Kaçak'ın yıldızı Gürkan Uygun'a tuhaf gelen olay!

Birleşik Arap Emirlikleri'nden yayın yapan MBC4'te Liana Dahdouh'un İstanbul'da hazırlayıp sunduğu 'Turki Extra' programı, Gürkan Uygun ile röportaj yaptı.

resim yok
17 Mart 2014 - 12:57
Röportaj

'Karizmatik bir eşkalim var'

Birleşik Arap Emirlikleri'nden yayın yapan MBC4'te Liana Dahdouh'un İstanbul'da hazırlayıp sunduğu 'Turki Extra' programı, Gürkan Uygun ile röportaj yaptı.

 

Son olarak Kaçak dizisinde rol alan oyuncu Gürkan Uygun, dizilerin yayına girmesinden önce hangi yaş grubuna uygun olduğuna dair işaretler bulunduğunu, buna rağmen 'Şiddete özendiriyor' eleştirileri ile karşılaştıklarını söyledi. Uygun, ileride komedi dizisinde rol almak istediğini ancak, şimdilik 'Karizmatik davranmaya' çalıştığını söyledi.

 

''BANA BİRAZ TUHAF GELİYOR''

Gürkan Uygun, şiddet sahnelerini çok küçük olduğu için çocuğunun izlemediğini, kendisinin de izletmeyi tercih etmediğini kaydederek;

 

''Arada bazen fragmanlar dönerken beni görüyor ama o sahnelerin içinde görmüyor. En azından artık oyuncu olduğumu biliyor. Küçük yaşta ama seyrettirmediğim için etkilenmiyor. Dizilerin çoğu çocukların ya da belli yaş aralığının yattığı saatten sonra yayına giriyor. İnsanların tercihen bunu seyretmesi ve sonra şikayet etmesi bana biraz tuhaf geliyor'' diye konuştu.

 

Uygun, "Ekranda '+13' veya '+18' diye yazdığınızda ‘Bunun içinde şiddet var' demek istiyorsunuz. Uzak durma tercihini seyirciye bırakıyoruz. Oyuncuların yapabileceği çok fazla şeyler yok bunda. Senaryoyu senaryoyu değiştiremiyoruz tabii ki.

 

Zaman zaman kantarın topuzunun kaçtığı olabiliyor. Kurtlar Vadisi serüveninde de yıllarca böyle oldu. 'Şiddeti özendiriyorsunuz' dediler. İnsanlar bunu seyredip ‘Mafya kötü bir şeymiş biz bunun içine girmeyelim' demedi. Biz biraz tersten örneklemeyi seviyoruz. Yani, 'Bu dünya çok kötü. Uzak durmak lazım' demek yerine içine girmeye çalışılıyor. Biz bir hikaye anlatıyoruz. İnsanların biraz kendini kaptırması pek bizim günahımız değil gibi geliyor bana.''

 

"BİRKAÇ KEZ KAVGA ETTİM"

Dizilerde 'canlandırdıkları karakterden çıkamayan' oyuncular olabileceğini ancak, kendisinin spor giyinen, 'Gayet relaks' biri olduğunu, kavga ve silahı hiç sevmediğini ifade eden Gürkan Uygun, Kurtlar Vadisi sürecinde birçok mafyavari, mafya tipi, birçok insanla karşılaştığını ancak, bunlardan uzak durmayı tercih ettiğini söyledi.[reklam]

Uygun, "Rol gereği bağırarak çağırarak, vurarak- kırarak enerjimin büyük kısmını sette bırakıyorum. Eve geçtiğimde eşimle kızımla mutlu yaşamaya çalışıyorum. Hayatımda 1- 2 kere kavga ettim. O da öğrencilik yıllarıydı. Erkekler niye silah kullanır anlamam" dedi.

 

''KOMEDİ OYNAMAYI İSTİYORUM''

Gürkan Uygun, komedi filmi veya karakterinde oynamayı isteyip istemediğine ilişkin, soru üzerine 'Eşkali bozuk olduğu için' sürekli kendisine bugünkü rollerin geldiğini anlattı.

 

'KAÇAK' 22. BÖLÜM FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

Uygun, "İnsanların isteği doğrultusunda hareket etmeye çalıştık. Seyirci, beğenen insanların, hayranların, isteği doğrultusunda hareket ediyorum çoğunlukla. İlerine komedi film veya dizilerinde oynamayı tabii ki isterim. Ama bu an için zor görünüyor. Maalesef. Sesimi biraz geriye atarsam daha ciddi olur. İstenirse sesim daha ince olabilir.

 

Şimdilik daha karizmatik davranmaya çalışıyoruz. Ne kadar karizma içeriyor bilmiyorum ama onun dışında televizyonda, ekranda roller öyle gerektirdiği için 'Karizmatik bir eşkalim var' diyelim. Kişiliğim insanlara ne kadar karizmatik, basit gelir bilemem. Evet biraz öyle biraz makyaj, boya ile evet karizmatik olabilirim" dedi.

 

 

BURAK DENİZ 'KAÇAK'I ANLATTI! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları