yandex
Öyle Bir Geçer Zaman ki Tümünü Göster
Öyle Bir Geçer Zaman ki
8.9
149 oy
Yapım yılı : 2010
Yapım şirketi : D YAPIM
Yönetmen :
Senaryo :
Türleri : Aşk, Dram, Aile

Konusu

Hikaye, 1967'de, İstanbul'un eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir.

Hikayenin odağında Akarsu Ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir.

Denizci olan Ali Akarsu'nun, Hollandalı Carolin ile olan aşkı, karısı Cemile Akarsu tarafından öğrenilince, yaşanan büyük sıkıntılar ve bu durumun yarattığı olumsuz koşullar, Cemile, Ali ve çocukları üzerinde, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek kalıcı etkiler bırakır. Hayat ve birbirleri ile olan mücadeleleri, bir çok travmanın izlerini taşıyarak, sürer.

Ali ve Cemile'nin üniversiteye gitmekte olan büyük kızları Berrin, liseye gitmekte olan küçük kızları Aylin, Aylin ile aynı liseye gitmekte olan oğulları Mete, bu travmayı kendi hayatları içinde hissederler ve kendi hayat hikayeleri de bu etki altında gelişir.

Ailenin en küçük bireyi olan altı yaşındaki Osman, bütün bu sürecin içinde olan, etkilenen, gözleyen bir kişi konumundadır. Küçük olduğu için, korunan kollanan, olayların dışında tutulmaya gayret edilen bir durumdadır. Ama bu sebeple, aslında, olayların bütününü görebilen, gözleyebilen ve diğer aile bireylerine oranla, yaşananlara en bütüncül yorumu yapabilecek verilere sahip olarak gelişen biridir. Bu özelliğiyle Osman, 1967 yılından günümüze uzanan hikayenin odağında olan kişidir. Ve hikayenin bütünü, aslında Osman'ın hikayesidir. Osman'ın bu niteliği, hikayenin gelişimi içinde derinde olgunlaşacak ve ancak günümüz aşamasına gelindiğinde kendini net bir şekilde açığa vuracaktır.
Ali'nin annesi Hasefe Hanım, hikayedeki en yaşlı kişidir. Dobra, mert, görmüş geçirmiş bir kadındır. Oğlunun yanlış yaptığına inandığı için, gelini Cemile'nin tarafını tutacak kadar açık sözlü ve yüreklidir. Diğer oğlu Kemal ve gelini Neriman, çıkarcı, rüzgara göre davranan kişiler olarak, Hasefe Hanım'ın gözünde değer taşımazlar.

1967 yılından başlayarak, sürecin siyasal-toplumsal olayları, değişim ve dönüşümleri, hikayenin gelişimindeki toplumsal zemini oluşturacağı için önemlidir. Yukarıda kısaca değinilen kişiliklerin hayat hikayeleri, ilişkileri ve çatışmaları, bu toplumsal zemin üzerinde gelişecektir.

Böyle bir süreç, bu ilişkiler çerçevesinde ele alındığında, nostalji duygusu yaratacak öğelerin önem kazanması da kaçınılmaz olmakta. "Orhan Boran ve Yuki", "Fenerbahçe Gazozu", dönemin şarkıları, reklamları, filmler, artistler... "Öyle Bir Geçer Zaman ki...", hikayesinde yer alan kişilikleri, olayları, bu nostalji duygusunun atmosferi içinde sergilemeyi ve en sonunda da, seyirciyi de bu atmosfere dahil edebilmeyi amaçlar.

Öyle Bir Geçer Zaman ki 120. bölüm özet

Tuğrul’u elinde tutan Mete’nin etrafı polisler tarafından çevrilir. Arif ve Cemile, Mete’yi ikna etmek için polislerden içeri girebilmek için izin isterler. Onlara yardım için Soner de oradadır. Herkes Mete’nin vereceği kararı beklemektedir. Osman, dergiyi çıkartmaya başlar. Yazdıkları ve dergi beklediğinden çok daha fazla ilgi görür. Polisten kaçan İbo, en sonunda yakayı ele verir. Onun yakalandığını öğrenen Mesude ziyarete gider. İbo’nun parala..
375 hayranı var Sen de hayranı Ol Fotoğraflar Videolar

Üye yorumları ( 79 )

 • bsr38
  bsr38 / yıllar önce
  Bu dizi unutulmaz.
  + -
 • ali_erdem
  ali_erdem / yıllar önce
  CEMİLE KAREKTERİNE HAYRANIM.İSMİNEDE.
  + -
 • beyza_parmaksiz
  beyza_parmaksiz / yıllar önce
  Öyle Bir Geçer Zaman Ki'ye çok ama çok güzeLdi.
  sizde asla unutmayacağız.Herkese çok Teşekkürler ederim.Yönetmene harikasınız.1. ve 2.sezonu çok süpersiniz harika ama 3.sezon Eylülden Nisana kadar izlemeyi bıraktım... Final Bölümü izledim çok güzel ben gözlerimi inanamıyorum :) Güle Güle Öyle Bir Geçer Zaman Ki gitti...
  + -1
 • beyza_parmaksiz
  beyza_parmaksiz / yıllar önce
  En GüzeL çift ALİ VE CEMİLE ♥
  Arif hiç yakışmıyor
  +1 -
 • nayman
  nayman / yıllar önce
  Sert ama güzel bir aile dizisiydi ve çok uzun süredir seyrettiğim en güzel final yapıldı. Tüm emek verenleri tebrik ederim.
  + -3
 • celal2013
  celal2013 / yıllar önce
  öyle bir geçer zaman ki bitmesin
  +2 -1
 • celal2013
  celal2013 / yıllar önce
  öyle bir geçer zaman ki bitmesin
  +1 -1
 • celal2013
  celal2013 / yıllar önce
  nolur öyle bir geçer zaman ki final yapmasın
  ben azerbaycanlıyım
  burada her kes bu diziyi çok seviyor
  çünki çok güzel,klasik bir dizi
  daha çok müzikleri güzel
  nolur final yapmasında şu dizi
  +1 -1
 • hati456
  hati456 / yıllar önce
  mete bunca yaşadıklarından sonra tuğrul^'un oyununa gelmemeliydi tuğrul ölmeli. kan donduran bir film izlemeye cesaret edemiyorum bu kdar mı kötülük olurrr.r..
  +2 -1
 • huseyin_durakci
  huseyin_durakci / yıllar önce
  Çok güzel harika
  +3 -1