resim yok
15 Mart 2013 - 00:00

Merakla beklenen dizinin fetih sahnesine rekor harcama!

 

Nisan ayında ekrana gelecek olan Osmanlı Tokadı dizisinde İsmail Hacıoğlu’nun canlandırdığı Fatih’in, İstanbul’u fethi sahneleri için 700 bin lira harcandı ve bir ay ön hazırlık yapıldı...

TRT1'in merakla beklenen yeni dizisi Osmanlı Tokadı'nın çekimleri başladı. İsmail Hacıoğlu'nun Fatih'i, Vildan Atasever'in İstanbul adlı bir kadını, Mazhar Alanson'un ise Fatih'in hocası Akşemseddin'i canlandırdığı dizinin ilk bölümünün en can alıcı sahnesi olan İstanbul'un fethi için tam bir ay ön hazırlık yapıldı.

KARI-KOCA İLK KEZ AYNI DİZİDE

Sahne için 700 bin lira harcanarak 4 gözetleme kulesi, 5 top ve 5 karakol inşa edildi. İsmail Hacıoğlu'nun sahneleri için bir hafta prova yapılırken, bu sahnede 150 atlı asker de rol aldı. İstanbul'un fethi sahnesinin çekimleri bir haftadan fazla sürdü.

 

Hacıoğlu ile eşi Vildan Atasever'i ilk kez aynı projede buluşturan dizide Alper Kul ile Uğur Çavuşoğlu ikilisi Bizans surlarına bayrağı ilk dikecek kişi olmayı hayal eden iki yeniçeriyi canlandırıyor.

 

 

Osmanlı Tokadı'ndan ilk fotoğraflar için tıklayın - GALERİ

Osmanlı Tokadı’nda Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran İsmail Hacıoğlu ise İstanbul’u canlandıran eşi Vildan Atasever’le aynı dizide rol almanın ve karşılıklı oynamanın hoş bir duygu olduğunu söyledi.

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları