Kara Para Aşk'ın Aslı'sı ile çok özel!

Ankara'da oyunculuk eğitimi aldıktan sonra İstanbul'a gelen ve 1.5 yıl seslendirme yaparak geçimini sağlayan Hazal Türesan, şimdilerde 'Kara Para Aşk' dizisindeki 'Aslı' karakterini canlandırıyor.

resim yok
11 Haziran 2014 - 12:35
Röportaj

''Babam öldüğünde çıldırmadıysam bu dizi sayesindedir...''


'Kara Para Aşk' dizisinde 'Aslı'yı canlandıran oyuncu Hazal Türesan: ''Babam kanserden öldüğü dönemde diziye dahil olmam benim için çok önemliydi. Bu yüzden, bu dizi benim için sadece iş değil. Eğer babam öldükten sonra çıldırmadıysam, 'Kara Para Aşk' sayesindedir...''

Ankara'da oyunculuk eğitimi aldıktan sonra İstanbul'a gelen ve 1.5 yıl seslendirme yaparak geçimini sağlayan Hazal Türesan, şimdilerde 'Kara Para Aşk' dizisindeki 'Aslı' karakterini canlandırıyor.

 

Diziden teklif geldikten sonra babasının dördüncü kez kansere yakalandığını öğrenen genç oyuncu, zorlu bir sınavdan geçtiğini söylüyor.

 

Dizi başlamadan önce babasını kaybeden Türesan, oyunculuk macerasını ve yaşadığı sıkıntılı günleri anlattı...


Uluslararası ilişkiler okurken oyunculuğa geçiş yapma fikri nasıl oluştu?


Uluslararası ilişkiler ile ilgili bir meslek yapmayacağımı biliyordum. Fazla zaman kaybı olmasını istemedim. Ailem önceleri, "Üniversiteyi oku, oyunculuğu da hobi olarak yap" diyordu. Sonra aileme haber vermeden oyunculuk sınavına girip kazandım. Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü üçüncü sınıfta bırakıp sonrasında Ankara'da Dil Tarih'te oyunculuk bölümünü bitirdim.


Öğrenince ailenizin tepkisi ne oldu?


Söylediğimde anlayış gösterdiler. Beni sahnede gördüklerinde de gerçekten bu işi yapmam gerektiğini söylediler.

 

HASTALIĞI CİDDİYMİŞ

Okul yıllarında dizilerde rol almışsınız; sizin için nasıl bir deneyim oldu?


2010 yılında Ankara'da okurken, dizilerde oynamaya başladım. 'Deniz Yıldızı'nda üç bölüm oynadım. Hemen ardından 'Unutma Beni' dizisinde rol aldım. Okul bittikten sonra da İstanbul'a geldim. 1.5 sene sonra da 'Kara Para Aşk'a başladım.


Peki 1.5 senelik dönemde ne yaptınız?


İstanbul'da tutunmaya çalıştım. 'Unutma Beni' dizisi benim için hem kamera deneyimi, hem de para biriktirmek için bir fırsat oldu. 1.5 yıl çok zorlandım. Kiramı seslendirme yaparak ödedim. Sonra bir kanalın sesi oldum ve oradan düzenli olarak para kazandım. Bir süre böyle geçti.


Bu süreçte umutsuzluğa kapılmadınız mı?


İstanbul'a birlikte geldiğim arkadaşımla, "Çok kötüyüz, boşu boşuna okumuşuz" diye düşünmeye başladık. En son "Bende yetenek yok" diye düşünürken, 'Kara Para Aşk'tan teklif aldım. O dönem benim için karışık bir dönemdi. Çünkü babamın hasta olduğunu öğrenmiştim.[reklam]

Hastalık sürecinde neler yaşadınız?


Babam, akciğer kanseri olmuştu. Bu onun yakalandığı dördüncü kanserdi. Hepsini atlatmıştı, bunu da atlatacağını düşünüyorduk. Deneme çekimine giderken, babamın hastalığının ciddi olduğunu öğrendim. O gün, babamın son kalan günlerini birlikte geçirmeyi düşündüm.

 

ALDATILMADIM

Diziye nasıl dahil oldunuz?


Bir gün babamın yanındayken telefon çaldı ve Ay Yapım'ın dizi için beni çağırdığını öğrendim. Babam bunu duyunca "Ne olur git" dedi. Bu işin olacağı kesinleşince, yapım şirketindekilere babamın durumunu anlattım. O gün babam, yakınlarımıza "Hazal artık paçayı kurtardı, içim çok rahat" demiş. Bu süreç benden birçok şeyin gittiği bir dönemdi. Babam yavaş yavaş kötüleşti.


Daha sonrasında çalışmak iyi mi geldi?
Hayat benden çok önemli bir şeyi götürdü. Bu dönemde 'Kara Para Aşk'a dahil olmam benim için çok önemliydi. Bu dizi benim için sadece iş değil. Eğer babam öldükten sonra çıldırmadıysam, 'Kara Para Aşk' sayesindedir.


Dizide canlandırdığınız 'Aslı' karakteri, herkesin yaşadıklarını görürken kendi başına gelenleri neden anlamıyor?


Etrafında olup bitenin farkında ama kendisinde ne olduğunu bilemiyor. Belki de körü körüne aşık.


Siz aldatıldınız mı?


Hiç aldatılmadım, o yüzden bu duygunun nasıl olduğunu bilemiyorum.

 

PSİKOLOG ARKADAŞIM BANA YARDIMCI OLDU

Dizide manik depresif 'Aslı'yı canlandırıyorsunuz. Bu role hastalığı inceleyerek mi hazırlandınız?
Açıkçası etrafımda gözlemleyeceğim bir hasta yoktu. O süreçte çok araştırıp kitap okudum. Psikolog bir arkadaşım da bu konuda bana çok yardımcı oldu. Her sahneyi okuduktan sonra psikolog arkadaşıma "Nasıl oynamalıyım?" diye danıştım.


Nasıl tepkiler alıyorsunuz?


Bir gün yolda bir psikologla karşılaştım. Bana, "Bu hastalık herkeste çok farklı görülür. Siz detayları çok güzel yakalamışsınız ve çok güzel oynuyorsunuz" dedi. Bu da beni çok mutlu etti.

 

 

KARA PARA AŞK'IN LEVENT'İNDEN ÖZEL AÇIKLAMALAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları