Doksanlar'ın yıldızı Pelin Öztekin içini döktü!

ATV'nin beğenilen dizisi 'Doksanlar'da 'Neşe' karakterini oynayan Pelin Öztekin, içini döktü.

resim yok
06 Eylül 2013 - 09:10
Röportaj

'Doksanlar' dizinde canlandırdığı 'Neşe' karakteriyle dikkat çeken Pelin Öztekin: ''Şimdiki çocuklar asosyal; alışveriş merkezlerinin içine kapatılıyorlar. Oysa, bizler sokakta büyüdük. Mahallede büyüdüğüm için çok şanslıyım.''

ATV'nin beğenilen dizisi 'Doksanlar'da 'Neşe' karakterini oynayan Pelin Öztekin, içini döktü.

Sempatik oyuncu; 90'lı yıllarda yapmayı en çok sevdiği şeyden, babası Rasim Öztekin'in oyunculuk konusunda kendisini neden desteklemediğine kadar her şeyi anlattı.

1987 doğumlu olan Öztekin, 90'lar çocuğu olduğu için şanslı olduğunu da ifade etti.

 

AÇIK ALANDA ÇEKİYORUZ

Çekimlerin Darıca'da olması hayatınızı olumsuz etkiliyor mu?

Alıştım aslında. Avrupa yakasında oturan arkadaşlarıma göre daha şanslıyım çünkü ben Suadiye tarafından gidip geliyorum. O yüzden en fazla yarım saatimi alıyor.

Dizi sitcom diye tanımlanıyor ama inşa edilen platoda farklı bir dünya var sanki, öyle değil mi?

Evet, kesinlikle. Açık alanda çekiyoruz; gerçek bir mahalle ortamımız var. Üstü açık olmasından dolayı hava koşullarından etkileniyoruz. Yağmur yağıyorsa bekliyoruz. Yaz sıcaklarını atlattığımız için mutluyuz.

 

ŞİMDİKİ AŞKLAR FAST FOOD GİBİ

Diziye başlarken önyargılarınız var mıydı?

Ben tam anlamıyla 90'lar çocuğu olduğum için çok heyecanlıydım. Babamların dizisinin ('Seksenler') samimiyetini bildiğim için yine öyle bir iş çıkar diye umuyordum; öyle de oldu. Gerçekten çok samimi bir iş yapıyoruz.

Sette o yılları yeniden yaşarken, neler hissediyorsunuz?

Gerçekten geçmişe yolculuk yapıyoruz. Mesela, sete patlayan şeker getirdiler; onun için ölürdük, hepimizin eğlencesiydi. Bu sadece bir örnek. O sette bulunmak inanılmaz hoşuma gidiyor.

Dizide canlandırdığınız 'Neşe' karakterini seyirci çok sevdi. Bunun sebebi sizce nedir?

'Neşe'; biraz cilveli, her şeye meraklı, herkesin arasını yapan, ismi gibi neşeli biri olduğu için seyirci tarafından sevildi.

Siz de öylesiniz...

Öyle ama 'Neşe' benden daha coşkulu. Ben yine arada sırada duruluyorum ama 'Neşe'nin her şeye aklı çalışıyor. Çok pratik zekalı biri. Bir aşk olayı varsa, hemen çöpçatanlık yapabiliyor. Teknolojik olarak da benden biraz daha ileri.

Siz çöpçatanlık yapmaz mısınız peki?

Yaparım ama şu zamanda zaten herkes kendi arasını yapabiliyor, üçüncü bir kişiye gerek yok. O zamanlar insan sevdiğine bile açılamıyor, araya aracı koyuyordu. Şimdi herkes kendi halinde...

O zamanların aşkları daha mı kolaydı?

Aşkları kolay değildi ama arkadaşlıkları kolaydı. Mahalle kültürü olduğu için herkes birbirini tanırdı. Arkadaşlık teklif etmek, cevabı beklemek günler alırdı. Şimdiki aşklar fast food gibi.

 

KEŞKE SOKAKTA OYNASALAR

90'lar çocuğu olduğunuz için şanslı olduğunu düşünüyor musunuz?

Kesinlikle, şimdiki çocuklar asosyal. Herkes de mahalle özlemi var. Alışveriş merkezlerinin içine kapatılıyorlar, biz sokakta büyüdük. Mahallede büyüdüğüm için şanslıyım. Bizim diziyi izleyen çocuklar da keşke sokağa çıkıp oynasa çünkü sokakta oynamanın verdiği özgüven ve sosyallik hiçbir şeyde yok. Artık 3 yaşındaki çocuk Ipad kullanıyor. Biz paten kayar; sek sek ve evcilik oynardık. En önemlisi hayal gücümüz vardı. Şu anki çocuklarda hayal gücü yok.[reklam]

KİLOLARIMLA MUTLUYUM!

Kilolarınızla barışık olmayı nasıl başarıyorsunuz?

Neden barışık olmayayım; onlar benim. Kiloluyum ama kafaya takmıyorum ve bundan rahatsızlık duymuyorum. Kendimi olduğum gibi seviyorum. Kilolarımın, oyunculuğuma dezavantaj olduğunu da düşünmüyorum.

En büyük hayaliniz ne?

Babamla birlikte bir sinema filminde rol almayı çok istiyorum. En azından anımız olur.

 

BENİMKİSİ BABA TORPİLİ DEĞİL, ALIN TERİ!

Mesleki kariyerinizde babanızın desteği oldu mu?

İlk başlarda, babam oyuncu olmamı istemedi. BKM'ye girdikten iki ay sonra haberi oldu.

Şimdiye kadar hiç baba torpili görmediniz yani...

Evet, çoğu insan babamın Rasim Öztekin olduğunu bilmiyor mesela. Twitter'a bir fotoğraf koyuyorum; "Aa! 'Fehmi Amca' (Rasim Öztekin'in 'Seksenler'de canlandırdığı karakter), senin baban mı?" diyorlar. Babam tek başıma bir şeyler yapabildiğim için benimle gurur duyduğunu söylüyor. Benimki baba torpili değil, alın teri!

Babanız oyunculuğunuza karışıyor mu peki?

Babam, aynı zamanda hayran olduğum bir usta. En sert eleştiriyi de yine o yapar. Diziyi izledikten sonra "Aferin kızım" diyorsa, tamamdır benim için.

 

SPICE GIRLS'TEKİ EMMA'NIN HASTASIYDIM!

Güzel geçen çocukluğunuzun dışında, 90'lara dair ne hatırlıyorsunuz?

Müzik ve giyim tarzında bir geçiş dönemidir 90'lar. Kotlar, kotun içine sokulan kazaklar falan. Vatkalar var, saçlar permalı... Şu an baktığımda; o dönem çıkan Tarkan, Sertab Erener ve Kenan Doğulu gibi şarkıcıların kalıcı olduğunu görüyorum. Çok enteresan bir dönemde yaşamışız.

Peki, o bahsettiğiniz şarkıcılara hayran mıydınız?

Ben Yonca Evcimik hayranıydım. Çocuklara hitap eden bir tarzı vardı. Çıtır Kızlar, Birkaç İyi Adam vardı. Yurt dışında da Spice Girls'teki Emma'nın hastasıydım. Hatta grubun en hit olduğu dönemde, Kadıköy'e Spice Girls ayakkabıları gelmişti. Okuldaki her kız, o dolgu topuk ayakkabıları giyiyordu.

 

 

DOKSANLAR'IN YILDIZ İSMİ KENDİSİNİ ALDATANLARA NEDEN TEŞEKKÜR ETTİ?

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat