O karakter Seksenler dizisinden çıkarılıyor!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptıkları girişimler sonucunda Elazığ'ın imajını zedeleyen Seksenler dizisinde yayınlanan Nuri Gakko karakterinin diziden çıkarılacağını söyledi.

resim yok
11 Aralık 2014 - 09:44
Magazin

O karakter Seksenler dizisinden çıkarılıyor!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptıkları girişimler sonucunda Elazığ'ın imajını zedeleyen Seksenler dizisinde yayınlanan Nuri Gakko karakterinin diziden çıkarılacağını söyledi.

 

BASIN TOPLANTISINDA AÇIKLADI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Encümen toplantı salonunda basın toplantısı düzenlendi. Başkan Yanılmaz, basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Elazığ'a gelişi ve Elazığ'ın büyükşehir olması yönünde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

 

NURİ GAKKO

TRT'de 11 Kasım'da yayınlanan Seksenler dizisinin 131. bölümünde Elazığlı Nuri Gakko ile manav Mustafa arasında geçen diyalog sırasında kendisini Elazığ Valisi olarak tanıtması kentin imajını kötü gösterdiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan konu ile ilgili de açıklama yapan Başkan Yanılmaz, o karakterin diziden çıkartılacağını bugün kendisini arayan dizinin yapımcısı Birol Güven'in söylediğini ifade etti.

14 Aralık 2014 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Elazığ'a geleceğini belirten Başkan Yanılmaz;

"Başbakanımızla birlikte Elazığ'da çalışmalar yapacağız. Biz Elazığ Belediyesi olarak Başbakanımızın şehrimizi teşrifleriyle ilgili üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Elazığ'ımızın çözüm bekleyen problemlerini Sayın Başbakanımıza da Belediyemizi ziyaretinde aktaracağız" dedi.[reklam]

NURİ GAKKO TİPLEMESİ DİZİDEN ÇIKIYOR

TRT 1'de yayınlanan Seksenler dizisinde Elazığ'ı yanlış gösteren dizi ile ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Yanılmaz;

"Biliyorsunuz, dizideki karakter Elazığlı birini canlandırıyordu. Tabiri caizse üç kağıtçı, hırsız birini gösteriyordu. Bu dizinin senaryosu olsa dahi, Elazığ'a yapılmış bir hakarettir. Bizim bunu kabullenmemiz asla mümkün değildir. RTÜK ve TRT'ye şikayetimizi belirttik. Bugün dizinin yapımcısı olan Birol Güven Bey aradı. Öncelikle benim şahsımda, bütün Elazığlılardan böyle bir karakteri oynattıklarından dolayı özür dilediler. Bu karakterin diziden çıkarıldığını ilettiler. O karakterin oynadığı o sahnenin de yayınlardan ve programlardan çıkarılacağını söylediler.

 

'BİROL GÜVEN'İN İFADELERİ İLE...'

Birol Güven'in ifadeleri ile söylüyorum 'Asla bizim Elazığ'ı ve Elazığlıları üzmek değil. Biz bunu bir karakter olarak gördük. Ancak gördük ki bu oyun Elazığ'ı üzmüştür. Bizde bu karakteri diziden tamamen çıkarıyoruz. O bölümü de arşivlerimizden çıkartacağız. O sahne olmamış gibi olacak' demiştir. Biz Elazığ'a klasik bir belediye başkanlığı yapmayacağımızı belirttik. Elazığ'ı her problemine el atacağız. Elazığ’ı yüceltecek her türlü işi yapacağız. Elazığ'ı küçük düşürecek her türlü işin de karşısında duracağız. Bedeli ne olursa olsun buna sahip çıkacağız" şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın büyükşehirlerle ilgili açıklamasına da değinen Başkan Yanılmaz;

''Hem Elazığ'da, hemde Ankara'da yapılan bir çok toplantıda Elazığ'ın durumunu ilgililere devamlı aktardık. En son Amasya'da yapılan belediye başkanları toplantısında Elazığ ve Elazığ'ın büyüklüğündeki şehirlerin ya bütün şehir, ya da büyükşehir kapsamına alınması gerektiğini söyledik. Evet bu konuda meydanlarda miting yapmadık. Elazığ'da çok bağırıp da çağırmadık ama biz konuşmamız gereken yerde konuştuk, susmamız gereken yerde de sustuk" ifadelerini kullandı.

 

 

'SEKSENLER' SETİNDE EVLENME TEKLİFİ! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
resim yok
demet özdemir Bu yorumu bildir
aferin birol güven

facebook yorumları