Bugünün Saraylısı'nın Rezzan'ı diziyi anlattı!

ATV'nin sevilen dizisi 'Bugünün Saraylısı'nda cemiyet hayatına mensup bir kadını canlandıran Gülenay Kalkan, şu an Türkiye'de gerçek anlamda sosyete olmadığını söylüyor.

resim yok
14 Aralık 2013 - 13:56
Röportaj

ATV'nin sevilen dizisi 'Bugünün Saraylısı'nda cemiyet hayatına mensup bir kadını canlandıran Gülenay Kalkan, şu an Türkiye'de gerçek anlamda sosyete olmadığını söylüyor

ATV'nin kısa sürede beğeni toplayan dizisi 'Bugünün Saraylısı'nda 'Rezzan' karakterini canlandıran Gülenay Kalkan, performansıyla beğeni topluyor.

 

Dizide paraya ve statüye önem veren cemiyet hayatından bir kadını canlandıran Kalkan; dizi, kariyeri ve cemiyet hayatı hakkında konuştu...


'Bugünün Saraylısı' yayınlanmaya başlayalı çok olmadı ancak kısa zamanda çok beğenildi. Bunu neye bağlıyorsunuz?


İzleyici, oyuncu kadrosunu çok beğeniyor. Bir de izleyici, Anadolu'dan gelen ve kendisini bir anda cemiyet hayatının ortasında bulan 'Ayşen' karakterinin değişim sürecini çok merak ediyor.

 

SENARYOYU BEĞENDİM

Projede yer almanız teklif edildiğinde sizi ne cezbetti?


Önce dizinin senaryosunu çok beğendim tabii ki. Benim için düşünülen karakteri çok beğendim. Oyuncu kadrosu da beni çok etkiledi. Sonuçta bir projede kimin oynadığı çok önemli. Selçuk Yöntem benim çok eski arkadaşım. Genç oyuncu arkadaşlarımız da rolleriyle tam bir uyum yakaladı bence. Sanki her birini 40 yıldır tanıyor gibiyim.


Dizide canlandırdığınız 'Rezzan' karakteri; cemiyet hayatından, oldukça frapan bir kadın. Çevrenizdekilerin bu karaktere tepkisi nasıl oldu?

 

'Rezzan' için herkes bana tam oturmuş diyor.


Bize bu karakterden biraz bahseder misiniz?

 

'Rezzan', paradan çok statü meraklısı. Bir anne olarak biraz despot. Oğlunu da kızına göre daha çok tutuyor. Eşi olmadığı için evin reisi ve firmalarının veliahtı olarak oğlunu görüyor. Oğlunun iyi biriyle, daha doğrusu kendi statüsünde biriyle birlikte olmasını istiyor.[reklam]

HERKES ŞÖHRET ZATEN!

Dizide 'Rezzan', cemiyet hayatının gözde kadınlarından biri... Siz nasıl görüyorsunuz cemiyet hayatındakileri?


Onları ayrı bir yere koymuyorum; uzaylı değil onlar da. Her şeyi alabilecek ve her yeri görebilecek imkanları var. Tabii ki bu demek değil ki çok mutlu insanlar. Günümüzde zengin olan, marka giyen herkese sosyete deniyor. Senaryoda da var; iki gazetede haberi çıkan herkesi her yere davet ediyorlar. Gerçek sosyete çok göz önünde olmaz. Bizde gerçek sosyete yok şu an.


Sizin parayla ilişkiniz nasıl peki?


Para hepimiz için yadsınamaz bir güç ama para için de yaşamıyorum. Ben çok zengin olayım diye hiç hayal kurmadım.


Popülerlik hakkında ne düşünüyorsunuz?


30 yıldır devlet tiyatrosundayım. Tiyatronun gözde oyuncularındanım ama popüler değilim. Bunu da doğrusu hiç istemiyorum. Şimdi herkes şöhret zaten. Tiyatroda yıllarca çalış meşhur olamıyorsun. Tiyatroda 60 yıl oyna, seni tanımıyor seyirci ama bir dizide altı bölüm oyna tamam, sokağa çıkamaz hale geliyorsun.

 

 

SERHAT TEOMAN OYUNCULUK SERÜVENİNİ ANLATTI! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat