Karadayı'nın assolist Süeda'sı ile çok özel!

Sema Öztürk: ''Şükürsüz hayat yürümez...''

resim yok
15 Haziran 2014 - 02:52
Röportaj

Sema Öztürk: ''Şükürsüz hayat yürümez...''


Karadayı'nın tuttuğunu koparan Süeda'sı Sema Öztürk, ''Hırslarından arınmış, naif, mutluluğu sadeleşmekte bulan bir kadınım. Anne duası almadan evden çıkmam, hep şükrederim'' diyor.

* Uzun zamandır ekranlardan uzak kalmıştın. Şimdi Karadayı'da assolist Süeda olarak karşımıza çıktın. Diziye başlama hikayeni anlatır mısın?

Seçmelere girdim, çok çalıştım ve sonunda rolü aldım. Karadayı çok iyi bir proje. Ben her zaman iyi projeler seçmeye çalışıyorum. İlk önce onlar bizi seçiyor sonra biz onları seçiyoruz.

 

ANNEMİN DUASIYLA BU ROLÜ ALDIM

* Assolisti oynuyorsun. Rolüne nasıl hazırlandın?

Seçmelerde Bak Yeşil Yeşil'i söyledim. Ses rengim güzel ama assolist gibi şarkı söylemek kolay değil. Buna çok çalıştım. Ses rengime yakın bir ses buldular. Her bölüm öncesi hayranlıkla dinliyorum. Bana gelen kayıtla birlikte, ağız hareketime kadar çok çalışıyorum. Şarkı söylemeyi de öğreniyorum bu sayede.

* Karadayı'yı izliyor muydun?

İzliyordum. Özellikle annem ve babam çok seviyordu.

* İzlerken 'Keşke ben de oynasam' demiş miydin?

Annem söylemişti en son. 'Çok istiyorum keşke bu dizide olsan' diye… On sözden iki hafta sonra beni aradılar ve diziye dahil oldum. Annem inanılmaz mutlu oldu. İyi bir projede yer almamdan dolayı çok mutlu. Endişesiz ve kaygısız girdiğim işlerden biri oldu. Çünkü yeni bir işe başlarken herkes heyecanla başlıyor ama bazen şanssızlıklar oluyor ve taşlar yerine oturmuyor. Sadece kamera önü değil, kamera arkası da mağdur oluyor. Keşke gönülden başlanan her proje tutsun.

Türkiye'de çok yetenekli oyuncular var. Kıvanç'ı çok beğeniyorum. Çok başarılı, hissederek oynuyor. Kenan İmirzalıoğlu da öyle… Burçin Terzioğlu ve Nurgül Yeşilçay da çok başarılı... 

 

''SÜKRETMEDEN HAYAT DEVAM ETMEZ''

* Uzun yıllardır bu işi yapıyorsun ama seni her sezon ekranda göremiyoruz… Neden?

Elimden geldiğince seçici davranıyorum. Bir projeye başlamam için inanmam lazım. Bir dönem ara verdim. O sırada bir sürü proje geldi, kabul etmedim. İyi ki kabul etmedim dediğim çok iş geldi.

* Ekranı özlemedin mi?

Tabii ki özledim. Kabul etmedim ama bir yandan da için için kemirdi ekran sevgisi. Çok ara vermiş gibi oldum.

* Kaç sene ara verdin?

Dizi olarak en son 3 sene oldu. Arada birkaç program sundum. Dizi, gerçekten oyuncunun inanarak oynaması gereken bir şey. Çünkü inanmadığın bir projeye başlıyorsun ve hemen 'dizisi tutmadı' diye yafta yapıştırıyorlar. Doğru seçim yapmaya çalışıyorum.[reklam]

HIRSLI BİRİ OLMAK İSTERDİM

* Dizide cesur, aşkı için her şeyi yapan bir kadını oynuyorsun. Sueda kadar hırslı mısın?

Ben biraz korkak bir tipim. Duygularım çok önemli ama hemen kabuğuma çekilebiliyorum, hayal kırıklığı konusunda. Daha naifim, yengeç burcuyum. Hırslı, tuttuğunu koparan bir kadın değilim. Hiç olmadım ama keşke olsaydım. Ama Allah bir şekilde hep önüme getirdi. Ben Allah’ın sevgili kuluyum.

* Hep şükreder misin?

Şükretmeden hayat gitmez. Her zaman şükrederim.

 

CANNES ÇOK HEYECANLIYDI

* Rol aldığın kısa film Roya, Cannes Film Festivali'nde gösterildi. Nasıl bir duygu?

Değer bulup seçilmiş olması onur, gurur ve heyecan verici. Filmde bir Afgan kadını canlandırıyorum. Hiç makyaj yok. Sadece sürme var gözümde. Çok masum, aşkına çok sadık, hayatının odak noktası nişanlısı. Umuda yolculuk ve kaybolup giden hayatlar… Çok hüzünlü bir hikayesi var.

* Nasıl hazırlandın?

Mülteci hikayeleriyle ilgili filmleri izledim. Farsça konuştuğumuz için dil koçumuz hep yanımızdaydı. Cansel Elçin çok yakın arkadaşım oldu. Film başka festivallere de gidecek. İnşallah ödül de alırız. Farklı kültürlere ulaşmak güzel.

* Beğendin mi esmer halini?

Saçlar simsiyah, kalın siyah kaşlar... Kendimi çok beğendim. Esmer de olurmuşum.

 

MUTLAKA YAPIMCI OLACAĞIM

* İngilizce İktisat mezunusun. Ticaretle ilgilenmeyi düşünüyor musun?

Yapım şirketi kurmak istiyorum. Dünyada da böyle. Bütün oyuncuların yapım şirketleri var. Yapım şirketi kurmak çok zor bir şey değil. Önemli olan birikim. Ancak maddi birikimden bahsetmiyorum. İş birikimi insan birikimi… Doğru insanlarla çalışıp onlarla işine devam etmek çok önemli. Sonra o birikimler bir yerde doğru işle kanalize oluyor.

 

SPOR HAYATA BAKIŞIMI DEĞİŞTİRDİ

* Pilates salonu açtığını duydum…

Ben gerçekten sağlıklı beslenen, sporu seven ve enerjik bir yapım var. Bu benim yaşam biçimim haline geldi. Şeyda Coşkun benim çok yakın arkadaşım. O beni doğru beslenmeye yöneltti. Haftada 4 gün pilates yapıyorum. 4 gün 9 kilometre yürüyorum. Hiç durmadan yürüyorum. Bir kere endorfinin yükseliyor ve hayata bakışın değişiyor. Olumsuz bir iç dünyan olmuyor. İnsanlarla ilişkilerin çok güzel oluyor. Hayat sana daha güzel şeyler sunmaya başlıyor. Spor yapmak için değil, yaşam biçimi haline getirmek çok önemli. Çok koptuk birbirimizden. Ben de yaşam biçimimi profesyonel tarafa taşıdım ve kuzenimle birlikte bir pilates salonu açtık. O hoca zaten. Ben de eğitime başladım hoca olacağım.

 

MUTLU OLMAK İÇİN SADELEŞİN

* Bütün bu değişim sporla mı başladı?

Olgunlaşıyorum artık. İnsanlara karşı artık ön yargılı değilim. Hayattaki her şeye ikinci bir şans veriyorum, hoşgörüyle karşılıyorum. Hayatı seviyorum. Annem babam kardeşimle, sevdiklerimle birlikte olduğum için çok mutluyum. Sağlıklı olmak çok önemli. Ama artık bunlar insanları mutlu etmiyor. Hayatındaki yükleri hafiflettiğin zaman kendin olabilmeyi ve mutlu olabilmeyi daha kolay yaşayabiliyorsun. Sadeleşmek mutluluğu getirir.

 

 

KARADAYI'NIN GÜZELİ SEMA ÖZTÜRK'ÜN SIRRI BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları