resim yok
14 Mayıs 2015 - 14:49
Yeni Bölüm

TRT 1 'in fenomen dizisi 'Diriliş Ertuğrul'da heyecan sürüyor. Süleyman Şah'tan Kurdoğlu'na Tarihi Cevap!
.
Süleyman Şah ile darbeci Kurdoğlu'nun Kayı Boyu töresinde yüzyüze geldiği sahne sosyal medyada büyük yankı buldu.
 

EKRAN BAŞINA KİLİTLEYEN BÖLÜM

TRT'nin beğenilerek izlenen tarih dizisi Diriliş Ertuğrul'un dün akşam yayınlanan son bölümü yine izleyicilerini ekranlara kilitledi.
.
Bir önceki bölümde Kayı Obası'nın beyi olma hedefine ulaşan Kurdoğlu, kendisine bağlı olan Alplerle birlikte darbe yaparak, kan kardeşi Süleyman Şah'ın otağını basıp kendisini yeni bey ilan etmişti.
.
Kurdoğlu, Süleyman Şah ve ailesini tamamen ortadan kaldırmayı planlamaktadır.
 

YÜZ YÜZE

Süleyman Şah ve ailesi için idam kararı çıkarmak için töreyi toplayan Kurdoğlu, tarafından darbe yapılarak beyliği elinden alınan Süleyman Şah beylerin huzurunda ilk kez yüz yüze gelir.
 

TARİHİ CEVAP

Süleyman Şah'ın Kurdoğlu'na verdiği tarihi cevap, beylerin de ne büyük bir hataya sürüklendiklerini de anlamasını sağlar.
 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN SON BÖLÜMÜNDE NELER OLMUŞTU?

Halime ve Ertuğrul'un evliliği için yol açılır. Gökçe’nin olgun tavrıyla, Süleyman Şah Ertuğrul'a vasiyet ettiği Gökçe ile evlenmesi isteğinden vazgeçer. Artık iki aşık için vuslat bitmek üzeredir. Ne var ki, Haçlı ordusu için hazırlık yapan Tapınakçılar, Yiğit'i kaçırırlar. Kaçırma olayının arkasında Kurdoğlu’nun hainliği vardır. Ertuğrul, İsodora’dan, Yiğit'in Kardinal Tomas ile Konstantiniyye'ye gönderileceğini öğrenir. Alplarıyla yola düşerler. Oysa bu doğru değildir. Doğru olmadığı gibi, Ertuğrul ve Alplarını yakalamak için Üstad Petruccio Manzini'nin bir tuzağıdır. Ertuğrul ve Alpları tuzağa düşerler. Vuruşarak kaçmayı başarırlar. Ne var ki, atları yoktur. Uzağa gitmeleri mümkün değildir. Ormanda, Üstad'ın Tapınak Şövalyeleri peşlerinde olduğu halde vuruşarak kaçma yoluna gider. Ne var ki, yaralı olan Bamsı daha fazla dayanamaz ve Doğan ile birlikte yakalanır. Ertuğrul da on2lar için teslim olmak zorunda kalacaktır. Üstad, Ertuğrul ve Alplarını öldürmek yerine işkence edip onlardan İbn Arabinin sandığının yerini öğrenmeye karar verir. Ertuğrul ve Alpları için yolun sonu karanlıktır. Aynı karanlık obada da vardır.
.
Kurdoğlu, satın aldığı beyler ve Alplarla obada kimsenin beklemediği bir anda darbe yapmıştır. Süleyman Şah'ı ailesi ile Deli Demir ve kızını hapseder. İleride başına bela olmaması için onlar hakkında idam kararı almak ister. Ne var ki toyda buna izin vermez beyler. Kurdoğlu sürgün kararı aldırır. Kurdoğlu'nun planı, yolda kendine yakın olan Alplara ve Turgut'a onları katlettirmektir.
.

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları