Ankara'nın Dikmen'i ilk bölümüyle tam not aldı!

Ankara'nın Dikmen'i ilk bölümüyle beğenildi...

resim yok
13 Mart 2014 - 12:33
Magazin

Ankara'nın Dikmeni'ne tam not!

Kanal D'nin başrollerini Bülent Emrah Parlak, Burak Kut, Gözde Kansu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık ve Serap Matyaş'ın paylaştıkları yeni komedi dizisi ''Ankara'nın Dikmeni'', ilk bölümden izleyicilerin beğenisini kazandı ve tam not aldı.

 

SOSYAL MEDYAYA DAMGA VURDU

Yapımını Tükenmezkalem Film'in, yapımcılığını Gani Müjde'nin üstlendiği, yönetmenliğini Süleyman Seçik'in yaptığı, senaryosunu da Gani Müjde'nin kaleme aldığı  ''Ankara'nın Dikmeni'', Çarşamba akşamı ilk bölümü ile sosyal medyada da damga vurdu..

#ankaranindikmeni adına açılan hastag'e bir çok tweet atıldı.

 

O TWEET'LER

İşte onlardan bazıları...

 ?@habibimmm  #ankaranindikmeni izleniyor

@07temmuz  #Ankaranindikmeni dikmen şahane yahu

 ?@kaanaskin  #ankaranindikmeni 10 üzerinden 10. Bravo! İlk kez kaliteli bir komedi izliyoruz!

@nahsanabahlavaa  #ankaranindikmeni suppperrr bir dizi

 ?@EmReGRaL9  #ankaranindikmeni dikmen bizi ailecek güldürmekten öldürüyor şu an :)))

@davidfe24739287  #ankaranindikmeni süper dizi, olmuş bence, uzun ömürlü olur İnşallah

 ?@tvelestirmeniii Ben Ankara’nın Dikmeni’ni çok sevdim valla, oyunculuklar ilk bölüme göre çok iyi :)[reklam]

GENEL HİKAYE

Dikmen, Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen'in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul'a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce, karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif.

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif'in, başta piyano öğretmeni eşi Tilbe ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe'nin yükseltmeye çalıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında, kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen'in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecek de başka hiçbir yeri yoktur.

Zamanla, Dikmen'in yaşadığı sıkıntılarının yanında, onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek'in resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste. Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir.

Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla, çoğu zaman komik duruma düşecek fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır.

 

 

''ANKARA'NIN DİKMEN'İ'' DİZİSİNİN KARAKTERLERİNİ TANIYALIM!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları