resim yok
14 Mart 2007 - 00:00

Atv’nin tiryakilik yaratan nostaljik dizisi “HATIRLA SEVGİLİ” yepyeni bir dönemle ekranlara gelmeye devam edecek. 1959 yazında Büyükada'da başlayan hikaye; 15. bölümüyle 1962 yılına gelmişti.. "HATIRLA SEVGİLİ” 16 Mart Cuma akşamı yayınlanacak olan 16. bölümüyle birlikte, 1966 yılından itibaren ekranlara geliyor! RIZA HAPİSTEN ÇIKIYOR, YASEMİN ARTIK ÖĞRETMEN.. Her bölümünün heyecanla beklendiği “HATIRLA SEVGİLİ” yepyeni bir dönemle ve karakterlerle ekranda olacak. Şimdiye kadar yayınlanan 15 bölümüyle; özellikle 1960 ihtilali, yargılama süreci ve en son Andan Menderes’in idamına kadar geçen dönemi tarafsız bir gözle anlatan dizi, 16. bölümünden itibaren 1966 yılından başlayacak ve oyuncu kadrosuna dahil olan yepyeni isimlerle ekrana gelmeye devam edecek. Belçim Erdoğan, Özgür Özberk, Kadir Özdal, Berk Hakman dizinin yeni bölümlerinde “HATIRLA SEVGİLİ” nin kadrosunda yer alacak olan yeni isimler olacak. Bu dönemde Süleyman Demirel siyaset hayatının başlangıcında ve Bülent Ecevit CHP’deki yerini sağlamlaştırmaya başlamış. Cevdet Sunay ise Cemal Gürsel’in yerine Cumhurbaşkanı koltuğuna oturmuş. Üniversiteliler yeni oluşumlar içindeyken, işçiler de bir hareketlilik söz konusu. Hatırla Sevgili'nin kahramanları ise Türkiye'nin değişen sosyal ve kültürel yapısını aktaracak konumlardalar. Dünün çocukları, Işık, Deniz, Defne ve Harun büyüdüler birer üniversite öğrencisi oldular. Demokrat Partili Rıza Bey ise hapisten çıktı. Mehmet ve Sevim Türk aydınlarının o dönem içinde bulundukları dertlerin aynası olmaya devam ediyorlar. Nezahat, bir triko atölyesinin şefliğinde dördüncü yılını doldurdu. İşçiler cephesinde yaşananları onun hikayesiyle takip edeceğiz. Selma, Verem Savaş Dispanseri'nin başında. Kentleşmenin, göçün ve yoksulluğun büyüttüğü verem illetiyle mücadele ediyor. Dünün Yassıada savcısı Şevket, emekli olmasının ardından avukatlığa devam ediyor. Ayla ise artık iyi bir doktor aynı zamanda alımlı bir genç kadın. Melahat ve Kamil modaevlerinin başında. Keriman şöhret merdivenlerini hızla tırmanıyor. Büyük aşkın kahramanı Yasemin ise 1966 yılında bir vakit öğrencisi olduğu Akademi'de hoca. Aynı zamanda dört yaşına gelen Rüya'nın annesi. Ahmet, kaymakam olarak gittiği Kıbrıscık'daki görevine devam etmekte. Necdet'i ise Teo ve Lale'nin yardımıyla işlerini epey büyütmüş, pastaneler zinciri haline gelmekte olan işlerinin başında..


 

 

 

 

 

 

 

Oldukça heyecanlı bir 15 bölümün ardından yeni döneme gözlerini açacak olan “HATIRLA SEVGİLİ”de heyecan dorukta. Dizinin yeni bölümlerinde Ahmet ve Yasemin'in yolları bir kez daha kesişecek mi? Necdet ve Yasemin'in evliliği nasıl devam edecek? Ahmet, Rüya'nın babası olduğunu öğrenecek mi? İki sevgili kavuşmalarını engelleyen nedenleri keşfedecekler mi? Bu büyük aşkın eşliğinde 1966 yılında başlayan dönemde Türkiye'de neler olacak? “HATIRLA SEVGİLİ” geçmişin başlangıç olduğunu hatırlatmaya devam edecek...

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları