Ben Onu Çok Sevdim'in yönetmeni diziyi anlattı!

Başrollerini Mehmet Aslantuğ, Birce Akalay ve İdil Fırat’ın paylaştığı ‘Ben Onu Çok Sevdim'in yönetmenliğini üstlenen Mehmet Bahadır Er, sette yoğun bir çalışma temposuna hakim.

resim yok
30 Ağustos 2013 - 14:59
Magazin

Ben Onu Çok Sevdim'in yönetmeninden diziye dair..

 

BİZDEN SONRA YİRMİ YIL KİMSE BU KONUDA BİRŞEY ÇEKMEZ!

Başrollerini Mehmet Aslantuğ, Birce Akalay ve İdil Fırat’ın paylaştığı ‘Ben Onu Çok Sevdim’in yönetmenliğini üstlenen Mehmet Bahadır Er, sette yoğun bir çalışma temposuna hakim.

Çok yakında atv ekranlarında yayınlanacak olan dizinin çekimlerinden arda kalan zamanda ise Er, projenin konusu ve çalışmaları hakkında şu açıklamaları yaptı;

''Bir karakter draması yapıyoruz. Ölümünün ardından elli yıl geçti.

Şöyle düşünüyoruz; biz yaptıktan sonra bir yirmi yıl kadar kimse bir şey çekmez bu konuda. Yani biz yetmiş yıllık, yüz yıllık bir proje yapmak fikrindeyiz.

 

MEHMET ASLANTUĞ ÇOK DOĞRU BİR CAST

Adnan Menderes yaptıkları ile fenomen olmuş birisi. Onu anlatırken seyirciyle özdeşleşebileceği yerleri bulduk. Ailesi, siyasi hayatı…  

Onu anlatmak için bir karakter dramasını en yüksek performansı ile çıkartmaya çalışıyoruz. Mehmet Bey çok doğru bir cast oldu bizim için.

Adnan Menderes bir fenomen olduğu için herkesin ondan bir beklentisi var. Aşk hayatı ve siyasi hayatı çok farklı bir insan...

Birce ve Mehmet Beyle çalışmak çok keyifli benim için.

 

İKİ KADINI TANIMAK, ADNAN MENDERES'İ TANIMAKTIR

Adnan Menderes’in Berin Hanım’la çok tutkulu bir ilişkisi var. Ta ki hayatının sonuna kadar, Yassıada mektuplaşmalarına kadar…

Aynı zamanda Ayhan Hanım’la da çok ilginç bir ilişkisi var. Bu ilişkileri, bu iki kadını tanımak, Adnan Menderes’i de tanımamıza yardımcı oluyor. Çünkü Adnan Menderes çok tutkulu bir insan...

Milletiyle kurduğu ilişki de aynı şekilde. Biz onun hayatını okurken şunu gördük; günün on beş saatini çalışarak geçiren, sürekli insanlarla iletişim halinde olan biri. O dönemin siyasi yapısını tamamen değiştirmiş. [reklam] “Politikacı nasıl olunur?”un cevabı Adnan Menderes’ten sonra bambaşka bir hal almış. Onu anlatabilmemiz için onun en özeline gitmemiz gerekiyor.

Bu proje ile çocukluğundan, Yassıada’ya kadar giden süreci anlatacağız. Zor bir proje ama hakkını verdiğimizi düşünüyorum.''

 

OYUNCU KADROSU

Dizide Mehmet Aslantuğ; Adnan Menderes'i, Birce Akalay; Ayhan Aydan'ı, İdil Fırat ise Berin Menderes'i canlandırıyor. Ayhan Aydan'ın eşi Hasan Ferit Alnar'ı Erdinç Gülener, Adnan Menderes'in en yakın arkadaşı Ethem Menderes'i Rıza Akın, Adnan Menderes'in en büyük oğlu Yüksel Menderes'i ise Mehmetcan Mincinozlu oynuyor.

Dizi, çocuklarına ve eşi Berin Menderes'e çok bağlı olan Adnan Menderes'in her türlü zorluğa birlikte göğüs gerdiği ailesi, yakın çalışma arkadaşları ve büyük aşkı Ayhan Aydan'ın etrafında yaşanan olayları konu alıyor. 1950 yılında Demokrat Parti hükümetiyle iktidara gelen Adnan Menderes'in, dönemin çalkantılı sürecinde yaşadığı siyaset yolculuğunu gözler önüne seriyor. Dizinin yapımcısı Pana Film.
 

 

GÜRKAN UYGUN'UN YENİ DİZİSİ KAÇAK'TAN İLK GÖRÜNTÜLER BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat