Oyuncu Suat Ergin 12 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulundu!

Dizilerde rol alan Suat Ergin'in küçük bir çocuğu sosyal medya üzerinden taciz ettiği ortaya çıktı. Suat Ergin kimdir? Detaylar haberimizde..

Merve Mutlu
26 Şubat 2019 - 13:14
Magazin

Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu, Beyaz Hüzün, Mavi Gece, Sevgi Taşı ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki gibi yapımlarda rol alan oyuncu Suat Ergin, son günlerde ismi sık aranan oyuncular arasına girdi. Ancak maalesef aranma sebebi bir dizi projesi değil, küçük yaşta bir çocuğun istismar faili olmasıydı...

19-02/26/s.png

Televizyon ve film dünyasında 7 projede yer alan oyuncu Suat Ergin'in, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar göndererek taciz ettiği ortaya çıktı. 12 yaşındaki mağdur çocuğun yaşadığı cinsel saldırının ayrıntıları ise savcılık tutanağına geçti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre: 7. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki çocuk, Suat E. ile sosyal medya üzerinden tanıştı. Ancak Suat Ergin'in gerçek kimliğini bilmiyordu. Ergin'in kullandığı sosyal medya hesabı sahteydi ve yazışmalarında kendisini 18 yaşında olduğunu söyleyerek tanıtmıştı.

19-02/26/mesaj.png

İddialara göre ünlü oyuncu küçük kıza cinsel içerikli mesajlar atmaya başladı. Bundan korkan küçük kız, malum şahsı engelledi ve durumu ailesine bildirdi. Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre: mesajların içeriğinden haberdar olan küçük kızın abisi Osman A. kız kardeşinin hesabından, Suat E.'yle mesajlaşmaya başladı. Suat E., mesajla taciz ettiği kız çocuğuyla buluşmak için Emniyetevleri'ne randevu verdi. Ünlü oyuncu küçük kızla buluşmak için randevu noktasına gitmek üzere 4. Levent metrosundan çıktı, ancak oyuncuyu metro çıkışında 12 yaşındaki Ş.A. değil, abisi Osman bekliyordu.

"Kardeşim gibi konuşmaya başladım.."

Haberler.com'un haberine göre: 12 yaşındaki kız kardeşinin, sosyal medya üzerinden S.E. tarafından cinsel istismara maruz kaldığını söyleyen Osman A., "Konu birinci ikinci cümleden sonra artık cinselliğe tamamen yönelmiş. Sürekli cinsel içerikli konu açmalar... Küçük çocukların peşinde olan bir tip. Takip ettiği 4 bin, 4 bin 500'e yakın kişi var ve hepsi çocuk. Kardeşimi korkutma amaçlı tehdit etmiş. Kardeşim onu engelleyip anneme söylemiş. Annem de bana. Hemen kardeşimin şifresini aldım. Kardeşim gibi konuşmaya başladım. Bir buluşma ayarladım. Buluşma yerinde direk müdahale ettik zaten. Çevreden de insanlar bizi tanıyıp bildiği için onlar da ister istemez bağrışa çağrışa geldi. Onlar da müdahale etti" ifadelerini kullandı.

Daha sonra olay yerine gece bekçilerinin geldiğini ve malum şahsın kelepçelenerek götürüldüğünü aktaran abi Osman A.,  Ona müdahale etmemdeki amaç tamamen diğer insanların da hem kızlarını, hem çocuklarını, kardeşlerini düşünmemden dolayı. Ama ders olsun ki bir daha aynı şekilde birine yapmasın" diye konuştu.

Çocuk istismarı büyük bir tehlike.. 

19-02/26/ocuk.jpg

Maalesef çocuk istismarı konusu, Türkiye'nin kanayan yaralarından biri olmaya devam ediyor. 

Cinsel içerikli konuşma, teşhircilik, röntgencilik, cinsel dokunma, oral-genital ilişki, interfermoral ilişki, seksüel penetrasyon gibi yöntemlerle gerçekleştirilen çocuğa yönelik istismar vakalarının ortaya çıkmasındaki en büyük engellerden biri de çocukların korku nedeniyle, yaşadıkları durumu ailelerine bildirmemeleri oluyor. Çocuklar ile sağlıklı ve etkin bir iletişim kurma becerisine sahip ailelerde ise istismar vakalarının minimum düzeyde olduğu gözlemleniyor. 

Çocuk İstismarı ile Nasıl Mücadele Edebiliriz?

 

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat