Yasak'ın Ali Fuat'ının hayran olduğu oyuncu kim?

'Büyüyünce Fikret Kuşkan olacağım' derdim...

resim yok
09 Mayıs 2014 - 09:38
Röportaj

'Büyüyünce Fikret Kuşkan olacağım' derdim...

ATV'nin iddialı dönem dizisi 'Yasak'ta rol alan Hakan Yufkacıgil: ''Oyunculuğa başlamama Fikret Kuşkan sebep oldu. Konservatuvara giderken "Büyüyünce Fikret Kuşkan olacağım" derdim. Onunla karşılıklı oynama hayalim gerçek oldu.''


Geçtiğimiz yıl 'Uzun Yol' filmindeki rolüyle Altın Portakal kazanan Hakan Yufkacıgil, şimdilerde ATV'nin yeni dizisi 'Yasak'ta 'Ali Fuat' karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor.

İddialı bir dönem dizisinde oynamanın ilk başta kendisini korkuttuğunu söyleyen Yufkacıgil soruları yanıtladı...

Dönem dizisinde oynamak nasıl bir his? Alıştınız mı 1800'lü yıllara?

1800'lü yılların sonlarını yaşatmaya çalışıyoruz sette. Kostümler, dekor, makyaj... Hepsi çok farklı. Şimdi herkes cep telefonundan saate bakıyor ama bizim cep saatimiz var ve ona alışmak zorundayız. O objeye yabancı olmamak için bir süre cep saati kullandım. Kostümler ilginç ve pantolonların belleri çok yüksek.

 

BİRAZ GÖZÜM KORKTU

Bilmediğiniz bir dönem olması sizi korkuttu mu?


Daha önce 'Çemberimde Gül Oya' dizisinde rol almıştım. O da dönem işiydi ama bu kadar eski bir tarihi anlatmıyordu. Hiç bilmediğimiz bir dönem olduğu için gözüm korktu. Konuşmalar, beden dili ve üslup nasıl olacak diye çok kafa yorduk. Günümüz diline yakınlaştırmak için çok özendik. Yönetmenimiz Kudret Sabancı da büyük destek verdi. Ben de aristokrat bir adamı oynadığım için o dönemin burjuvasını araştırdım.


Bu dizide rol almanızdaki en büyük sebep nedir?


Yönetmenimiz Kudret Sabancı, yapım şirketimiz TMC, kanalımız ATV ve dizinin Türkiye'nin ilk kadın romancısı Fatma Aliye'nin eserinden uyarlanmış olması... Böyle bir projede yer almak çok cazip geldi bana. Türkiye'de kadınların geri bırakıldığını düşünüyorum. Hele o dönemlerde kadın olarak roman yazmak çok saygı duyulacak bir şey.


Senaryo geldiğinde rolünüzle alakalı ne düşündünüz?


Yapabilir miyim acaba diye korktum. Daha önce yırtmaya çalışan, varoş tipleri canlandırmıştım. 'Ali Fuat', onlara göre farklı. Çok zengin bir ailenin çocuğu, armatörlük yapıyor. Babasını erken yaşta kaybetmiş ve imparatorluğu tek başına devam ettirmek zorunda kalmış. İlk bakışta zor ve ağır bir rol.

 

ANNEME DÜŞKÜNÜM

'Ali Fuat', ortağı 'Nazım Bey'in kızı 'Asude' ile aşk yaşıyor. Yasak bir aşk mı onlarınki sizce?


'Asude', onun çocukluk arkadaşı, birlikte büyüyorlar. Küçük yaşta aşık oluyor 'Asude'ye ama kız ilk başta 'Ali Fuat'ı reddediyor. Fakat daha sonra 'Asude'nin yaşamındaki fırtınalar onun 'Ali Fuat'a sığınmasına neden oluyor.[reklam]

Bu ilişki evliliğe gider mi peki?


Ben evliliğe götürmek için elimden geleni yapacağım. (Gülüyor) Evlilik çok önemli bir kurum. Türkiye'nin bu durumunda bizi en güçlü kılan şey, aile yapısı. Avrupa'da bu yok. Bizde evlenene kadar ailenle berabersin ve ben bunu çok seviyorum.


Siz de ailenize çok düşkünsünüz sanırım...


Evet, aileme, anneme çok düşkünüm. Annelerimizin, babalarımızın aşklarını çok samimi buluyorum. Ben de onlarınki gibi bir aşk isteyenlerdenim. Günümüzde çok nadir bu tür aşklar.


Peki dizide Fikret Kuşkan'la karşılıklı oynamak nasıl bir duygu?


Oyunculuğa başlamama sebep olan kişidir Fikret Kuşkan. 'Mustafa Hakkında Her Şey'i izlemiştik arkadaşlarla. Çıktığımızda hepimiz çarpılmış gibiydik. Konservatuvara giderken "Büyünce Fikret Kuşkan olacağım" derdim. O yüzden sette; okulda gibiyim. Onunla karşılıklı oynamayı hep hayal ederdim. Bana desteğini hiç esirgemiyor. Karakteri oluştururken çok yardımı oldu.


Twitter'da Fikret Kuşkan için 'Oyunculukta bir devrin bittiği yer' yazmışsınız.


Yeşilçam oyunculuğuyla modern oyunculuğun birleştiği yerde duruyor kendisi. İki tarafa da çok hakim. O yüzden kendisine ait bir metodu, sistemi, ritmi var. Çok özgün. Büyük saygı duyuyorum.

 

ALTIN PORTAKAL'I ALMAMI ŞANSA BAĞLIYORUM

Kariyerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?


Kendimi şanslı görüyorum. Çok yetenekli oyuncular var ama ben dizilerde oynadığım için biraz ön plandayım. Geçen yıl Altın Portakal'ı almamı da şansa bağlıyorum. Hiç beklemiyordum ve benden daha iddialı isimler vardı. 'Uzun Yol' filminde çok çalıştım. Yaptığın işe karşı ahlaklıysan, o iş seni mutlaka ödüllendiriyor.

 

 

'YASAK' 5. BÖLÜM YENİ FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları