Hata bildir

Fikret Hakan

Reyting
(1 oy)
10
Gerçek Adı : Bumin Gaffar Çıtanak
Doğum: 23 Nisan 1934, Balıkesir, Türkiye
Ölüm: 11 Temmuz 2017
Eğitim : Orta Öğretim
18 kişinin favorisi oldu
Taksim lisesi birinci sınftan terk. Lisede okurken İstanbul Ekspress’te gazeteciliğe başladı, edebiyat dergilerinde hikayeleri yayınlandı. 1950’de Ses T.’da Üç Güvercin’le profesyonel oldu. 1953’de Köprüaltı Çocukları (Renan Fosforoğlu) filminde yan rolle ilk kez kamera karşısına geçti. Aralarında Hümeyra, Semiramis Pekkan’ın da olduğu...

fikret hakan haberleri

Yağmur Kaşifoğlu 'Birleşen Gönüller'i anlattı!
Yağmur Kaşifoğlu 'Birleşen Gönüller'i anlattı!
22 Ekim 2014 Yağmur Kaşifoğlu: ''Fedakar öğretmenlerin yaşadıklarını anladım...'' devamı >>

facebook yorumları

yorumlar

( 2 yorum )
resim yok
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
mine_atesar
mine_atesar 19 Aralık 2012 - 15:07 Bu yorumu bildir
büyük ustasın sen yıllar geçtikçe bile sen unutulmazsın efsane adam
selendast
selendast 04 Ekim 2009 - 17:37 Bu yorumu bildir
muhteşem bir yüz ve mimikler.oyunculuk derseniz su götürmez bir gerçek.ey büyük üstadım sizi önceden de izlerdim ama serçe dizisinden beri sizi daha dikkatli izlemeye başladım.bu diziyle gözlerinizdeki ışığı fark ettim.ne kadar parlak,ışıl ışıl.geçmişte oynadığınız eski filmlerinize ve dizilerinizin de bir bölümüne baktım.o ışık,o kıpırtı ve o heyecanın o gözlerde hep var olduğunu fark ettim.yıllar geçmiş ama o ilk ilk günkü heyacan o yapılan işe duyulan tutku hiç azalmamış üstadım.gözleriniz konuşuyor adeta.bu yazdıklarım abartı değil biraz dikkat eden herkesin görebileceği gerçekler.sadece dikkatli bakmak yeterli türk sinemasına gerçek bir hediyesiniz bunu biraz geç fark ettim. yaptığınız işlerle bu işe gönül vereceklere de muhteşem bir örneksiniz. sizi daha uzun süre ekranlarda ve sinemada görmek istiyoruz.hakettiğniz değeri size gösteremedeğimiz için kendi adıma özür diliyorum.sağlık ve mutlu ve bol alkışlı bir ömür diluyorum size büyük usta.
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

neler oldu ?

İb070 İb070, Özge Sezince kişisini favorilerine ekledi 15 Temmuz 2016 - 15:35