Nejat İşler'in tedavisiyle ilgili önemli karar!

İşler’in İstanbul’a nakledilmesine gerek duyulmadığı tedavinin Bodrum’da devam edeceği belirtildi

resim yok
20 Ocak 2014 - 13:28
Magazin

Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Aydın Aksoy, oyuncu Nejat İşler'in uygulanan tedavilere yanıt vermeye başladığını bildirdi.

İşler'in İstanbul'a nakledilmesine gerek duyulmadığı tedavinin Bodrum'da devam edeceği belirtildi.


Aksoy, yaptığı açıklamada, 17 Ocak Cuma günü hastanelerinin acil servisine başvuran Nejat İşler'in yoğun bakım servisinde tedavisinin sürdüğünü belirtti.

 

AKSOY'UN AÇIKLAMALARI

İşler'e ilk müdahalenin acil serviste yapıldığını anlatan Aksoy;

"İşler'de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı septik şok tablosu saptanmıştı.

Gelişen septik şok sonucunda ayrıca akciğerlerinin çok ciddi şekilde etkilendiği, böbrekler, kalp ve kan hücreleri ile karaciğerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiği tespit edilmişti" dedi.

"Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Nejat İşler'in sağlık durumu halen kritik süreçtedir" diyen Aksoy, şöyle devam etti:

"Bununla birlikte uygulanan yoğun bakım bölümüne özgün destek tedavilere ve planlanan diğer tedavilere adım adım olumlu yanıt vermeye başladı. Son 12 saat içerisinde gerek organ fonksiyonlarında gerekse laboratuvar testlerinde görülen olumlu gelişmelere rağmen hayati tehlikesi azalmakla birlikte devam etmektedir.

Hastamıza verilen solunum ve dolaşım desteği halen devam ediyor. Ayrıca böbrek destek tedavisine başlanmıştır.[reklam]

Nejat İşler'in tedavisi yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, hemotoloji, göğüs hastalıları, genel cerrahi, kardiyoloji, gastroentroloji hekimlerimizin çok disiplinli kontrolünde devam etmektedir.''

 

İSTANBUL'A NAKLEDİLMİYOR

Nejat İşler'in, aralarında yönetmen Murat Ateş, oyuncular Berkant Şal ve Gürkan Uygun'un da yer aldığı arkadaşları ve sevenleri bugün de sabahtan itibaren hastaneye akın etti.

Doktorlarla görüşen İşler'in çok yakın arkadaşı Dost Elver hastaneden çıkışında, ünlü oyuncunun İstanbul’a nakledilmesine gerek duyulmadığını tedavine Bodrum’da devam edeceğini belirtti.

İşler'in tedaviye yanıt vermesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Dost Elver, ''İstanbul'a nakledilmesinin risk olacağı için burada kalmasına karar verildi. Şu anda yanına sadece anne ve babası girerek görebiliyor. Sosyal paylaşım sitelerinde hakkında çıkan asılsız dedikodular ve çirkin yorumlar gerçeği yansıtmıyor, aksine bizleri üzüntüye boğuyor dedi.

Yönetmen Murat Ateş, Berkant Şal ve Gürkan Uygun da dualarının Nejat İşler'e olduğunu belirtti.

 

 

NEJAT İŞLER HASTALIĞI HAKKINDA NE DEMİŞTİ? İŞTE DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları