resim yok
26 Nisan 2013 - 00:00

TRT 1'de ekrana gelen ve Fatih Sultan Mehmed döneminden günümüze gönderilen iki yeniçerinin hikayesinin anlatıldığı Osmanlı Tokadı dizisinin 3. bölümünde yine kahkaha fırtınası esecek.

 

Mekan: İstikla Caddesi!


Başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul, Cemal Hünal ve Mazhar Alanson’un oynadığı Osmanlı Tokadı'nda bu hafta iki yeniçeri İstiklal Caddesi'ne gidiyor.

 

İlginç görüntüler

Beyoğlu-İstikal Caddesi'nde herkesin şov yaptığını sandığı yeniçeriler müzik eşliğinde dans edince ortaya oldukça ilginç görüntüler çıktı.

Osmanlı Tokadı yeni bölümüyle 27 Nisan Cumartesi günü, saat 19.50’de TRT1'de yayınlanacak.

Yeni bölümde neler olacak?

Uçurumdan düşmek üzere olan bir aracın içinde ölüme giderken merak ettikleri son şey gafilin ne bilip ne bilmediği olan yeniçerilerimiz Doğan ve Şahin, Moğol’un kendilerine hazırladığı tuzaktan bir şekilde kurtulmanın yolunu bulurlar.

Yetmez, kundaklanmak üzere olan imarethaneye yardıma koşarlar. Bu da yetmez, kurşun yağmurunun altında Şemsettin Hoca ve Ayyar Ali’nin hayatlarını kurtarırlar ama iki tarafın da bilmediği bir şey vardır, o da, Fatih ve İstanbul’un saldırı esnasında imarethanede olduklarıdır.

 


İstanbul vurulur, Fatih’i kan tutar ve Şemsettin Hoca imarethaneden bir çıkış yolu düşünürken akıl hastanesinde ziyaret ettiği Muzaffer’in verdiği sırrı hatırlar. Bu sır onların kurtuluşu olacaktır.

2013’ün İstanbul’unda Doğan ve Şahin bir başlarına kalırlarsa ne olur? Kendilerine hâkim olup dışarı bir adım atmazlar mı yoksa tam aksine ortalığı birbirine mi katarlar? Şemsettin Hoca 500 yıl önce yazılmış bir fermanla vazifelendirilirse bunu kaldırabilir mi? Fatih, kalbi ne kadar kırılırsa kırılsın İstanbul’un aşkından vazgeçebilir mi?

Olur olmaz bütün soruların cevabı ve daha fazlası Osmanlı Tokadı’nın 3. bölümüyle ekranda!

 

Yeni bölüm fragmanı

 

 

OSMANLI TOKADI'NDA KAVGAYA EZAN ARASI! İŞTE DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları