Şehzade Mustafa davasında karar çıktı!

Oğlunu boğduran Kanuni Sultan Süleyman ve suç ortakları...

resim yok
04 Mart 2014 - 16:23
Magazin

Şehzade Mustafa davasında karar verildi!


Oğlunu boğduran Kanuni Sultan Süleyman ve suç ortakları...

Oğlunu boğduran Kanuni Sultan Süleyman ve suç ortakları, zaman aşımı nedeniyle adalet pençesinden kurtuldu

 

İŞTE O KARAR!

Bursa'da yaşayan Hasan Köz adlı vatandaşın ‘Muhteşem Yüzyıl' dizisinden etkilenerek, Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa hakkında Şehzade Mustafa'yı öldürmekten ötürü yaptığı suç duyurusu ile ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

 

Bursa Savcısı Abdulhamit Erdem, olayın 460 yıl önce meydana geldiğini, şüphelilerin çoktan hayatını kaybettiğini belirterek ve bu davanın zamanaşımına girdiğini kaydetti. Hasan Köz'ün karara itiraz etmesi bekleniyor.

Bursa Cumhuriyet Savcısı Abdulhamit Erdem, 18 Şubat tarihli kararında, Padişah Sultan Süleyman'ın 1553 yılında oğlu Şehzade Mustafa'yı boğdurduğu ve cinayetin azmettiricisi olduğu iddiası ve suçluların cezalandırılması istemiyle Hasan Köz tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu hatırlattı.

 

SAVCININ GEREKÇESİ

Savcı Erdem, ''Olayın yaklaşık 460 yıl öncesinde meydana gelen bir olay olduğu, tüm suç isnat edilen kişilerin öldüğü, şüphelinin ölmesi ve zamanaşımı göz önüne alındığında, müsnet olay hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılamayacağı, iade-i itibar konusunun ise adli soruşturmaya konu olamayacağından kovuşturmaya yer olmadığı'' gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.[reklam]

KARARA İTİRAZ EDECEK

Evrakta, Şehzade Mustafa maktül olarak geçerken, Padişah Sultan Süleyman, Rüstem Paşa ve Hürrem Sultan da şüpheliler arasında yer aldı.

 

Padişah Sultan Süleyman'a yakın akrabayı öldürmek, diğer iki şüpheliye de cinayete iştirak suçlaması yöneltildi.

Cinayeti ihbar eden Hasan Köz adlı vatandaşın karara Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde itiraz etmesi bekleniyor.

 

 

'MUHTEŞEM YÜZYIL' 126. bölüm yeni fragmanını izlemek için tıkla!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları