Gürkan Uygun yeni dizisi Kaçak ve karakteri Serhat'ı anlattı!

'Kaçak' isimli dizide 'Serhat' isimli eski bir polisi canlandıran Gürkan Uygun; ilk kez başrolde oynayacak.

resim yok
04 Eylül 2013 - 09:25
Röportaj

ATV'de yayınlanacak olan 'Kaçak' isimli dizi ile ekrana gelmeye hazırlanan Gürkan Uygun, oyunculuğunu değerlendirdi: ''Ben sanat yapmıyorum, oyunculuk yapıyorum. Sanatçı denecek kadar donanıma sahip değilim.''

Gürkan Uygun, nam-ı diğer 'Memati'; 10 yıl boyunca rol aldığı 'Kurtlar Vadisi' dizisinden ayrıldıktan sonra, yeni bir diziyle ATV ekranlarında hayranlarıyla buluşacak.

'Kaçak' isimli dizide 'Serhat' isimli eski bir polisi canlandıran Uygun; ilk kez başrolde oynayacak.

 

YENİ DİZİSİ VE ROLÜNÜ ANLATTI

'Serhat' karakterinin, 'Polat Alemdar'a rakip olmadığının altını çizen ünlü oyuncu; rolünü, yeni dizisini ve hayatının dönüm noktasını anlattı.

'Kaçak' dizisinin çekimleri için Sivas'ın tercih edilmesinin özel bir sebebi var mıydı?

Hikaye, bir Anadolu kasabasında başlıyor. Biz de diziyi çok fazla bilinen, klişe yerler yerine farklı bir mekanda çekmek istedik.

 

BANA ANTRENMAN YAPTIRACAK

Sivas'ı siz nasıl buldunuz?

Sivas, 2 bin yıl önce çok gelişmiş bir medeniyete ev sahipliği yapmış. Dağları, havası, atmosferi çok güzel. Özellikle Ulu Camii beni çok etkiledi. Ama şehirle ilgilenilmediğini görmek beni üzdü.

Gelen teklifler arasında neden 'Kaçak'ı tercih ettiniz?

'Kaçak'ın senaryosu diğerlerine oranla daha ağır bastı. 'Serhat' karakterini iyi yansıtacağımı hissettim.

'Serhat' nasıl bir karakter?

Eski bir polis olan 'Serhat', geçmişteki hatalarından dolayı kasabaya yerleşip kahvecilik yapmaya başlamış. Tekdüze bir karakter değil; birçok sahnede farklı kimliğe bürünmesi gerekecek. Hareket alanı geniş bir karakter. Bana antrenman yaptıracak, yeteneklerimi ortaya çıkarmama yardımcı olacak.

'Serhat', 'Polat Alemdar'a; 'Kaçak' ise 'Kurtlar Vadisi'ne rakip olacak mı?

'Kurtlar Vadisi'nin misyonu çok farklı; güncel konuları işleyen, erkek seyirciye hitap eden bir iş. 'Kaçak'ta ise daha farklı bir hikaye anlatıyoruz. Karaktere gelince... 'Serhat'ın derdi başka, 'Polat'ınki başka. Tip olarak benzemesin diye de saç ve sakal uzattım.

 

TERCİH EDİLEN BİRİ OLMAK İSTERİM

Siz geçmişinizi sorguladığınızda neyle karşılaşıyorsunuz?

Çok güzel bir hayat yaşadım, yaşıyorum da. Kişi olarak çok değişmedim ama bilgi birikimi olarak çok fazla geliştim. Oyunculuğun sonu yok. Beğenilen ve tercih edilen bir oyuncu olmak isterim. Daha yapacağım çok iş var.

Popüler kültürle aranız nasıl?

Yaptığım işler popüler ama ben popüler değilim. Benim egolarım yok. Ortalarda "Sanatçıyım" diye gezmiyorum. Biz televizyonda her gördüğümüze 'Sanatçı' demeye alışmışız. Sanatçılık da zaten benim yapabileceğim bir şey değil. Sanat yapmak çok başka bir şey.[reklam]

Tiyatroda oyunculuk yapıyorsunuz ama...

Tiyatro sanat ama televizyonda yaptığımız iş sanata girmiyor. Ben sanat yapmıyorum; oyunculuk yapıyorum. Sanatçı denecek kadar donanıma sahip değilim.

 

'MEMATİ'Yİ UNUTTURMAYA ÇALIŞMIYORUM

Yer aldığınız bütün işlerde 'Kurtlar Vadisi'nin 'Memati'si' diye anılmak sizi rahatsız ediyor mu?

Hayır. 10 yıl fenomen olmuş bir karakterden bahsediyorsunuz. Dolayısıyla 'Memati'yi unutturmaya çalışmıyorum. Önüme çıkan farklı rolleri oynamaya devam edeceğim.

'Memati'yi sevenler, 'Serhat'ı da sevecek mi?

'Memati' ikinci adamdı ama ikinci adamları biz daha çok severiz; bu bir avantajdı. 'Serhat' ise bir aksiyon adamı. Bu tarz karakterler seviliyor. Umarım 'Memati' kadar iyi işleyebilirim.

 

LİSEDE KALINCA TİYATROCU OLDUM

Serhat'ın hayatı, mafya babasının oğlunu öldürünce değişiyor. Gürkan Uygun'un hayatının dönüm noktası nedir?

Benimki tamamen şans. Lisede sınıfta kaldım. O boşlukta tiyatroya başladım. Cevat Fehmi Başkut'un 'Harputta Bir Amerikalı' adlı oyununda açıkta olan bir rol vardı. Hoca, "Oynamak isteyen var mı?" diye sorunca ben parmak kaldırmıştım. Böylece oyunculuk maceram başladı. Bu benim için bir dönüm noktasıydı.

 

KAÇAK - TANITIM VİDEOSU

 

KAÇAK'IN YILDIZLARINDAN BEGÜM BİRGÖREN HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat