Tatar Ramazan için gölde hummalı ve özel çalışma!

Tatar Ramazan' dizisi, konusuyla olduğu kadar prodüksiyonu ve görsel kalitesiyle de dikkat çekiyor.

resim yok
29 Mayıs 2013 - 10:41
Magazin

Yapımını TMC’nin, yapımcılığını Erol Avcı’nın, yönetmenliğini ise Cevdet Mercan’ın yaptığı ve çekimleri İzmir’in Tire ve Birgi bölgelerinde süren Tatar Ramazan' dizisi, konusuyla olduğu kadar prodüksiyonu ve görsel kalitesiyle de dikkat çekiyor.

 

Sahneye özel hazırlık!


Dizinin 5.bölümünde, 'Tatar Ramazan'ın yaralı biçimde firar ettiği sahne için çok özel bir hazırlık yapıldı.

İşte notlar...

Dizinin bu bölümü için 85 kişilik ekip çalıştı; askeri ciplerden biri göle uçtu.

Pek çok dublörün yanı sıra gölün durumunu kontrol etmek için profesyonel dalgıçlar da çalışmaya katıldı.

 

Bu sahne için özel olarak getirilen yedi metrelik sürat teknesiyle gölü etüt eden dalgıçlara, acil durumlarda müdahale etmek için başka bir tekne daha eşlik etti.

GÖL SAHNESİ İÇİN ÖZEL YOL

Dizi ekibi, cipin göle düşmesi için kepçe yardımıyla rampalı yol yaparken; sanat ekibi de bu yolun, çevrenin bitki örtüsüne uyması için özel bir çalışma yaptı.

Göle düşen cipi geri çıkartmak için ise 42 metrelik teleskopik vinç hazırda bekletildi.

'Çavuş'u vurduktan sonra ağır yaralanan 'Ramazan'ın bulunduğu cip göle düşerken, arkalarında da onları takip eden askerler bulunuyordu.

[reklam]

Dizide heyecan sürüyor...

 

Geride bıraktığımız hafta 5. bölümüyle ekranlara gelen dizi, sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Ağır yaralanan Ramazan’ın hapishaneden kaçırılmasıyla başlayan yeni bölüme, Elmas’ın idama götürüldüğü sahne damga vurdu.

Elmas’ın hücreye götürülürken Abdurrahman Çavuş’a söylediği cümleler sosyal medyada gecenin konusu olurken, darağacına gittiği vakit kızıyla karşılaşması izleyenleri ağlattı.

 

Kızının gözleri önünde idama giden Elmas, sevdiğini son bir kere görememenin acısı ile ölüme yürüdü. Müdür Hamit’in büyük bir zevkle izlediği sahneyi, atıyla alana gelen Tatar Ramazan bozdu.

ELMAS ASILACAK MI?

Elmas’ın boynuna ipin geçirildiği esnada alana gelen Tatar Ramazan’ın sesiyle irkilen izleyiciler, Ramazan’ın Elmas’ı kurtarıp kurtaramayacağını bu hafta yayınlanacak bölümde öğrenebilecek.

 

TATAR RAMAZAN'A TAZMİNAT DAVASI AÇILDI! DETAYLAR BURADA!

 

TATAR RAMAZAN 5. bölüm sahneyi izlemek için tıkla!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat