resim yok
29 Nisan 2013 - 00:00

Osmanlı Tokadı dizisi, renkli senaryosu ve oyuncu kadrosuyla ekrana farklı bir soluk getirdi.

Osmanlı Tokadı'nda mermiye tokat sahnesi

İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet dönemini farklı bir yönüyle ekrana getiren 'Osmanlı Tokadı' dizisi son bölümüyle yine ekrana kilitledi.

 

Ünlü isimler

TRT ekranlarında yayınlanan dizinin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul ve Mazhar Alanson gibi isimler paylaşıyor.

 

Silah ve mermiyle tanıştılar

Son yayınlanan bölümde 21. yüzyıldaki gelişmelerden habersiz olan Doğan Bey ve Şahin Bey silah ve mermiyle tanışıyor.


DİZİNİN KONUSU

Dizinin karakterleri Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir.

 

Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler.
[reklam]
OSMANLI DÖNEMİNDEN 21. YÜZYILA

Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır; çünkü kötüler kötüsü Alexandros, Bizans'ın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet'i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina'yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros, amacına ulaşamadan kaçar, ama Doğan ve Şahin, Akşemsettin Hazretleri'nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri "O halde beyaz tavşanı takip edin" diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir ve onları fırsatlar yüzyılına, 21. yüzyıla gönderir.
 

Ve işte Doğan Bey ve Şahin Bey'in silahlar karşısındaki o mücadelesinden görüntüler

 

 

OSMANLI TOKADI'NDA YENİÇERİLER İSTİKLAL'E İNERSE! İŞTE DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları