Sen Anlat Karadeniz'in Nefes'i İrem Helvacıoğlu'ndan Söylemezsem Olmaz'a 100 bin TL'lik dava!

Son dönemde yıldızı oldukça parlayan İrem Helvacıoğlu, Söylemezsem Olmaz programının sunucularına dava açtı. İşte detaylar..

Merve Mutlu Dorak
07 Şubat 2019 - 16:10
Magazin

Atv ekranlarının sevilen ve bol reytingli dizisi Sen Anlat Karadeniz'de başrolü Ulaş Tuna Astepe ile paylaşan ve canlandırdığı Nefes karakteri ile yıldızı oldukça parlayan genç oyuncu İrem Helvacıoğlu bu kez bambaşka bir konuyla gündeme geldi. 

İrem Helvacıoğlu, Söylemezsem Olmaz programının sunucuları Ece Erken ve Bircan Bali’ye 100 bin TL’lik maddi ve manevi tazminat davası açtı.

19-02/07/soyle.png

Genç oyuncu İrem Helvacıoğlu; 2, 3 ve 24 Ocak’ta Söylemezsem Olmaz programında şahsına yönelik yapılan konuşmaların eleştiri sınırını aştığı ve kişisel haklarına müdahale edildiği iddiasıyla Ece Erken ve Bircan Bali’ye tazminat davası açtı.

İrem Helvacıoğlu, geçtiğimiz haftalarda gündeme: birlikte gezdiği korumalarla gelmiş, bu konuda eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Daha sonra açıklama yapan İrem Helvacıoğlu, “Ben içerde çok fazla insanla fotoğraf çekildim, sadece o kalabalıktan çıkmak için yardım aldım. Tutulmuş koruma yok, ama çok yanlış anlaşıldı. Çekimlerde set dışında geziyorum çok da rahatım” diyerek duruma açıklık getirmişti.

Ancak bu koruma olayıyla ilgili olarak Söylemezsem olmaz programında Bircan Bali ve Ece Erken'in hedef tahtasına konulmuştu. Dava dilekçesinde; İrem Helvacıoğlu’nun bir söyleşi sonrasında marka yüzü olduğu giyim firmasının kendisine tahsis ettiği korumaların medyaya yansıması sonucunda "yeni yetme", "ne oldum delisi", "ukala", "mafya babası gibi geziyorsun" şeklinde özgürlüğünü aşan, kişiliğine saldırı ifadeleri kullanıldığı belirtildi.

19-02/07/irem-gel-1549545998.png

Üstelik İrem Helvacıoğlu hakkındaki tek iddia bu da değildi. İrem Helvacıoğlu’nun avukatı Özlem Hatice Bakırcı tarafından hazırlanan dilekçede "İrem’i kuaför, makyöz ve set ekibinden kimse sevmiyor, onlara kötü davranıyor, sette saçını ve makyajını yapmadılar" iddialarında adı geçen şahıslar tarafından cevap haklarını kullanacağını belirterek, müvekkili İrem Helvacıoğlu’nun kesinlikle böyle bir olay yaşamadığını belirtti.

Dilekçede ayrıca şu ifadelere yer verildi:

Söylemezsem Olmaz programı sunucuları Ece Erken ve Bircan Bali, müvekkilimin göndermiş olduğu tekzip metninin kendilerine ulaşmış olmasına rağmen kanun gereği yayınlamamış aksine "Sen kimsin de tekzip gönderiyorsun, bittin kızım sen, biz bu masada en kralını doğradık" gibi ifadeleri, el ve kol hareketleriyle destekleyerek alenen tehdit içeren ifadeler kullanmışlardır

Sen Anlat Karadeniz'in Nefes'i İrem Helvacıoğlu, Ece Erken ve Bircan Bali'ye 20 bin TL maddi, 80 bin TL manevi tazminat davası açtı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat