Doksanlar'da su sıkıntısı büyüyor! [Video]

Doksanlar'da 1990 yılının su sıkıntısından mahallemiz de nasibi almış, mahalle sakinleri susuzluktan perişan olur.

resim yok
29 Temmuz 2013 - 10:29
Yeni Bölüm

Doksanlar'da 1990 yılının su sıkıntısından mahallemiz de nasibi almış, mahalle sakinleri susuzluktan perişan olur. Bunun üzerine protesto başlatmak isteyen Bekir, tüm mahalle sakinlerini organize eder.

atv'de yayınlanan ve ilk bölümünden itibaren ilgiyle izlenen Doksanlar dizisinin bu haftaki bölümünde;

Neler yaşanacak?

1990 yılının su sıkıntısından mahallemiz de nasibi almış, mahalle sakinleri susuzluktan perişan olur. Bunun üzerine protesto başlatmak isteyen Bekir, tüm mahalle sakinlerini organize eder.

Bekir’in organize ettiği protestodan habersiz, mahalleye milletvekilini davet Nuri ise, vekil için muhteşem bir karşılama töreni planlar.

Vekilin gelmesine yakın Nuri ve ailesi mahalledeki yerini almışken, tüm mahalleli de protesto için vekilin gelmesini bekler.

Vekil geldiğinde ortalık karışır, bu protesto gösterisi Nuri ve Bekir’in küslüğüne de tuz biber olur…

Yayın Tarihi: 31 Temmuz 2013 /Çarşamba
Yayın Saati: 21.00

Doksanlar, Türkiye'nin 1990'lı yıllarını, sıradan bir mahalle ve o mahallede yaşayan sıradan insanlar üzerinden anlatan bir televizyon dizisi.

1990'lar ilk özel televizyonların yayına başladığı, her yerde özel radyoların dinlendiği, neredeyse her mahallede pop yıldızı olmak isteyen gençlerin bulunduğu, cep telefonuyla, bilgisayarla tanıştığımız yıllardır.

Doksanlar; moda, giyim - kuşam, müzik vs. neredeyse bütün sosyal, ekonomik ve kültürel hayatın büyük bir dönüşüm yaşadığı dönemi iki aile ve onların çocukları üzerinden anlatıyor.

 

Kim kimdir?

Arif Erkin / Mustafa Tuncay: Geleneksel bir aile reisi... Nuri ve Bekir Tunay kardeşlerin babası. Dediğim dedik, ailede sözü geçen, oğullarına karşı katı ama torunlarına karşı yumuşak sevecen bir dede...
[reklam]
Renan Bilek / Bekir Tuncay: Küçük kardeş, Sevinç ile 20 yıla yakındır evli. Özlem ve Zeynep'in babası. Mahallede dürüstlüğü, iyi niyeti, prensipli duruşuyla sevilen sayılan, "Işini bilmeyen" memur. Abisi Nuri'nin para hırsı ve düzen adamı kimliğiyle barışamıyor. Bir kaç yıldır abisine küs.

Deniz Oral / Nuri Tuncay: Bekir'in abisi, 1980'lerin yeni zenginlerinden, sonradan görme bir müteahhit. Para kazanma hırsı yüzünden en başta kardeşiyle arası bozulmuş. Oğulları Mustafa ve Emre'nin de kendisi gibi olması için büyük baskı yapıyor. Itiraf etmese de en büyük üzüntüsü kardeşinin kendisine küs olması.

Esra Dermancıoğlu / Şükran Tuncay: Nuri'nin karısı. Ailenin ve mahallenin en havalı kadını. Kocası Nuri'nin müsaade ettiği kadar gösterişi, lüksü sever. En büyük hedefi Papatyalar'dan biri olmak. Mahalledeki lakabı Papatya Şükran. En büyük sıkıntısı ise oğlunun nişanlısı Tuğba.

Ümit Erdim / Mustafa Tuncay: Nuri'nin büyük oğlu. Babasının yanında çalışıyor. Tuğba ile sözlü, yakında nişanları var. Baba baskısından sıkılmış başka bir iş yapmak istiyor ama bunu babasına söyleyecek cesareti yok. Sözlüsü Tuğba ve annesi Şükran'ın rekabetinin en büyük mağduru.

 

Yeni bölüm fragmanı

 

 

AÇELYA AKKOYUN'UN RAMAZAN AYINA DAİR İLGİNÇ AÇIKLAMALARI BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat