resim yok
13 Mayıs 2013 - 00:00

Salih Kuşu dizisinde fanatik Fenerbahçeli bir karakteri canlandıran Levent Ülgen rol gereği Galatasaray Bayrağını çöpe atınca sosyal medya ayaklandı. Dizinin senaristi Gani Müjde, Jurnal’de dizideki bayrak krizini yorumladı.

 

Jurnal'a konuk oldu!

 

Ünlü senarist Gani Müjde; önceki gün a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal' programına konuk oldu.

Senaryosunu yazdığı 'Salih Kuşu' dizisinde; Galatasaray bayrağı çöpe atılınca taraftarların tepkisini çeken Müjde; "Benim yazdığım senaryoda böyle bir sahne yoktu; o sahneyi, yönetmen Ersoy Güler eklemiş" dedi.

BU BİR İŞ KAZASIDIR

Dizinin bu hafta ekrana gelecek olan bölümünde Galatasaray taraftarı Ultraslanlar ile ilgili bir bölüm olduğunu da anlatan ünlü senarist, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hasta bir Galatasaraylı olan yapımcımız, Ultraslanla konuşup 'İş kazasıdır' dedi. Bu haftaki bölümde diziye bir sahne ekliyoruz ve Ultraslan'la çekeceğiz o sahneyi. Yönetmenin de kötü niyeti yoktu; 'Bu karakter böyle davranır diye düşündüm' dedi ama beni Galatasaraylı taraftarla karşı karşıya getirmesi hoş değildi."

 

Bu arada yaşanan olaylarla ilgili son basın açıklaması suçlamalarla karşı karşıya gelen Güler'den geldi.

Dizinin yönetmeni Ersoy Güler'in Basın Açıklaması

Salih Kuşu adlı dizi filmin 1. bölümünde yer alan Galatasaray flamasının çöpe atılması olarak algılanan talihsiz mizansen tamamen tarafımdan verilmiş bir mizansendir.
[reklam]
Projenin yazarlarının ve oyuncularının bu talihsizlikte hiç bir payı yoktur. Samimiyetle belirtmeliyim ki bu mizansende bir art niyet ya da Galatasaraylı taraftarlarımızı rencide etmek gibi anti profesyonel bir düşüncem hiç ama hiç olmamıştır.

Sahne gereği fanatik bir Fenerbahçeli karakterin, Galatasaraylı objeleri bulundukları yerden kaldırılıp masa altındaki çekmeceye kaldırma mizanseni, maalesef çekmecenin görünmemesinden dolayı sanki masa altına atıyormuş gibi algılanmıştır. Zannımca bu algının oluşması o çekmeceli dolap planını ekstra çekmememden dolayı olmuştur, yani bu bir iş kazasıdır.

Ortaya çıkan üzücü durumdan dolayı tüm Galatasaray taraftarlarından özür diler, Gani Müjde ve Yapımcı firmanın oluşan bu talihsiz kazanın mağdurları olduğunu tüm kamuoyun bilgisine sunarım.

Bu arada sosyal medyada başlatılan infialin, kişi ve kurumlara zarar verme ihtimaline karşılık bu kazanın sorumluluğunu alıyor ve aylardır emek verdiğim Salih Kuşu adlı diziden kendi isteğimle istifa ediyorum.

Umarım bu sonuç rencide olmuş insanları sağ duyuya, hoşgörüye ve sakinliğe telkin eder.

Saygılarımla,
ERSOY GÜLER

 

OLAY YARATAN O SAHNEYİ HATIRLAYALIM

 

 

SALİH KUŞU'NUN YÖNETMENİ KOVULDU! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları