzerine görevli polislerden biri, "Çok neşelisin, uyuşturucu mu kullandın" diye sormuş ve uyuşturucu testi yapmış. Ardından da "Uyuşturucu kullanmışsınız" deyip ehliyetine 5 yıl süreyle el koymuş, 3 bin 474 lira da para cezası kesmiş.

Ancak Tunca'nın uyuşturucu kullanmadığı daha sonra ortaya çıksa da görevli bir polisin , 'Çok neşelisin, uyuşturucu mu kullandın' diyerek yaptığı bu uygulama 'Makul bir şüphe' yorumlarına neden oldu.

 

İŞTE O YAZI

İşte Hürriyet yazarı Mehmet Yakup Yılmaz’ın yazısındaki ilgili bölüm:

''Oyuncu  Deniz Tunca, Ortaköy'de otomobiliyle giderken polis çevirmesinde durdurulmuş.",

Kendisine alkol kontrolü yapılmış, bir şey çıkmamış.[reklam]

Bunun üzerine oradaki görevli polislerden biri, "Çok neşelisin, uyuşturucu mu kullandın" diye sormuş ve uyuşturucu testi yapmış.

Ardından da "Uyuşturucu kullanmışsınız" deyip ehliyetine 5 yıl süreyle el koymuş, 3 bin 474 lira da para cezası kesmiş.

 

TUNCA'NIN İSYANI

Tunca, "Hayatımda hiç kullanmadığım bir maddeyi kullandığımı söylediler" diye anlatıyor.

Bunun üzerine, Tunca, kan testi yaptırıp mahkemeye başvurmuş. Kan testinin sonucu, Tunca'nın herhangi bir uyuşturucu kullanmadığını gösteriyor.

Mahkeme, Tunca'yı haklı bulup cezanın kaldırılması kararını vermiş.

Normal olarak bizim memlekette herkesin başına gelebilecek bir olay bu, onun için aslına bakarsanız ilginç de değil.

Kim bilir, bu cennet vatanımızın değişik köşelerinde böyle neler oluyordur.''

 

 

DENİZ TUNCA KİMLER TARAFINDAN SOYULDU?

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları