Özel Haber I Harry Potter dizisinde neler oluyor?

İngiliz yazar J. K. Rowling'in kaleme aldığı romanlardan sinemaya uyarlanan Harry Potter serisi dizi olacağı haberleriyle birlikte ufak bir tanıtım yayınlanmıştı. Peki Harry Potter dizisi ne zaman gelecek? Hangi platformda yayınlanacak? Harry Potter dizisinde başrol oyuncuları yer alacak mı? Harry Potter dizisinin konusu ne olacak? Nerede geçecek? Harry Potter dizisinin oyuncuları kimlerden oluşacak?

Volkan Usta
25 Mayıs 2023 - 11:19
Viral

Fenomen film serisi Harry Potter vizyona girmesinin üzerinden on yıldan biraz fazla bir süre geçtikten sonra yeniden sevenleriyle buluşacak diziden tanıtım yayınlanmıştı. Son gelen bilgilerde meraklılarını heyecanlandırdı. İşte merak edilen detaylar!

İLGİLİ İÇERİK

Yurt dışı kaynaklı alınan bilgilere göre HBOJ.K. Rowling'in yedi kitaplık serisini yeni bir TV dizisi olarak yeniden başlatmak üzere anlaşmaya varılmıştı. HBO Max tarafından paylaşılan tanıtımda Harry Potter'ın bilinen o müziği ile harika bir video yayınlanmasının ardından dizi ile ilgili bilgilerde gelmeye devam etti.

Harry Potter ve Felsefe Taşı - Sinemalar

Dizi için yapılacak projede serinin her bir romanı bir televizyon sezonuna uyarlanacak. TV sezonları, diziye kitaplardaki Büyücülük Dünyası'na dalmak için daha fazla alan sağlayacak ve 2001'de Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın gösterime girmesiyle başlayan orijinal filmlerden daha az kesintiye ihtiyaç duyulacak.

Hogwarts Legacy | Bugün Satın Al ve İndir - Epic Games Store

Harry Potter evreni, son derece başarılı video oyunu Hogwarts Legacy'nin Şubat ayında piyasaya sürülmesi de dâhil olmak üzere inanılmaz derecede popüler olmaya devam ederken, dizisi içinde çıkan haberlerle birlikte serinin hayranları şimdiden heyecanla bekleyişe geçti.

JK Rowling, neden isminin tamamını kullanmadığını açıkladı

Rowling'in bu yeni diziye ne kadar dâhil olacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, Bloomberg'in haberine göre Warner Bros Discovery CEO'su David Zaslav ve HBO CEO'su Casey BloysRowling'i HBO'da ve internette yayınlanacak yeni dizinin yapımcılığına izin vermesi için ikna etmek zorunda kaldı.

Lord of the Rings and Game of Thrones Are More Similar Than You Think

Yeni Harry Potter riçerikleri için Rowling ile birlikte çalışmaya devam etmek istediğini açıkça belirten Zaslav, aynı zamanda yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri, Game of Thrones'a dayanan yeni diziler için de çalışmaları hızlandırdı.

23-05/24/harry-potter-dizisi-ilk-kez-resmen-dogrulandi-hbo-max-de-yayinlanacak.jpg

Potansiyel TV dizisinin her sezonunun yedi romandan oluşan Harry Potter kitap serisinin bir kitabına odaklanması yönünde. Dolayısıyla buradan Harry Potter dizisinin 7 sezon olacağını söylemek mümkün.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat