Doksanlar ilk bölümüyle damga vurdu!

Birol Güven'in Seksenler'den sonraki yeni dönem dizisi 'Doksanlar' Çarşamba akşamı ilk bölümüyle atv'de ekrana geldi.

resim yok
27 Haziran 2013 - 11:03
Magazin

Birol Güven'in Seksenler'den sonraki yeni dönem dizisi 'Doksanlar' Çarşamba akşamı ilk bölümüyle atv'de ekrana geldi.

 

İlk bölüm geride kaldı


İzleyenlere adeta 90'lı yıllarda yolculuğa çıkaran dizi ilk bölümüyle büyük beğeni topladı.

 

Twitter'da...

Doksanlar dizisi ekrana geldiği anlarda Twitter'da da tt listesine girdi.

 

Kendi yayın saatinde

SBT'nin anlık reyting ölçümlerine göre de Doksanlar dizisi, kendi yayın saatinde prime time kuşağında en fazla izlenen program oldu.

KİM HANGİ ROLDE?

İşte karakterler...

MUSTAFA TUNCAY (Arif Erkin)

Geleneksel bir aile reisi... Nuri ve Bekir Tunay kardeşlerin babası. Dediğim dedik, ailede sözü geçen, oğullarına karşı katı ama torunlarına karşı yumuşak sevecen bir dede...

SEVİNÇ TUNCAY (S. Yener Ekşioğlu)

Bekir'in karısı. Hayatını ailesine, çocuklarına adamış bir ev hanımı. Feminist hareketin etkisinde, Bekir'le mücadele ediyor. Artık çalışan bir kadın olmak istiyor.

PATLAK EMİN (Erkan Köse)

Mahallede kim, ne yapıyor, nereye gidiyor, parayı nerden buluyor hepsi Emin'in derdi! Bütün gün bakkal önünde mahalleli hakkında yorumlar yapıyor.

BEKİR TUNCAY (Renan Bilek)

Küçük kardeş, Sevinç ile 20 yıldır evli. Özlem ve Zeynep'in babası. Mahallede iyi niyeti, prensipli duruşuyla sevilen sayılan bir memur. Abisi Nuri'nin para hırsı ve düzen adamı kimliğiyle barışamıyor. Birkaç yıldır abisiyle küs.
[reklam]
MUSTAFA TUNCAY (Ümit Erdim)

Nuri'nin büyük oğlu. Babasının yanında çalışıyor. Tuğba ile sözlü, yakında nişanları var. Baba baskısından sıkılmış, başka bir iş yapmak istiyor ama bunu babasına söyleyecek cesareti yok.

ŞÜKRAN TUNCAY (Esra Dermancıoğlu)

Nuri'nin karısı. Mahallenin en havalı kadını. Kocası Nuri'nin müsaade ettiği kadar lüksü sever. En büyük hedefi Papatyalar'dan biri olmak. Mahalledeki lakabı Papatya Şükran. Oğlunun nişanlısı Tuğba ile hiç anlaşamıyor.

TUĞBA KARAMAN (Derya Şensoy)

Mustafa'nın sözlüsü, yakında nişanları var. Kayınvalidesi Şükran'la sürekli bir rekabet halinde. Sözünü geçirebilmek için hep Mustafa'yı yüzük atmakla tehdit ediyor. Kayınvalidesiyle aynı binada oturmamak için mücadele veriyor. O da lüks ve gösteriş meraklısı, dominant bir kız.

NURİ TUNCAY (Deniz Oral)

Bekir'in abisi, 1980'lerin yeni zenginlerinden, sonradan görme bir müteahhit. Para kazanma hırsı yüzünden en başta kardeşiyle arası bozulmuş. Oğulları Mustafa ve Emre'nin de kendisi gibi olması için büyük baskı yapıyor. Itiraf etmese de en büyük üzüntüsü kardeşinin kendisine küs olması.

 

 

DOKSANLAR - Cengiz Kurtoğlu 'Unutulan' klibini izlemek için tıkla!

 

DOKSANLAR - Hakan Peker 'Bir Efsane' klibini izlemek için tıklayın!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat