Urfalıyam Ezelden'in yıldızı Bülent İnal diziyi anlattı!

''Bitseydi üzülürdük şimdi mutluyuz''

resim yok
22 Kasım 2014 - 10:05
Röportaj

''Bitseydi üzülürdük şimdi mutluyuz''

'Urfalıyam Ezelden'in başrol oyuncusu Bülent İnal: ''Hikayesini üstlendiğim ilk proje olduğu için dizinin bende yeri ayrı. Bitseydi gerçekten çok üzülürdüm.''


Kanal D'nin yayından kaldırdığı 'Urfalıyam Ezelden' dizisini, takipçilerden gelen tepki üzerine yapımcı, Star TV'ye taşıdı. Başrol oyuncusu Bülent İnal, ''Bu durum sektörde kanayan bir yara. Evet çok dizi var, herkes birinci olmak istiyor ama biraz şans tanımak, destek olmak gerekiyor'' diyor.

İnal'la oyunculuğun zor yanlarını ve aile hayatını konuştuk.

'Urfalıyam Ezelden' için önce final kararı verildi, sonra kanal değişikliğine gidildi...

Kanal politikaları nasıl işler bilemiyoruz. Bitirme kararı aldılar, biz de saygı duyduk. Fakat başka kanallardan talepler geldi ve şimdi Star TV'de yolumuza devam ediyoruz. Evet çok dizi var, herkes birinci olmak istiyor ama biraz şans tanımak, destek olmak gerekiyor. Başlayıp 3-4 bölümde biten işlerin yanı sıra, çekilip hiç yayınlanmayanlar var. Bunlar gerçekten hem milli servete zarar, hem de insanların hayatlarını karartıyor.

 

ÇALIŞMAKTAN YÜZÜMÜZ DAĞILIYOR

Hikayenin sizin olması projeyi daha bir özel kılıyordur sanırım. Final yapacağını duyduğunuzda neler hissettiniz?

Bitseydi gerçekten çok üzülürdük... Hikayesini Sinan Tuzcu ile birlikte oluşturduk. Sonra Sinan, senaryo grubuyla yola devam etti, ben başrolü üstlendim. İlk projemiz olduğu için yeri çok ayrı. Sağolsun seyirci de bizi yalnız bırakmadı. Yapımcıya da baskılar yapıldı ve devam kararı aldık. Şimdi çok mutluyuz.

Dizi oyunculuğunun en zor yanı nedir?

En zoru, çok uzun saatler çalışmak. Belli bir saatten sonra yüzümüz gözümüz dağılıyor, enerjimiz bitiyor ama bir şekilde yapıyoruz. Ancak bunu dünyada kimseye anlatamazsınız, günde 15-20 saat nasıl oyunculuk yapılır diye...

 

MELİS'E HÂLÂ İLK GÜNKÜ GİBİ AŞIĞIM

Biraz da ailenizden bahseder misiniz? Evlilik nasıl gidiyor?

Ben eskiden de aile ortamını, kalabalık sofraları, muhabbetleri çok severdim. Dışarıda gezen biri değildim, gece hayatım yoktur. O yüzden evlilik, çocuk olunca da ekstra bir şey yapmama gerek bırakmadı. Neredeyse aynı şekilde yaşamaya devam ediyoruz.

Seyircinin sizi sevmesinde, 'aile babası' imajının payı var mı?

Olabilir. İyi bir aile babası imajı uyandırabilirim ama öyleyim zaten; o konuda mutevazı olamayacağım.[reklam]

Bir çocuk daha düşünür müsünüz?

O annenin vereceği bir karar. Çocukları seviyorum ama Melis isterse olur, istemezse olmaz.

Bir röportajınızda ''İyi ki Melis'le evlenmişim'' demişsiniz... Aşkınız ilk günkü gibi devam ediyor mu?

Evet. Herkese de evliliği öneriyorum. Gerçekten iyi ki evlenmişim; iyi ki çocuğum olmuş. Biz ilk tanıştığımız gün nasılsak öyleyiz. Çok eğleniyoruz birlikte ve birbirimizi özlüyoruz.

 

ÖYKÜ DİZİYE ÇOK YAKIŞTI

Siz de Urfalısınız. Proje kendi hayatınızdan izler taşıyor mu?

Kendi hikayemle ilgisi yok ama karakterler; ailemden, kendi dünyamdan yola çıkılarak yaratıldı. Özellikle hayatta olmayan babam, babaannem, dedemden esinlendik. Onları biraz yâd etmek için bu işi yaptık.

Öykü Gürman'ın performansını nasıl buluyorsunuz?

Canavar gibi, çok başarılı. Biz karakterleri belirlerken bazı isimler belliydi. Bizim için Settar Tanrıöğen olmazsa olmazdı. 'Ceylan' rolüne de Öykü'nün çok yakışacağını düşündük. İlk günlerde heyecanlıydı ama üerine çok şey koydu.

 

 

KÜRTÇE ÖĞRENMEK İÇİN KURSA GİDEN ÜNLÜLER KİMLER?

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları