Perihan Erener 'Karadayı'daki rolünü anlattı!

Pazartesi akşamları ATV ekranlarında reyting rekorları kıran 'Karadayı' dizisinde hayat kadınını oynayan Perihan Erener, "Kenan İmirzalıoğlu'nu rüyamda gördükten sonra diziye dahil oldum" diyor.

resim yok
25 Kasım 2013 - 10:11
Röportaj

Pazartesi akşamları ATV ekranlarında reyting rekorları kıran 'Karadayı' dizisinde hayat kadınını oynayan Perihan Erener, "Kenan İmirzalıoğlu'nu rüyamda gördükten sonra diziye dahil oldum" diyor.

ATV ekranlarında yayınlanan 'Karadayı' dizisinin oyuncu kadrosuna hayat kadını 'Nilay' karakteriyle Perihan Erener de dahil oldu.

 

Daha önce Kenan İmirzalıoğlu ile bir reklam filminde rol alan Erener, yeniden ünlü oyuncuyla aynı projede çalıştığı için çok mutlu olduğunu söylüyor.

 

Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı setlerin çok pozitif ve huzurlu olduğunu belirten Erener; dizideki rolüne hazırlanırken Türkan Şoray'ın rol aldığı 'Vesikalı Yarim' filmini izlediğini ve usta oyuncunun karakterinden beslendiğini anlatıyor.

 

Üniversite yıllarında bir konserde keşfedilip hayatı değişen Perihan Erener ile oyunculuk serüvenini, yeni rolünü ve özel hayatını konuştuk....

 

'NERELERDESİN SEN?' DİYE SORDU

Kenan İmirzalıoğlu ile rol aldığınız reklamdan sonra onun başrolünde oynadığı diziye dahil oldunuz. Bu rolü almanıza reklam filminin katkısı oldu mu?


Onun bir etkisi olduğunu sanmıyorum. Dizide partnerim, Kenan (İmirzalıoğlu) değildi. Ben diziye girdikten bir bölüm sonra Kenan ile sahnemiz oldu. Beni görünce "Nerelerdesin sen?" diye sordu. Reklamdan sonra zaten birkaç kez bir araya gelmiştik.


Reklam filminden sonra onunla bir dizide rol alacağınızı tahmin eder miydiniz?


Birkaç ay önce Kenan'ı rüyamda görmüştüm. Bir yerde oturuyoruz, sonra kameralar geliyor. İki hafta sonra diziye dahil oldum.


'Karadayı' dizisini daha önce de takip ediyor muydunuz?


Başladığından beri takip ediyordum. Gayet güzel bir iş... Çekimler de çok güzel gidiyor. Çok iyi giden bir işte yer aldığım için ben de çok mutluyum.

 

ROLE 'VESİKALI YARİM'LE ÇALIŞTIM

Daha önce de dönem işi olan 'Bir Günah Gibi'de rol almıştınız. Kendinizi 70'li yıllara yakıştırıyor musunuz?


Aslında izleyiciler, beni dönem işlerine yakıştırıyor. Ben de dönem işlerini seviyorum. Bilmediğim bir zaman diliminde yaşıyorum; bu da keyifli...


Peki, siz kendinizi 70'li yıllara ait hissediyor musunuz?


Tabii ki, hissetmezsem 'Nilay' olamam. O dönemde neler olduğunu bilmek güzel. Bu iş bana teklif edildiğinde hemen 'Vesikalı Yarim'i izledim. Dizideki rolüme çalışırken, o dönem kadınların daha dişi olduğunu fark ettim.


Kendi rolünüz için Türkan Şoray'dan mı yararlandınız?


Türkiye'de Türkan Şoray'dan kim yararlanmıyordur ki? Dört kez 'Vesikalı Yarim'de Türkan Şoray'ı izledim. Benim canlandırdığım 'Nilay' karakteri de bir genelevde yaşıyor. Hayatın tokadını yemiş bir kız, hiç aşık olmamış, çocuksu bir yanı var. 'Yılan Berdan'ın kapatması. Hayatı, 'Orhan'la tanışmasıyla birlikte değişiyor ve aşık oluyor.


Hayat kadınını canlandırmak sizi zorladı mı?


Tabii ki çok zor. 1970'lerde genelevde yaşayan bir kız... Hayatında hiç aşık olmamış ve bir mafyanın kapatmasıyken, gönlünü başkasına kaptırıyor, bu duyguyu kendisi yaşıyor. Rol için, oyuncu koçum Merve Taşkan ile çalışıyorum. Onunla 'Nilay' üzerine kafa yoruyoruz.

 

ALTI GÜNDE EVLENDİK AMA GERÇEKTEN MUTLUYUZ

Siz de dizide canlandırdığınız 'Nilay' kadar cesaretli misiniz?


'Nilay' o kadar cesur ki.. Herhalde insan aşık olunca, ölümü de göze alıyor. Bir gün ikisinin ilişkisini 'Yılan Berdan' öğrenebilir ama bunu umursamıyor. Aşkta her şey mümkün.[reklam]

Yapımcı Tolga Erener ile altı gün içinde evlenmeye karar verdiniz. Nasıl oldu?


Hayatta bazı şeyler önünüze çıkınca değerlendiriyor, eğer kararınız sizi mutlu ediyorsa da devam ediyorsunuz. Evlenmeden iki sene öncesinden Tolga ile tanışıyorduk. Sonra bir projede yolumuz kesişti. Dizi bittikten sonra da görüşmeye karar verdik ve altı gün sonra evlenme teklif etti. Sonrasında da Beyrut'a gidip evlendik.


Aynı sektörde yoğun çalışan iki insan olarak evliliğiniz nasıl gidiyor?
Her evlilik gibi inişleri-çıkışları var ama çok mutluyuz. Karşınızdaki kişi size saygı duyuyorsa, o ilişkide sorun yaşamıyorsunuz. Sizi kabul ediyorsa, yaptığınız her şeyi de kabul ediyor.


Ani kararlar veriyor musunuz?


Genelde ani kararlar veriyorum. Bunlardan da pişman olmuyorum.


Çocuk istiyor musunuz?


'Nilay'ı canlandırırken mümkün değil ama ileri de tabii ki isterim.

 

KENAN ÇOK POZİTİF SETE HUZUR VERİYOR

Kenan İmirzalıoğlu ile reklam filmi çekimlerinde de birlikte çalışmıştınız. Onunla aynı işte yer almak nasıl?


Kenan çok pozitif biri. Yaptığı her şeyin, her saniyesinin farkında olan biri. Onun varolduğu sette çalışmak hem huzur, hem de keyif veriyor. 'Karadayı'nın seti, benim için okul oldu diyebilirim. Çünkü oyuncusunden set çalışanına herkes çok profesyonel... Dizinin kadrosuna sonradan dahil oldum ama bu kadar rahat edeceğim aklıma gelmezdi.


Fizik okurken oyunculuğa adım atmanız da ilginç bir tesadüfle olmuş. Bir konserde keşfedilmişsiniz. Nasıl oldu?


Üniversite son sınıftayken Gül Oğuz ile bir konserde tanıştım. Okul bittikten bir sene sonra yeniden karşılaştık ve bu işi yapmam gerektiğini söyledi. Bana "Bu işe güzelliğinle girer, zekanla var olursun" dedi. O dönem 'Kış Masalı' dizisini çekiyordu ve ben de bu dizide rol aldım. Ardından reklam teklifi gelince, benim için de hızlı bir yükseliş oldu.

 

 

KARADAYI DİZİSİ OYUN OLDU! DETAYLAR BURADA!

 

KARADAYI 47. bölüm fragmanıni izlemek için tıkla!

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat