Yalan Dünya'nın bu kadar çok sevilmesinin altındaki gerçek!

resim yok
11 Mart 2012 - 00:00

 

Akşam gazesi genel yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya, bugünkü köşe yazısında Yalan Dünya dizisinin neden bu kadar çok sevildiğini irdeledi.
 
İşte Küçükkaya'nın yazısından önemli tespitlerin özeti:
 
-Bu kez Cihangir'i arka fonuna aldığı bir platoda yine 'küçük bir Türkiye hikayesi' anlatıyor. Hem muzip, hem hınzır. Karşı durulamaz cazibesi olan karakterler izliyoruz. Bizim hayatımızı anlatmıyor mu sizce de?
 
-Gerçekliğin yerini almış görüntülerden bahsetmiyor mu?
Gülse Birsel nasıl biri olmalı ki; bunları buluyor, yazıyor, canlandırıyor. Nasıl bir yaşam, zihin işleyişi, nasıl bir bakış, dünyayı ne türlü bir kavrayış...
 
-Yalan Dünya gerçekten yalan. Yalanlarla döşediğimiz yaşantıları, sevimli esprilerle ve müthiş ironilerle karikatürize ediyor.
 
-Yalan Dünya'da yapaylık ve sahtekarlığın röntgeni çekiliyor. Yeni zenginliğin, sonradan görmeliğin, herkesin 'ben varım, çok önemliyim, hem de güçlüyüm' diye çırpındığı gösteri toplumunun yapı sökümü yapılıyor.
 
-Elbette Orçun... En büyük fenomen o. Bartu Küçükçağlayan, 'Çoğunluk'un başrolünde ne kadar yetenekli olduğunu göstermişti. Altın Portakal ödüllü bir aktör.
İnsanın kendini tanıması, kendi dışındaki dünyayı tanımasıyla mümkün olabilir

Kaynak: televizyongazetesi.com

facebook yorumları

haber yorumları

resim yok
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat