İlyas Salman'dan çarpıcı ödül açıklaması!

İlyas Salman'dan aldığı ödüllerle ilgili ilginç açıklama!

resim yok
22 Temmuz 2014 - 11:28
Magazin

İlyas Salman'dan aldığı ödüllerle ilgili ilginç açıklama!

İlyas Salman aldığı ödüller hakkında ilginç açıklamalar yaptı.


İl­yas Sal­man, 'Mı­sır Ada­sı­' ad­lı film­de­ki per­for­man­sıy­la Av­ru­pa­'nın en es­ki film fes­ti­val­le­rin­den bi­ri olan Kar­lovy Vary Ulus­la­ra­ra­sı Film Fes­ti­va­li­'nin bü­yük ödü­lü olan Kris­tal Kü­re­'yi al­dı.

 

İLGİNÇ AÇIKLAMALAR

Sal­man, sa­nat ha­ya­tı bo­yun­ca al­dı­ğı ödül­ler­le il­gi­li il­ginç açık­la­ma­lar yap­tı.

 

ZENGİNLİKTE HEVESİM YOK

Eme­ği­nin kar­şı­lı­ğı­nı pa­ra ola­rak gö­ren­ler­den ol­ma­dı­ğı­nı be­lir­ten ün­lü oyun­cu;

''Ma­sa­mın üs­tü ödül do­lu ama ka­sa boş. Önem­li de­ğil. Aç de­ği­lim açık­ta de­ği­lim.

 Zen­gin ol­mak gi­bi bir he­ve­sim de yok. Ma­lat­ya'da ahır­da da yat­tım; New Yor­k’­ta kral da­ire­sin­de de kal­dım.

Bir ödül be­ni ömür bo­yu do­yu­ru­yo­r'' dedi.[reklam]

SALMAN'IN YAŞAMI

Salman, 14 Ocak 1949 yılında Malatya ilinin Arguvan ilçesinde doğdu. Aslen Arguvan, Malatyalıdır. Arguvan ilçesi Asar köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Uzun yıllardır oynadığı Kürt tiplemeleri yüzünden Kürt olarak kabul edildi ve bunu açıkça yazanlar da olmuştur. Ancak 2007 yılında kendi yazısında ve kitabında Türkmen Alevisi olduğunu belirtti.


Malatya Turan Emeksiz Lisesi'nden mezun oldu. Konservatuvar'da eğitim görürken son sınıfta okulu bıraktı. Oyunculuğa İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda başladı. Uzun yıllar sinema oyunculuğunda, köylü tiplemeleri ile tanındı.

Sinema oyunculuğunun yanı sıra yönetmenliğini yaptığı iki sinema filmi bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli tarzda şiirleri ve türkü albümleri bulunmaktadır. Ankara Birlik Tiyatrosu'nda 1997'den 2000 yılına kadar sahneye çıkmıştır. Son olarak Hasretim Sansürlüdür isimli bir şiir kitabı ve Türksolu dergisindeki makalelerinden oluşan Kırmızı Beyaz isimli bir kitabı çıkmıştır.

 

 

NURGÜL YEŞİLÇAY'A ARANAN PARTNER SONUNDA BULUNDU! DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları