Meryem Uzerli için adeta servet harcadı!

Meryem Uzerli için servet harcadı!

resim yok
18 Ağustos 2014 - 10:34
Magazin

Meryem Uzerli için servet harcadı!

03 Prodüksiyon'un ortağı Saner Ayar, Uzerli'yle çalışabilmek için oyuncunun anlaşmasının olduğu yapımcı Timur Savcı'ya tazminat ödedi.


Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tüm dünyanın tanıdığı bir oyuncu olan Meryem Uzerli, geçen günlerde Dubai kökenli ünlü Arap yayıncılık şirketi MBC'yle el sıkıştı.

 

UZERLİ İÇİN...

Şirketin Türkiye temsilcisi 03 Prodüksiyon'un ortağı Saner Ayar, Uzerli'yi ikna etmeyi başardı. Ancak Ayar, Uzerli'yle çalışabilmek için oyuncunun anlaşmasının olduğu yapımcı Timur Savcı'ya tazminat ödedi.

Uzerli'ye şirketlerinin oyuncusu olma karşılığında 2 milyon dolar ödeyen 03 Prodüksiyon, bu ücretin yüzde 10'unu yani 200 bin dolarını Savcı'ya tazminat bedeli olarak vermek zorunda kaldı.

 

CEZASI 1 MİLYON

Güneş'in haberine göre, 4 yıl önce Almanya'da sıradan yapımlarda oynayan Uzerli'nin hayatı senarist Meral Okay'ın isteğiyle Türkiye'ye gelip 'Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ı oynamasıyla bir anda değişmişti...

O dönem projenin büyük başarı kazanması nedeniyle yapımcı Timur Savcı, Uzerli'yle cezai şartı 1 milyon dolar olan 5 yıllık sözleşme yaptı.[reklam]

Ünlü oyuncu, sözleşmesinin 3. yılında yapımcıyı zor durumda bırakarak seti bırakıp Berlin'e döndü. Çok öfkelenen Savcı, Uzerli’yi sözleşme kurallarını ihlal ettiği için mahkemeye verdi.

Uzerli'nin özür dilemesi ve bebek beklemesi taraflar arasındaki buzları eritse de, Savcı sözleşmesinden doğan  tazminat hakkını talep etti. Uzerli adına bu parayı Arap şirket ödedi.

 

SENARYO ARANIYOR

5 yıllık sözleşmesinin yükünden kurtulan Uzerli, yeni yılda ülkemizdeki yayın hakları Star TV tarafından satın alınan dizide rol alacak.

Şirket şimdi ünlü oyuncu için iddialı bir senaryo arıyor. Muhteşem Yüzyıl’dan haftalık 12 bin 500 euro kazanan Uzerli'nin yeni dizisinden bölüm başına alacağı ücretin ise tüm masrafları içinde 80 bin dolar olacağı konuşuluyor.

 

 

MERYEM UZERLİ'NİN KIZI BABASIYLA BULUŞTU! DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
resim yok
Meryemm ben seni çooook seviyorum ya.

facebook yorumları