Türkan Şoray yeni filmi için Beyazıt Öztürk'e teklif götürüyor!

Türkan Şoray filmi için Beyazıt Öztürk'e teklif götürecek!

resim yok
14 Ocak 2014 - 11:47
Magazin

Türkan Şoray filmi için Beyazıt Öztürk'e teklif götürecek!

32 yıl sonra yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanan Türkan Şoray, Ata Demirer'in reddettiği rolü Beyazıt Öztürk'e verecek.

 

İşte projeyle ilgili son gelişmeler:

 

ROMAN UYARLAMASI

Türk sinemasının Sultan'ı Türkan Şoray, Erendüz Atasü'nün 'Kadınlar da Vardır' isimli hikayesini filme çekecek.

 

32 YIL SONRA...

Son olarak 1981 yılında 'Yılanı Öldürseler' isimli film için yönetmen koltuğuna oturan Şoray, 32 yıl sonra yeniden aynı heyecanı yaşayacak.

 

DEMİRER'E TEKLİF GİTMİŞTİ AMA...

Farklı yaşam tarzları olan kadınların hikayelerinin anlatıldığı film için oyuncu kadrosu oluşturmaya çalışan Şoray, erkek başrolü için Ata Demirer'e teklif götürdü.

Ancak Demirer, 'Eyvah Eyvah 3' filminin çekimleri ve sonrasındaki programının yoğunluğu nedeniyle teklifi kabul etmedi.

 

ROL BEYAZ'A MI GİDİYOR?

Filmi için jön arayışına giren Türkan Şoray, rotasını ünlü şovmen Beyazıt Öztürk'e çevirdi. 1997 yılında 'Nihavend Mucize' isimli filmde birlikte kamera karşısına geçtiği Beyazıt Öztürk'ü filmde oynatmak isteyen Türkan Şoray, ilkbaharda çekimlere başlayacak.

 

KADIN OYUNCULAR ARASINDA...

Filmin kadın oyuncuları arasında Nurgül Yeşilçay ile Bergüzar Korel de yer alıyor.

Türkan Şoray’a hayranlığıyla bilinen Yeşilçay filmde taşralı, Bergüzar Korel ise modern şehir hayatı yaşayan bir kadını canlandıracak.

 

AMELiYAT OLACAK

Bir süre önce usta oyuncunun böbrek üstünde kist olduğu tespit edilmiş, yapılan tetkikler sonucunda kanser tehlikesi taşımadığı ortaya çıkmıştı.[reklam]

Şoray, bugün ameliyat masasına yatarak böbrek üstündeki kisti aldıracak.

 

'KADINLAR DA VARDIR' KİTABI HAKKINDA

Kadın olmak hep "kaybetmek"le eş mi tutulmalıdır? Kadınların yaşamda tek başlarına var olma istekleri olamaz mı?

 

Ya kendilerini unutup hayatlarını ailelerine adayan kadınlar bir gün "bu yaşamda ben de varım" demeye başlarlarsa?


Erendiz Atasü, Kadınlar da Vardır adlı kitabında sekiz farklı kadını anlatıyor. Yaşları, eğitim durumları, aile hayatları ve ekonomik gelirleri birbirinden çok farklı olan bu kadınlar aslında ortak bir noktada; hayatta biraz daha fazla söz sahibi olma, kimliklerini, haklarını, aşklarını doya doya yaşama, ezilmeme ve yaşamdan dışlanmama çabalarında birleşiyorlar.


Erendiz Atasü'ye 1982 yılında Akademi Kitabevi Öykü Birincilik Ödülü'nü kazandıran bu kitap, okuyan herkesin kafasında bir soru işareti yaratacak: Kadınlar Var Mıdır Aslında?

''Servet Hanım o gece hiç uyuyamadı. Bağışlayamama, olanca acılığıyla zehirliyordu onu. Onu yaşatmamışlardı, onu sevmemişlerdi, onu hasta etmişlerdi, kocası ve çocukları. Hiçbirinin umurunda değildi Servet Hanım. Onlara ödetmeliydi, onları pişman etmeliydi. Onu yaşatmamanın acısını çıkartmalıydı onlardan. Ölmekten başka silahı yoktu. Oysa yaşamak istiyordu.''

 

 

ATA DEMİRER, TÜRKAN ŞORAY'I REDDETTİ! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları