Müge Anlı Aleyna Çakır'ın katili Ümitcan Uygun hakkında açıklama yaptı!

Aleyna Çakır davasında nefes kesen gelişmeler yaşandı.

Merve Mutlu
05 Şubat 2021 - 16:40
Viral

Bir süre önce şüpheli ölümü ile çok konuşulan Aleyna Çakır'ın dosyasını ele almış ancak bir süre sonra dosyayı kapatmıştı. Çakır'ın katil zanlısı Ümit Can Uygun tarafından alenen tehdit edilen Müge Anlı, Çakır davasında yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı. 

21-02/05/uygun.jpg

21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölüm sebebinin ortaya çıkmasının ardından Müge Anlı'dan açıklama gelmiş, Ankara Keçiören'de asılı halde bulunan ve intihar ettiği iddia edilse de cinayet şüphesi daha kuvvetli olan Çakır'ın adli tıp raporunun çıkması ile birlikte ölüm nedeni bornoz kuşağıyla asılma olduğu ortaya çıkmıştı. Müge Anlı: "Adli tıp raporu çıktı. Herkes 'beklenen rapor' diye servis etti. Ama benim beklediğim bir rapor değildi. Aslında bu konuyu işleyip işlememe konusunda çok düşündüm. Dün gecede en azından haberini yapıp raporu adli tıp raporunu hocalarımız incelesin istedim. Bu konu bana şunu hissettiriyor; puzzle çözmeye meraklıyım, 1500'lük olanları vardır ve günlerce uğraşırsın onun için. Sonra benim köpeğim gelip onun iki parçasını alır yer. Puzzle tamamlanmayacak bilirsin ve kutuya koyup kaldırsın. Bu olayda da öyle hissediyorum. Bu yüzden de bu konuyu gündeme getirmeyi düşünmüyorum.

Bu olayda birçok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşananlardan sonra o insanlar yok oldu. Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tıp raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzdeki çöküklük nerede? Tek soru soruyorum... Bir gariplik var yani... Demek ki birileri doğru söylemiyor. DNA örneği var sperm örneği var. Ümitcan'a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle.." demişti.

Müge Anlı Aleyna Çakır'ın katili Ümitcan Uygun hakkında açıklama yaptı!

21-02/05/muge-anli.png

'Aleyna Çakır' olayının gündemde kalmasını sağlayan isimlerden Müge Anlı da programının canlı yayınında DNA raporuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Uyuşturucu kullandığı anlara ilişkin görüntüler nedeniyle içeri alınmıştı. Alınan DNA örneklerinin Aleyna Çakır'ın vücudundaki kalıntılarla eşleşmesi üzerine Uygun'un, Çakır'ın katili olduğu ortaya çıktı. Müge Anlı DNA raporuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Utanmadık şükürler olsun Allah utandırmadı. Utananlar olduğunu düşünüyorum utanmıyorlarsa utanmaları gereken kişiler olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullanan Müge Anlı, "Adli Tıp kurumu raporları da vücut üzerindeki izler bize o geceyi anlatıyor, o geceyle ilgili önemli detaylar veriyor. Evden kaçmayı düşündüğünüz zaman Aleyna Çakır’ı düşünün. Ne oldu, başına neler geldi, benim başıma neler gelebilir. Onun başına geldi benim başıma gelmez diye düşünmeyin. Dün bildiğini gibi yayınımızın son dakikasında gelmişti haber. Benim beklediğim adli tıp kurumu raporu buydu. Bundan önce çıkan rapora beklenen haber deniliyordu, ama beklediğim hiçbir şey yok demiştim. Bu beklenen rapordu. Tırnak arasındaki DNA’nın kime ait olduğunu ait rapordu. O rapor da Ümit Uygun’a ait olduğu çıktı. Tüm kamuoyu adına söylüyorum, Allah utandırmadı. Utanmayanlar varsa utanmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben en baştan beri bu programı yaparken şunu söyledim, yine lafımın arkasındayım; Ben o gün orada adli tıp kurumu raporu gelmeden ne yaşandığını söyleyemem demiştim, hep bunu söyledim. Sosyal medyaya yansıyan, kızı bayıltıncaya kadar kişinin her kim olursa olsun, hatta onun altına ‘helal olsun’ diyenlere dahi işlem yapılması gerektiğini savundum. Hâlâ da sözümün arkasındayım. Burayı bilemeyiz dedik. ‘Kızın yaşam tarzı’, ‘kızın yaşam tarzı’ vs. falan o kızın orada kendi başına yapamayacağı izlenimini doğurdu her birimizde. Adli Tıp kurumu raporları da vücut üzerindeki izler bize o geceyi anlatıyor, o geceyle ilgili önemli detaylar veriyor."

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat