resim yok
06 Mayıs 2012 - 00:00

 

Reyting bunu ölçemiyor, Uçurum dillere düştü
 
Uçurum sezonun en ilginç projelerinden biri. Her ne kadar hak ettiği reytingi alamasa da izleyicinin gözü hala dizinin üzerinde. Nereden mi biliyorum, üst üste yaşadığım tesadüflerden, duyduklarımdan, gördüklerimden.
 
Öyle ki gittiğim cafede dizinin oyuncularının geçtiğimiz günlerde oraya gittiği ve çok güzel oldukları konuşuluyordu cafe sahipleri tarafından. Yandaki cafenin işletmecilerine çaktırmadan hava atıyordu mekan sahipleri...
 
Aradan birkaç gün geçti bu kez iş arkadaşlarım ofiste bir gün önce yayınlnan dizinin kritiğini yapmaya başladılar. Uçurum’un şarkısını mırıldanırlarken bir yandan da “Şu sahne nasıldı öyle” diye izlediklerini tekrar tekrar birbirlerine anımsattılar.
 
Son tesadüf de tespitime hak vereceğiniz cinsten... Arkadaşlarımdan birine sokakta Eva diye seslenildiğini, ona benzetildiğini duydum. Öyle ki onun da artık bunu benimsediğini ve arkadaş arasında dizideki karakterlerin konuşmalarını taklit ederek şakalaştıklarını görünce anladım ki Uçurum çoktan izleyiciyi yakalamış. Yoksa benim her gün Eva’nın “küçüğüm” söylemini defalarca duymamın bir açıklaması olamaz.
 
Zaten asıl amaç da bu değil mi? Okullarda Yılan Hikayesi’nin müziğini flütle çalan, zamanında Asmalı Konak sürmeleri, yazmaları ve yüzüklerini kapış kapış alan toplumda yaşayan bir birey olarak artık dilimize düşen işin başarılı olduğunu varsayabiliyorum. Reyting denen şey dizinin ne kadar izlenildiğini hesaplıyor, ancak dizinin ne kadar popülerleştiğini ve o pop kültür içinde kendine nasıl bir yer hazırladığını ölçen yalnızca o toplumun içinde yaşayanlar olabiliyor. Ben reyting ölçümlerinde yüzlerce kişinin temsil ettiği profil grubum için dizinin tuttuğunu sizlere müjdelemekten mutluluk duyuyorum.
 
 
Gizem Kaboğlu

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları