Kara Para Aşk'ın Bahar'ı Tuvana Türkay hakkında bilmedikleriniz!

''Hayat konusunda torpilli olduğuma inanıyorum...''

resim yok
23 Ekim 2014 - 09:56
Röportaj

''Hayat konusunda torpilli olduğuma inanıyorum...''

ATV dizisi 'Kara Para Aşk'ta rol alan Tuvana Türkay: ''Hayat konusunda torpilli olduğuma inanıyorum. Çünkü özenle korunup kollanıyorum; rüyalarım gerçekleşiyor, olaylar önceden malum oluyor.''


'Kara Para Aşk' dizisinde 'Bahar'ı canlandıran Tuvana Türkay, henüz 24 yaşında. Beykent Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları üçüncü sınıf öğrencisi olan oyuncu, çocukluk yaşlarından beri sektörün içinde yer alıyor.

Tuvana Türkay, hakkında merak edilenleri Harper's Bazaar dergisine anlattı:

* Annem ve babamın boşandığı dönemde, yani 9 yaşındayken oyunculukla tanıştım. Annem psikolojimin toparlanması ve hayatım için güzel bir adım atmak adına beni ajansa götürdü. Aynı yıl ilk reklam filminde rol alarak sektöre adım attım. 17 yaşında özel bir oyunculuk okuluna yazıldım, ilk başrolümü de bu sıralarda aldım.

* 'Kara Para Aşk'ı izlerken ben bile o yaptığım kaş ve göz mimiklerine, karakterin kötü niyetli haline inanamıyorum. Olmadığın bir şeyi oynamak, kısa bir süre için başka biri olmak; yorucu ama muazzam bir duygu.

 

KIRILGAN VE ALINGAN BİR YAPIM VAR

* Yaşamımda her gün değişen bir sürü şey oluyor ama aslında değişen hiçbir şey yok. Ve biz aynı yerdeyiz. Şu sıralar ruhum yağan yağmurun tek bir damlasıyla zıplayıp duruyor.

* Yer aldığım tüm projeler ayrı ayrı önemli olsa da; 'Yer Gök Aşk'ın yeri bir başkadır. Sağ yanağımı okşayıp sol yanağıma tokat atan bir projedir, bende izi vardır.

* Yanlış anlaşılmaktan değil, sadece sevdiğim insanları üzmekten korkarım. Kırılgan ve alıngan bir yapım var. Bu konuda 5 yaşında bir kızdan farksızım. O yüzden cümlelerimi dikkatli seçerek kullanmaya çalışırım. İnsan doğal olmaktan, kendinden neden korkar ki? Hayatımda çok az insan var; bu yüzden başım hiç ağrımaz.

* Civciv ailesi gibiyiz; annem ve ablamla birlikte yaşamaktan çok mutluyum. Neredeyse dışarıdan bir dosta bile ihtiyacım kalmayacak kadar... Ablam bana verilmiş en güzel hediye. Annemle babam 16 yıldır ayrılar. Annem, ablam ve ben birbirimizden hiç ayrılmayız. Belki biz öyle olmadığımızdandır; kalabalık ailelere bayılıyorum. Umarım bir gün benim de çok kalabalık, renkli bir ailem olur.[reklam]

BOŞANMIŞ AİLELERİN ÇOCUKLARI ALINGAN

* Boşanmış ailelerin çocukları daha alıngan oluyor. Aslında algıları daha açık oluyor demek istedim. Evde ebeveynlerden biri olmayınca, başka çocukların bilmediği şeyler bilir, daha çabuk büyürsün; algıların her an açıktır. Hayatın her köşesinden kendince anlamlar çıkarırsın.

* Hayattan hep daha fazla şey öğrenmeye çalışıyorum, yaşanmışlıkları olan kişilerle ilgili kitaplar okuyorum. 'Ne kadar bilirsen, o kadarsındır' düşüncesine yakınım. Hakkaniyet ve adalet duygularını içimde daha dengeli bir yere oturtmaya çalışıyorum. Bu da hayata daha pozitif yaklaşabilmemi sağlıyor. Mantık çok basit aslında; iyi düşünelim ki iyi olsun.

* Herkesin yaşamaktan anladığı şey farklı. İçkiden hoşlanmıyorum çünkü alkole dayanıklı değilim. İnsanın kendi sınırlarını bilmesi lazım. Hele de böyle ekran önünde bir iş yapıyorsa. Hayatımın odağında huzur ve sağlık var, dolaylı yoldan da işim. Kendime haksızlık etmemeye özen gösteriyorum. Yaşamak o kadar zor ki... Şükredeceğim çok şey var. Şikayet etme lüksüm yok.

* Hayat konusunda torpilli olduğuma inanıyorum. Çünkü özenle korunup kollanıyorum; rüyalarım gerçekleşiyor, olaylar önceden malum oluyor, her şeyi önce kalbimde yaşıyorum.

 

SALYANGOZ GİBİ İZ BIRAKIYORUM

* Benim aşktan anladığım; iki insanın birbirini öylesine sahiplenmesinden çok daha büyük ve farklı bir şey. Bildiğimiz şeylerden daha fazlası. Birini seviyorsan seviyorsundur. Sevgi sebepsizdir. 'Şu huyunu, bu huyunu sevebilirim' diyorsan bu sevginin içinde akıl vardır, aklın girdiği her yere hesap girer. Ama gel gör ki ilişki, hesap kitapla olmaz. Sevgilinizin kötü yanlarını göremezsiniz, görseniz de sevginiz onu kapatır. Ve o yine dünyanın en iyi sevgilisidir sizin için.

 

İYİ İNSAN OLMALI

* Hayatımda hep umutlu insanlar olsun isterim. Yarını düşünürüm elbette ama yarınımı düşünürken bugünümden kısmam. Hayat gerçekten sandığımız kadar uzun değil. Bazıları hiç ölmeyeceğiz sanıyor. Oysa iyi ve faydalı insan olmaya çalışmak, sevmek ve daha çok sevmek... Bence dünyanın bütün büyüsü bu. Bir de vicdan ve merhamet diye iki önemli baharat var; işte yemek hazır. n Bir salyangoz gibi yavaş yavaş ama ardımda iz bırakarak ilerliyorum.

 

SEVDİĞİM ŞEYLERLE EVLENİRİM

* Atlarla çok yakın bir dostluk içindeyim. Kapadokya'da kendime ait bir atım var. Her boş anımda at binmeye gittiğim dönemde binicilik lisansı da almıştım, istersem ders bile verebilirim. Çok sevdiğim şeylerle mutlaka 'evlenirim', sevgimi mutlaka belgelerim.

* Bu yaz Kaş'ta dalışla tanıştım. Suyun altı hayallerimin ötesinde bir yermiş. Bir huzur ve özgürlük gezegeni. Yüzücülük zaten ilk göz ağrım. TSYD'de (Türkiye Spor Yazarları Derneği) sekiz sene yüzdüm.

* İçinden duygular dolup taşan biri olarak hem çok ağlayan, hem de çok gülen insanlardanım. Bir şekilde içimdeki duygu fazla geliyor ve dışarıya taşıyor; 100'den fazla şarkı sözü, 30'dan fazla beste olarak... Piyano çalmayı kendi kendime öğrendim.

 

 

'KARA PARA AŞK'IN 'BAHAR'INDAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları