Diğer Yarım dizisinin karakterlerini tanıyalım!

Kaderleri aynı, yaşamları farklı ikiz kardeşlerin ilginç hikayesi...

resim yok
20 Haziran 2014 - 10:22
Magazin

Kaderleri aynı, yaşamları farklı ikiz kardeşlerin ilginç hikayesi...

Ekranlarda yepyeni bir dizi başlıyor.

Peki dizide kim, hangi karakteri canlandırıyor?


İşte o karakterlerin detayları:

 

'DİĞER YARIM'IN KAHRAMANLARI

Ecevit (Orhan Kılıç)

Yakışıklı, karizmatik, modern bir adam. Seçkin zevkleri ve uğraşları olan, edebiyata tutkun biri... Yerel bir radyonun ve küçük bir antika dükkanının da sahibi... Onun hayatta üç büyük aşkı var: Kızları 'Zeynep' ve 'Esma' ile hiç unutmadığı eski karısı 'Meryem'.

Meryem (İpek Tuzcuoğlu)

Hayatın yükünü omuzlarına almış, fedakar bir Karadeniz kadını. Kızına hem annelik, hem babalık yapıyor. Gururlu ve inatçı. 'Ecevit'e olan aşkını kendisine bile itiraf edemiyor.

Zeynep Hanım (Nevra Serezli)

Dominant ve prensipleri olan bir kadın, 'Ecevit'in annesi. Tüm ömrünü çocuklarına ve torunu 'Zeynep'e adamış. Hayat felsefesi kendi doğrularına inanmak!

Dursun Dede (Sait Genay)

'Esma' ve 'Zeynep'in dedeleri. Eskiden sert biriymiş ma hastalandığından beri şeker gibi. Unutkanlık sorunu var ama ilaçlarını almıyor. Çünkü ilaç içmeyince çok mutlu...

Tarık (Yamaç Telli)

Yakışıklı, karizmatik, duygusal ve varlıklı bir genç. Edebiyat fakültesinde okuyor. Haftada birkaç akşam 'Ecevit'in radyosunda DJ'lik yapıyor. Edebiyata ve yazmaya aşık.[reklam]

Afet (Eda Çatalcam)

Biyolojik yaşı 33 ama kendisini 20'lerin başında hissediyor. 'Ecevit'in kız kardeşi. Hayata dair en önemli motivasyonu ise evlenip evinin kadını olmak.

Poyraz (Alican Albayrak)

O, Kuzey'in çocuğu, Karadeniz'in hırçın delikanlısı, mahallenin bıçkını, imamın oğlu... Kanlıca- Emirgan arasındaki vapurların birinde çalışıyor. Etrafındaki kızlar ona aşık.

 

1. BÖLÜM ÖZETİ

Esma uzun zamandır radyoda dinleyip, hayranı olduğu ve Mona Rosa mahlasıyla mektuplar yazdığı Tarık'la buluşacaktır. Ancak daha annesinden izin alamadan Dedesinin ortadan kaybolması Esma'nın bütün planlarını alt üst eder. Dede bütün mahalle eşrafının yardımı ile aranırken geçen zaman Esma'nın lehine işler. Tarık'la buluşma saatleri gelmiştir ve dedesi hala bulunmamıştır. Aynı anlarda ise Afet'in izini kaybeden Zeynep Hanım Kanlıca sahilinde eski gelinine rastlar. 20 yıl sonra tekrar onları görmek ve aynı şehirde olduklarını öğrenmek Zeynep hanımı panikletir.

Dedenin bulunmasıyla rahat bir nefes alan aile, hayatlarının kökten değişmek üzere olduğundan habersizdir. Esma ise aylardır buluşmayı beklediği Tarık'ın randevusunu iptal etmek zorunda kalmıştır. Şimdi son bir şansı kalmıştır. Yarın gidecek ve yüzünü hiç görmediği Tarık'la aynı yerde buluşacaktır.

Tarık'ın kankası ve Esma'nın ikizi olan Zeynep ise arkadaşının bu kadar aklına doladığı Mona Rosa'yı merak etmektedir. Bu yüzden Tarık'a kızla buluşacakları saatte kafeye gelip ayrı bir masaya oturacağını söyler. Böylece arkadaşını bu kadar etkileyen kızı uzaktan da olsa görebilecektir. Zira o gün kızların kaderinin kesiştiği gündür.

 

 

'DİĞER YARIM' TANITIM VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları