Kaçak'ın oyuncu kadrosu Real Madrid gibi!

Bu akşam ATV ekranlarında başlayan 'Kaçak' adlı dizinin başrol oyuncularından Mustafa Avkıran, Begüm Birgören ve Berk Hakman ile dizinin Riva'daki setinde bir araya geldik.

resim yok
24 Eylül 2013 - 09:44
Röportaj

Polisiye türündeki 'Kaçak' dizisinde rol alan Begüm Birgören "Testosteronu çok yüksek bir iş yaptık" derken, Berk Hakman "Her birimiz farklı bir izleyici kitlesine sahip. Real Madrid gibi bir kadromuz var" diye konuşuyor.

Bu akşam ATV ekranlarında başlayacak 'Kaçak' adlı dizinin başrol oyuncularından Mustafa Avkıran, Begüm Birgören ve Berk Hakman ile dizinin Riva'daki setinde bir araya geldik.

Dizide mafya ailesinin üyelerini canlandıran üçlü, hikayenin merkezinde yer alıyor.

Mustafa Avkıran mafya babası 'İsmet Ali'yi, Begüm Birgören onun kızı 'Merve'yi, Berk Hakman ise 'Merve'nin eşi 'Ertan'ı canlandırıyor. Güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken 'Kaçak'ın merkezindeki 'Toğçuoğlu Ailesi'nin üç üyesiyle, diziyi konuştuk...

 

İLK BÖLÜMLER AKSİYON YÜKLÜ

Aksiyon dolu bir polisiye izleyicilerle buluşacak. Başta erkeklere hitap edecek bir iş gibi görünse de; bu dizi konusuyla herkese hitap edecek gibi görünüyor, öyle değil mi?

MUSTAFA AVKIRAN: Aslında hikaye gerçekten çok ilginç. Bizde ilk başta "Bu erkek dizisi" diyorduk ancak şimdi "Ailecek oturup izlenebilecek bir iş oldu" diyoruz. Senaristimiz ve yönetmenimiz, herkese hitap edecek bir iş ortaya çıkardı.

Peki, bu hikayede izleyiciye farklı gelecek olan ne?

BEGÜM BİRGÖREN: Öncelikle oyuncu kadrosu ve hikayenin anlatılış biçimi izleyicinin ilgisini çekecek. Ben bile bir sonraki bölümü merak ederek okuyorum. Bu hikayedeki herkes haklı. İnsan kime hak vereceğini bilemiyor. Bu durum izlenme keyfini artırıyor. Testosteronu çok yüksek bir iş. Kadın izleyicimiz için ilk birkaç bölüm çok aksiyonlu gelebilir ama sonradan aşk hikayeleri de ortaya çıkacak.

Peki, mafya ailesinin içinde dengeler nasıl kurulacak?

BERK HAKMAN: Tepeye oturmak isteyen hırslı bir adam var. Babası da, kayınpederi de mafya... O da ailenin içinde yükselmeye çalışıyor. Topçuoğlu'nun kızıyla evleniyor ve olaylar gelişmeye başlıyor. Bu dizinin içinde aksiyon da var, polisiye de... Değişik ve çok güzel bir senaryo. Ekstra yeni bir şey anlatmıyoruz ama farklı bir hikaye olacak.

'İsmet Ali' nasıl bir mafya babası sizce?

M.A.: İktidar önemli bir şey... İktidarı temsil edenlerin duygusal olma şansları yok! İktidara geldikten sonra herkes, her şeyi unutuyor. Bu dizide de adam torunuyla oynarken, Şirin Baba oluyor. Aynı adam, başka bir adamı öldürürken, Gargamel'e dönüşüveriyor. Öyle bir karakter.

 

NELER OLACAK GÖRECEĞİZ

İzleyicinin ilgisini ne çekecek sizce?

M.A.: Aşk ve farklı kesimler arasındaki çatışmalar dikkatle izlenecek. Bir de 'aksiyon' dediğimiz şey; özel bir çekim tekniği. Bu da ilgi çekecek.

Son yıllarda uyarlama işler ön plana çıkmışken, 'Kaçak' biraz cesur bir iş mi oldu, öyle değil mi?

M.A.: Aslında daha çok karakterli bir iş diyelim. Kendi içinde farklı bir anlatım dili olan bir işle karşı karşıyayız.

Dizide 'Serhat'ın da bu ailenin hikayesine dahil olmasıyla nasıl bir aşk üçgeni doğacak?

B.B.: Aşk tabii ki olacak. Çünkü aşk hayatın içinde varolan en güçlü duygu. Ama neler yaşanacağını izleyiciler takip etsin.

 

'MERVE', AİLEYİ DENGEDE TUTUYOR

'Merve', mafya üyesi olan eşi 'Ertan'ın amacını biliyor mu?

B.B.: Yıllarca aynı adamla aynı yastığa baş koyuyor. Tabii biraz durumu fark ediyor. Ben yaşananları görmediğini değil, görmezden geldiğini düşünüyorum. Bence her şeyin farkında ama biraz da idare edici. Mutsuz bir evlilik, problemli bir adam. Oğlu için olmazı olduruyor. Herkesi dengede tutan biri...[reklam]

'İSMET ALİ' BİLSE 'ERTAN'I ÖLDÜRÜR

'İsmet Ali', 'Ertan'ın amacını biliyor mu?

M.A.: Biliyor olsam, onu çoktan öldürürdüm. Çok sert bir ilişki var. Aslında 'Ertan'ın babasıyla, 'İsmet Ali'; çocukluk arkadaşları ve birlikte büyümüşler. 'Ertan' kontenjandan eve giriyor ama 'İsmet Ali'den hoşlanmıyor. Nedensiz bir hoşlanmama. Gizli gizli onun yerini almasından endişe ediyor da olabilir.

 

BAŞARILI OLACAĞIZ

Dizinin oyuncu kadrosu çok iddialı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

B.H.: "Real Madrid gibi kadromuz var" diyorum. Her birimizin farklı bir kitlesi var. Gürkan Uygun zaten Christiano Ronaldo gibi... (gülüyor)

B.B.: Bence de. Gürkan'ın 'Kurtlar Vadisi' dizisinden geniş bir hayran kitlesi var zaten. Mustafa Abi ve Berk'in de sevenleri bir hayli fazla. Benim de sevenlerim var. Bu dizi, çok başarılı olacak.

 

REYTİNG KAYGISI YAŞAMIYORUZ

Reyting kaygısı yaşıyor musunuz?

M.A.: Açıkçası bu, benim bildiğim ve anladığım bir şey değil. Dizi reyting almaz, iki-üç bölüm sonra biterse; saçma olur. Bu iş için öyle bir kaygım yok. Nasıl bir iş olduğunu çok net görebiliyoruz.

B.H.: Ben de reyting kaygısı taşımıyorum; o işleri düşünmeyi bıraktım. Bu ülkede seyircinin ne zaman, neyi izleyeceği belli olmuyor. Beklentiye girmeyi de sevmiyorum.

B.B.: Yaptığımız işi birilerinin izlemesini tabii ki istiyoruz. Ortaya çıkan şeyi az, çok hayal edebiliyoruz. Gördüğümüz parçalar çok harikulade gözüküyor.

 

ZIT KARAKTERLERİ OYNAMAK ÇOK ZEVKLİ!

'Ertan'ın yaptıkları size 'Bu kadar da olmaz' dedirtiyor mu?

B.H.: Bazen ama sonuçta biz, fantezi kurgu bir şey anlatıyoruz. Aslını isterseniz; kendime benzemeyen karakterleri canlandırmak beni mutlu ediyor. Ben bu tarz rollerin içinde olmayı seviyorum. Bu, beni daha çok geliştiriyor.

'Merve'nin babasıyla arası çok iyi, iktidara o da aday olabilir mi?

M.A.: Aslında iktidarın en güçlü adayı o.

Bu durumda 'Ertan' ile 'Merve' de rakip?

M.A.: Bir anlamda öyle de diyebiliriz.

Arada bir iç savaş olacak mı?

M.A.: Hikayenin aile içinde bir iç savaşa dönüşmesi de mümkün. Böyle bir şey yaşanırsa, 'Merve' ile karşı karşıya gelecekler. Bu durumda 'Merve' iktidarla savaşmak zorunda kalacak. Bu kısmı bence çok dişi... Hem eğlenceli, hem de merak uyandıracak.

 

 

GÜRKAN UYGUN'DAN SERHAT VE MEMATİ KARŞILAŞTIRMASI! DETAYLAR BURADA!

 

KAÇAK tanıtım videolarını izlemek için tıklayın!

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat