Sevdam Alabora dizisi 1. bölüm bu akşam!

ATV ekranlarında herkesin ilgisini çekecek yeni bir dizi başlıyor. Salı akşamları ekrana gelecek olan dizi Sevdam Alabora konusu ve oyuncu kadrosu ile tüm dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor. Sevdam Alabora dizisi 1. bölüm ile ilgili merak ettiğiniz ayrıntılar haberimizde.

resim yok
10 Şubat 2015 - 17:33
Yeni Bölüm

Sevdam Alabora 1. bölüm ile saat 20.00'de ATV ekranlarında..
 

Bundan 22 yıl önce, Ege'nin kudretli beylerinden Ali Hikmet Başat'ın kızı Hülya, zorla evlendirilmek istendiği Hakan Korkut'u düğün gecesi bırakıp, seyis Erdem ile kaçmıştır. Aşıklar bir yıl gizlenmiş ancak Hülya anne olduktan hemen sonra Ali Hikmet Bey ve adamları tarafından yakalanmıştır. Erdem vurulmuş, bindikleri kayık alabora olmuştur... 
 

Olaylı günde tek vurulan Erdem değildir, ailenin gözbebeği, Ali Hikmet Bey'in biricik oğlu Ahmet de bir kaza kurşunu ile hayatını kaybetmiştir.
 

BEBEK KURTULUYOR

 
Hülya'nın sulara gömülen bebeği ise Ali Hikmet Bey'in emektarı Zülfikar tarafından kurtarılmış ve gizlice eve götürülmüştür. Zülfikar'ın yeni doğum yapan karısı bebek ile ilgilenmiş ancak fırtınalı gecede çıkan yangında hem Gülsüm hem de Gülsüm'ün bebeği ölmüştür. Zülfikar ise Hülya'nın bebeğiyle baş başa kalmış, tüm köy halkına onun yangından kurtulan kendi bebeği 'Zeynep' olduğunu söylemiştir. 
 

Babası tarafından çiftliğe kapatılan Hülya, bir Arap ile gizlice evlendirilmiş ve bir daha da kimse ondan haber alamamıştır. 

Ali Hikmet ise oğlu Ahmet'i yanlışlıkla öldüren kız kardeşinin kocası İsmail'i öldürterek intikamını almış ardından da gizli ilişki yaşadığı Sevinç'in yanına İzmir'e gitmiş ve böylece bir devir kapanmıştır. 
 

BİTMEYEN ÖFKE 

 
Aradan zaman geçer. Ali Hikmet Bey, Sevinç ile evlenir ve onun oğlu Gökhan'ı kendi nüfusuna geçirir. Herkes Gökhan'ı, Ali Hikmet'in oğlu olarak bilir. 

Zeynep, Gökhan ve kuzeni Selçuk birlikte büyürler. Ancak Ali Hikmet, Zeynep'i hiç sevmez ve yaşanan bir at kazasından Zeynep'i sorumlu tutarak çiftlikten kovar. 

İstanbul'da yatılı okuyan Zeynep veteriner olur ve diplomasını aldığı gün babasının kayıp olduğunu öğrenerek köye geri döner. Yurtdışında okuyan Gökhan da aynı tarihlerde çiftliktedir. İki çocukluk arkadaşı yıllar sonra yeniden buluşur ancak yine yörenin güçlü kadınlarından Rezzan Hanım'ın kızı Banu da çiftliktedir. Üstelik Gökhan ile evlenmeyi kafasına koymuştur. 

Zeynep'in kendisini köyden gönderen, babasından ayıran Ali Hikmet Bey'e öfkesi ise hiç geçmemiş aksine katlanarak artmıştır...
 

Oyuncu Kadrosu

 

Mustafa Avkıran-Ali Hikmet
Anadolu'da yaşayan, çevresinde sözü geçen, kasabayı ve ailesini kendi kurallarına göre yöneten sert, acımasız ve güçlü bir adamdır. Eşinin intihar etmesinden sonra evlendiği Sevinç Hanım ve Sevinç'in oğlu Gökhan yaralarını sarmasına sebep olsa da hayatta hiçbir sırrın gizli kalmadığını yaşayarak öğrenecektir.
 

Kadir Doğulu-Gökhan
Ali Hikmet'in ikinci eşinden olan üvey oğludur. Sydney'de mühendislik okumuş, mezun olduktan sonra da oraya yerleşmiştir. Babasının yanına arada bir gelmektedir. Son gelişinde yaşanacak olayların sonucunda Avustralya'ya geri dönmeyecek, zor durumda olan babasının yanında yer alacaktır. Kendisi dahil hiç kimse üvey olduğunu bilmez. İlçenin ileri gelen ailelerinden birinin kızı olan Banu'nun kendisine olan aşkına, ve evlilik planlarına karşı Gökhan çiftliğe yıllar sonra dönen Zeynep'e aşık olacak ve tüm olumsuzluklara rağmen aşkını korumak için mücadele edecektir.
 

Elçin Sangu-Zeynep
Ailesinin geçmişte yaşadığı gizli sırları bulmaya çalışan üniversite mezunu, genç, tutkulu, gururlu, zeki ve dürüst bir kızdır. Uzun yıllar Ali Hikmet'in kahyası olarak çalışan Zülfikar'ın kızı olduğunu zannederek yaşamıştır. Kendisi ve ailesi ile ilgili gerçekleri öğrenmek üzere çıktığı serüvende aşkın gücünü de hissedecektir. Çiftliğin beyi Ali Hikmet onun en büyük düşmanıdır
 

Gökçe Yanardağ-Sevinç
Eski eşinden bir oğlu olan 40'lı yaşlarda hırslı bir kadın. Kendisini ve oğlunu kanatları altına alan Ali Hikmet ile evlenerek hem kendisinin hem de oğlunun kaderini değiştirmiştir. Oğlu Gökhan'ın Banu gibi varlıklı bir ailenin kızı ile evlenmesini çok isteyen Sevinç, oğlunun Zeynep ile olan ilişkisini öğrendikten sonra gerçek yüzünü gösterecektir. 
 

Başak Parlak - Banu
Gökhan'a son derece aşık ve onunla bir an önce evlenme hayalleri kurmakta olan Banu, zengin bir ailenin biricik güzel kızı olarak yetişmiştir. Banu Gökhan'ı evliliğe ikna etmek için elinden geleni yapacaktır. Ayrıca Banu ve Gökhan ilişkisini destekleyen Gökhan'ın anne ve babası onun bu çabalarında daima arkasında olacaklardır. 
 

İlker Kızmaz-Selçuk
Hırslı ve güvenilmez. Kumara düşkün olduğu gibi, iş dünyasında illegal işlere bulaşmaktan çekinmez. Babasını öldürmüş olan ve bunun sonucunda ailesinin dağılmasına sebep olmuş olan dayısıyla yaşamak zorundadır. Şirketlerin finans işlerini o katip eder. Zeynep'e aşıktır. 
 

Sacide Taşaner-Nedret
Ali Hikmet'in kız kardeşi olan Nedret, ağabeyi Ali Hikmet Bey'in çiftliğinde yaşamaktadır. Ali Hikmet, Nedret'in eşi İsmail'i öldürdükten sonra, İsmail'in yeğeni Hakan tarafından konaktan kovulmuş, Nedret Hanım da kocasına ait mal varlığını alıp oğlu Selçuk ile ağabeyinin konağına yerleşmek zorunda kalmıştır. 
 

Ayberk Pekcan-Hakan
Zeynep'in annesi Hülya'nın, düğünden kaçarak yüzüstü bırakmış olduğu damat adayıdır. Nedret'in ölen eşi İsmail'in yeğenidir. Hülya'ya olan aşkı yüzünden terk edilmeyi bir türlü hazmedemez ve Hülya'yı bir türlü unutamaz. Amcası İsmail öldürüldükten sonra, Yengesi Nedret'in bütün malvarlığını alıp gitmesiyle tek başına malsız mülksüz kalakalmıştır. Yaşanan olaylarda belki de suçu olmadan bedel ödeyen tek insandır. Şimdi bedel ödetmek için kolları sıvayacaktır. 
 

Mutlu Güney-Zülfikar
Ali Hikmet'in çalışanı olmakla beraber uzun yıllar yanında çalışıp güvenini kazanmış biridir. 22 yıl önceki Albora olayında Ali Hikmet'in küçük Zeynep'i ölüme terk etmesine gönlü razı olmamış, kimsenin haberi olmadan ölen Hülya'nın kızını, kendi kızı yerine koymuştur. Ali Hikmet, Sevinç Hanım'ın başkasından olan oğlunu kendi üstüne geçirmesinde Zülfikar'ın bu işi takip etmesini istemiş, böylece Zülfikar, Başatlar'a ait iki büyük sırrın sahibi olmuştur: Gökhan'ın ve Zeynep'in asıl kimliklerini o bilmektedir. 
 

Zeynep Kumral-Rezzan
Banu'nun annesi. Eşi öldükten sonra tüm işleri ve büyük bir serveti idare eder. Kudretli, güçlü bir kadın. Kuyumcu dükkanı onun en çok zamanını harcadığı yer. Dul kaldıktan sonra hırsı ve zekası sayesinde servetine servet katmıştır. Ali Hikmet'le yapacağı iş ortaklığını kızının Gökhan ile evlenmesi ile daha da güçleneceğini düşünür. 

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları