Hercai dizisi Mardin'in tanıtımına katkı sağladı!

atv ekranlarının ekrana gelen her bölümü ile izleyiciden beğeni kazanan dizisi Hercai, Mardin'in tanıtımına da katkı sağladı!

Nurşah
17 Nisan 2019 - 16:25
Gündem

Mia Yapım imzası taşıyan cuma akşamlarının sevilen dizisi Hercai, Mardin'i yanlış tanıttığı gerekçesi ile eleştiri almıştı. Mardin Söz gazetesi yazarı Mehmet Çelik konu ile bir yazı kaleme aldı...

19-04/17/hercai-mardin.jpg

"Mardin'in tanıtımına katkı sağladı Hercai dizisi"

"Hercai dizisi ve gerçekler" başlıklı yazı; Reyyan ve Miran aşkını konu edinen dizinin çekim yeri olan Mardin'in son durumunu anlatıyor...

Cumartesi günü Midyat ilçesine uğradım. Devlet konuk evini ziyaret ettim. Gördüğüm manzara, tanık olduğun görüntü tarif edilmesi güç, muhteşem bir güzellikti. Hercai dizisinin çekildiği, Devlet Konuk Evi, Türkiye´nin çeşitli yerlerinden gelen turistlerle, ziyaretçilerle dolup taşıyordu. Devlet Konuk Evi adeta insan kaynıyordu. “İğne atsan yere düşmez” derler ya!  Öyle bir şey.

Orada tanık olduğum başka bir şey var! Hiç kimse silahlar nasıl patlıyor? Kimler kimi öldürüyor? Aşiret baskısı, töre, cinayetten söz etmiyordu. Miran burada arabadan indi, Reyyan bu merdivenlerden çıktı. Reyyan´ın  odası, babasının, dedesinin masası, bir araya geldikleri avlu, taş işlemeciliği konuşuluyordu. Yani Mardin´in tanıtımına  katkı sağladı Hercai dizisi.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat