Kenan Işık'a 'Tatlıses' çare olacak!

Kenan Işık'a 'Tatlıses' çare olacak!

resim yok
24 Haziran 2014 - 11:33
Magazin

Kenan Işık'a 'Tatlıses' çare olacak!

 

Tedavisi için yurtdışına gidiyor...

Tedavisine Almanya'da devam edilecek olan Kenan Işık'a 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasının ses kaydı dinletiliyor.

 

96 GÜN GEÇTİ

Tiyatrocu Kenan Işık'ın beyin kanaması geçirmesinin üzerinden tam 96 gün geçti. Ailesi yavaş ilerleyen tedavi sürecini hızlandırmak için Işık'ı Almanya'da özel bir kliniğe götürmeye hazırlanıyor.

 

DURUMU NASIL?

İbrahim Tatlıses de başından vurulduktan sonra rehabilitasyon sürecinde Almanya'ya gitmeyi seçmişti. Kenan Işık, Tatlıses gibi felç olmadığı için farklı bir ihtisas kliniğine yatacakmış. Ünlü tiyatrocunun uzuvlarıyla ilgili bir hareket kısıtlılığı yok.

 

YARIŞMA DİNLETİLİYOR

Ancak bilinci tam olarak yerine gelmedi, hiç konuşamıyor. Sadece gözünü açıyor, vücudunu hareket ettirebiliyor.

İlk zamanlar gözünü açık tuttuğu süre çok kısaymış. Şimdi daha uzun. Seslere tepki veriyor ama konuşamıyor. Bu yüzden de Işık'a tanıdık sesler dinletiliyormuş.

Kulaklığında sunucusu olduğu 'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasının ses kaydı varmış.

Programdaki soruların hazırlanmasına yardımcı olan yapımcı Meltem Kayalı da sıklıkla hastaneye giderek Işık'ın kulağına onun sevdiği tarz soruları okuyormuş.[reklam]

MESLEĞE ÖZEL TERAPİ UYGULANIYOR

Sevenlerinin hastanede yalnız bırakmadığı Işık'ın Almanya'ya götürülmesinin nedeni ise Türkiye'de bilinci kapalı hastalara yönelik tam donanımlı hastanenin olmamasından.

Bu yüzden Almanya'nın Allenzsbach bölgesindeki Schmieder Rehabilitasyon Merkezi seçilmiş.

Bu merkezin internet sitesine bir göz attım. Orman içinde, doğal bir ortamda bulunan klinik beyin fonksiyonlarıyla ilgili her türlü nörolojik problemi olan hastalara kapılarını açıyor.

Klinikte hastanın mesleğine özel terapiler uygulanabiliyor. İnşallah Kenan Işık en kısa sürede eski sağlığına kavuşur da yine o etkiliyici ses tonuyla 'Son kararınız mı' der.

 

 

KENAN IŞIK 'KİM MİLYONER OLMAK İSTER' LANETİNE Mİ TUTULDU? DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları