resim yok
30 Nisan 2013 - 00:00

Ekranların en çok izlenen dizilerinden Muhteşem Yüzyıl, bu hafta da heyecan dolu bir bölümle izleyenleri ekran başınan kilitleyecek!

 

Süleyman'ın büyük dersi!

 

Muhteşem Yüzyıl'da divandaki gücünü kaybeden Hürrem, Mihrimah ile Rüstem’in evlenmesi için çalışıyor. Süleyman ise kızının rızasını istiyor.

 

Şehzade Mustafa’nın denize çıktığını haber alan Süleyman, oğluna haber gönderiyor. Mustafa’yla gözlerden ırak bir yerde buluşan Süleyman, ona büyük bir ders veriyor.

 

Bu hafta neler olacak?

Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde bu hafta; Mimar Sinan, Hürrem’in külliyesini yapması için çağrılıyor ve Mimarbaşı oluyor.

 

Şah Sultan ve Lütfi Paşa’nın arasını açmaya çalışan Hürrem yeni bir oyun oynuyor. Bunun farkında olmayan Şah Sultan, evliliğe mani olmak için elinden geleni yapıyor.

 

Ancak Hürrem, kızını öyle bir gerçekle yüzleştiriyor ki Mihrimah’ın ve imparatorluğun kaderi değişiyor!


Lütfi Paşa’nın vezir-i azam olmasıyla divandaki tüm gücünü kaybeden Hürrem, vakit kaybetmeden harekete geçer. Bir yandan Lütfi Paşa ile Şah Sultan’ın arasını bozmaya çalışırken, diğer yandan Mihrimah’ı Rüstem ile evliliğe ikna etmeye çabalar. Çünkü Süleyman bu evlilik için kızının rızasını şart koşmuştur.

[reklam]

Malkaçoğlu'nun peşinde

Mihrimah ise hala Malkoçoğlu’nun peşindedir. Onun Venedikli bir kadınla buluştuğunu öğrenince kıskançlıktan deliye döner.

Süleyman, Şehzade Mustafa‘nın denize açıldığını duyunca onu Bursa’ya çağırır ve oğluna unutulmayacak bir ders verir. Mustafa bu buluşmada babası ile arasındaki uçurumun gittikçe büyüdüğünü fark eder. Süleyman’ın Şehzade Mehmet’e olan yakınlığı onu daha da yaralar.

 

Hürrem'e büyük fırsat


Şah Sultan ile kavga eden Lütfi Paşa hırsına yenilince Hürrem’e büyük bir fırsat verir. Hürrem ise Mihrimah’ın Bali Bey’den vazgeçmediğini fark eder. Kızını gerçeklerle yüzleştirmenin vakti gelmiştir. Annesinin oyunuyla darmadağın olan Mihrimah, herkesi şok edecek bir karar verir.

Yapımcı : TIMS Productions / Timur Savcı
Yönetmenler : Yağmur Taylan ve Durul Taylan
Oyuncular : Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Mehmet Günsür, Selim Bayraktar, Filiz Ahmet, Ozan Güven, Tuncay Kurtiz, Pelin Karahan, Deniz Çakır

Bölüm : 97
Yayın Günü: 01 Mayıs Çarşamba
Yayın Saati: 20.00 / Yeni Bölüm

 

 

MERYEM UZERLİ'NİN İSYANI! İŞTE DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları