Şahin Tepesi dizisi için tehlike çanları çalıyor!

Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Şahin Tepesi dizisi, kadrosu ve hikayesiyle güvenilen bir yapımdı. Ancak reyting sonuçlarında bekleneni vermedi.

Merve Mutlu Dorak
04 Aralık 2018 - 10:54
Yeni Bölüm

Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Şahin Tepesi dizisi, büyük umutlarla izleyiciyle buluştu. Kadrosuyla da hikayesiyle de dikkat çeken Şahin Tepesi dizisi reyting sonuçlarında yere çakıldı. 

Henüz 2 bölüm yayınlanan ve 30 kasım akşamı 2. bölümü ile ekranlara gelen Şahin Tepesi dizisi aldığı 3.96 reytingi ile 12. sırada yer aldı. Başarılı geçen ve övgü alan ilk bölümünün ardından daha iyi bir performans beklenen dizi, istenen sonucu veremedi. 

18-12/04/ahinn-tepesii.jpg

Şahin Tepesi dizisinin ilk bölümünü yaklaşık 3.5 milyon izleyici izledi. Ay Yapım ise üst üste yayınladığı iki yeni diziden de hem zarar etmiş oldu hemde büyük bir hayal kırılığına uğramış oldu. Ay Yapım 22 kasım perşembe akşamı ekranlara getirdiği Çarpışma dizisi ile de zarar etmişti.

 

Şahin Tepesi'nin hikayeye dair bir şey anlatmayan tanıtımları ve ilk bölümünde  o karmaşık senaryonun içinde çok basit bir hikayenin çıkması bir çok izleyiciyi memnun edemedi. Şahsen Şahin Tepesi dizisinde Melek’in yıllar önce babası tarafından reddedilmesi ve kendine bir hayat kurması Kuzeni Tuna’nın ise dayısının mirasına konup o mirası sahiplenmesi bana da çok basit ve tanıdık geldi. 

Bir ABD dizisi olan Falcon Crest’ten uyarlanan Şahin Tepesi dizisi uyarlama bir senaryo olmasını da göz önüne alan birçok televizyon eleştirmeni, dizinin uzun ömürlü olamayacağı düşüncesinde. 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat